Samsung Galaxy Watch 6: wszystko, co wiemy (aktualizacja: 2 marca)

Samsung Galaxy Watch 6: wszystko, co wiemy (aktualizacja: 2 marca)

Robert Triggs / Autorytet AndroidaAktualizacja: 2 marca 2023 r. (12:52 ET): Zaktualizowaliśmy centrum plotek Galaxy Watch 6 o rzekome szczegóły dotyczące żywotności baterii nadchodzących urządzeń do noszenia. Czytaj dalej, aby uzyskać najnowsze informacje.


Artykuł oryginalny: 11 lutego 2023 r. (14:00 czasu wschodniego): Podczas gdy seria Samsung Galaxy Watch 5 może nadal wydawać się nowym, świeżym urządzeniem do noszenia, prawdopodobnie jesteśmy już w połowie drogi do następnej iteracji. Jasne, plotki o Samsung Galaxy Watch 6 były jak dotąd rzadkie. Nie mamy jednak wątpliwości, że obecny juggernaut Wear OS ma kontynuację w drodze. Będziemy śledzić wszelkie szczegóły, które usłyszymy poniżej, abyś mógł być na bieżąco z tym, czego możesz się spodziewać w następnym Galaxy Watch. Poza tym nigdy nie jest za wcześnie, aby zacząć wymyślać listę życzeń.

Czy będzie seria Galaxy Watch 6?

Samsung Galaxy Watch 5 Pro wyświetla bibliotekę aplikacji, w tym natywne aplikacje Google i Samsung.Kaitlyn Cimino / Android Authority Mówiąc wprost, prawie nie ma możliwości, abyśmy nie zobaczyli nowego smartwatcha Samsunga w 2023 roku. Samsung zapoczątkował ogromną falę innowacji w smartwatchach, gdy seria Galaxy Watch 4 wprowadziła Wear OS 3. Seria Galaxy Watch 5 jest obecnie nadal przejażdżki, które puchną. Podczas gdy wiele innych urządzeń do noszenia opartych na Wear OS robi postępy, nie ma wątpliwości, że Samsung wprowadzi nową generację tego lata, aby utrzymać swój impet. Firmie trudno byłoby zrezygnować z wyścigu, zwłaszcza w przypadku urządzeń takich jak Pixel Watch, które szukają nowej bazy użytkowników.

Czy będzie model Galaxy Watch 6 Pro?

To pytanie jest nieco trudniejsze. Nie było jeszcze wielu plotek na temat tego, czego możemy się spodziewać po serii Samsung Galaxy Watch 6. Jest bardzo prawdopodobne, że Samsung będzie trzymał się swojego dwutorowego podejścia i oferował kupującym różnorodność. Czy jednak firma powróci do modelu Classic lub wypompuje drugą wersję pseudonimu Pro? Jeśli nasza recenzja Galaxy Watch 5 Pro jest jakąkolwiek wskazówką, ta ostatnia okazała się bardzo udanym zwrotem. W nadchodzących miesiącach będziemy wysłuchiwać plotek.

Kiedy jest data premiery Galaxy Watch 6?

Boczna krawędź Samsunga Galaxy Watch 5 i Galaxy Watch 4Andy Walker / Android AuthorityGalaxy Watch 5 (po lewej) z Galaxy Watch 4
Zegarek galaktyki: sierpień 2018 r
Aktywny zegarek Galaxy: marzec 2019 r
Zegarek Galaxy Active 2: wrzesień 2019 r
Seria Galaxy Watch 3: sierpień 2020 r
Seria Galaxy Watch 4: sierpień 2021 r
Seria Galaxy Watch 5: Sierpień 2022 Samsung ma ugruntowany wzorzec wydawania produktów. Jedynym wyjątkiem powyżej jest Galaxy Watch Active, który został ogłoszony w lutym 2019 roku i wylądował w marcu tego samego roku. Co drugi Galaxy Watch został ogłoszony w sierpniu i wydany kilka tygodni później. Active 2 technicznie wylądował we wrześniu, ale został ogłoszony miesiąc wcześniej, podobnie jak reszta składu. Na podstawie wcześniejszych dat wydania firmy spodziewamy się, że nowa generacja pojawi się na imprezie Samsung Unpacked tego lata. Najprawdopodobniej wydarzenie odbędzie się na początku sierpnia, dzięki czemu urządzenia trafią na półki sklepowe przed końcem miesiąca.

Jakich funkcji Galaxy Watch 6 możemy się spodziewać?

Projekt i specyfikacje

Ekran instalacji aktualizacji Samsung Galaxy Watch 5 ProAndy Walker / Android Authority Najnowsza generacja nie przyniosła niezwykłej zmiany w linii Galaxy Watch. W rzeczywistości nasz recenzent wspomniał o deja vu podczas rozpakowywania urządzenia do swojej recenzji Galaxy Watch 5. Niekoniecznie jest to jednak zarzut, ponieważ zegarki mają elegancką estetykę, przyciągające wzrok wyświetlacze AMOLED i imponujące specyfikacje. Biorąc pod uwagę zwycięski projekt, prawdopodobnie możemy spodziewać się, że następnym razem Samsung dostarczy wiele z tego samego. Jak wspomniano, nie jest jasne, czy linia Samsung Galaxy Watch 6 będzie obejmować Pro czy Classic, ale spodziewamy się dwóch modeli w wielu rozmiarach. Jest również bardzo mało prawdopodobne, że Samsung odejdzie od klasycznej okrągłej obudowy lub wymiennych pasków szybkiego uwalniania. Seria 5 podniosła stawkę w niektórych specyfikacjach wytrzymałościowych, które prawdopodobnie zostaną przeniesione do następnego składu, i mamy nadzieję, że zobaczymy również powrót zapięcia klamry D. Pojawiły się plotki, że Samsung może wprowadzić wyświetlacze microLED do lineup, powtarzając podobne plotki o kolejnym modelu Ultra firmy Apple. Jednak według SamMobile technologia nie będzie gotowa na sierpniową premierę, więc jest prawdopodobne, że ta aktualizacja zadebiutuje dopiero w Galaxy Watch 7. Wyświetlacze MicroLED oferują jaśniejsze wrażenia wizualne z lepszą reprodukcją kolorów i widocznością. Mogą również pomóc w oszczędzaniu baterii. Mówiąc o żywotności baterii, według GalaxyClub, baterie w serii Galaxy Watch 6 mogą zostać wzmocnione w tym roku. Informacje pochodzą z certyfikatów uzyskanych przez smartwatche w ojczystym kraju Samsunga, Korei Południowej. Podstawowy model Galaxy Watch 6 mógł mieć warianty 40 mm i 44 mm. Ten pierwszy mógł mieć baterię 300 mAh, w porównaniu z baterią 284 mAh 40 mm Galaxy Watch 5. Tymczasem 44-metrowy Galaxy Watch 6 mógł zobaczyć baterię 425 mAh, co stanowi niewielki wzrost w stosunku do akumulator 410 mAh zegarka Galaxy Watch 5 o średnicy 44 mm.

Śledzenie zdrowia i kondycji

Tarcza zegarka Samsung Galaxy Watch 5 ProKaitlyn Cimino / Android Authority Nie jest jeszcze dostępnych wiele szczegółów na temat tego, jakie funkcje śledzenia mogą zostać ulepszone w następnej generacji. Na froncie czujnika można bezpiecznie założyć, że nadal znajdziemy akcelerometr, barometr, żyroskop, czujnik geomagnetyczny i czujnik BioActive firmy Samsung (zestaw czujników optycznego tętna (PPG), elektrokardiogramu (EKG) i analizy impedancji bioelektrycznej (BIA)) . Skład najprawdopodobniej będzie zawierał ten sam czujnik temperatury (choć mamy nadzieję, że zostanie lepiej wykorzystany). Śledzenie kondycji i wbudowany GPS w obecnej serii uznaliśmy za dość niezawodne. Model Pro wprowadził na pokład nowe funkcje nawigacyjne dla entuzjastów outdooru, porównując urządzenie do doświadczenia, które można znaleźć w stajni Garmina. Jest prawdopodobne, że te narzędzia również tu zostaną. Nie ustalono jeszcze, czy trafią one do podstawowego modelu serii 6. Będziemy aktualizować to centrum, gdy więcej informacji o następnej generacji będzie wyciekać. Zanim seria 5 trafiła na półki sklepowe w zeszłym roku, mieliśmy dobrze zaokrąglony obraz tego, co użytkownicy znajdą w pudełku. Spodziewamy się również wielu informacji o najnowszym dodatku.

Jaka będzie cena Galaxy Watch 6?

Samsung Galaxy Watch 5 Pro wyświetla ekran monitu Samsung Pay.Kaitlyn Cimino / Android AuthorityCeny to trudny temat do spekulacji w obecnym klimacie. W zeszłym roku seria Galaxy Watch 5 została wprowadzona na rynek w cenie 279 USD za model podstawowy i 449 USD za model Pro, który jest dostępny tylko w jednym rozmiarze. Każda opcja była również objęta dopłatą za odpowiednie wersje LTE. Te ceny premierowe serii 5 były o około 30 USD wyższe niż ceny poprzedniej generacji. Z jednej strony trudno sobie wyobrazić, że Samsung ponownie podniesie cenę w tym roku. Z drugiej strony obecne ceny Samsunga pozostają konkurencyjne w porównaniu z jego rywalem z Cupertino. Proszenie kupujących, aby wydali więcej na wysokiej jakości sprzęt do noszenia, nie jest wykluczone. Jeśli Samsung wprowadzi wystarczająco znaczące usprawnienia, nowa seria może gwarantować droższy rachunek.

Seria Samsung Galaxy Watch 6: Co chcemy zobaczyć

Więcej czasu na nadgarstku

Samsung Galaxy Watch 5 Pro spoczywa na czarnej skórzanej książeczceKaitlyn Cimino / Android Authority Żywotność baterii to podstawa wielu urządzeń do noszenia, a seria Galaxy Watch nie jest wyjątkiem. Jasne, widzieliśmy stopniowe aktualizacje z serii do serii, ale żadna firma nie powinna dążyć do nagrody „najlepiej ulepszonej”, aby rozwiązać ten problem ze starszym zegarkiem Galaxy Watch. Ponadto w Galaxy Watch 5 Samsung wprowadził lepsze specyfikacje do większych modeli, ale pozostawił małe rozmiary obudów. Inteligentne zegarki Fitbit zachwalają prawie tygodniową żywotność baterii, podobnie jak Venu 2 Plus firmy Garmin. Co więcej, zegarki Apple oferują teraz tryb niskiego zużycia energii, zmniejszając lukę i niewielką przewagę Samsunga nad naszym najlepszym wyborem dla użytkowników iOS. Jeśli inne firmy zwiększają wygodę swoich urządzeń, minimalizując problemy z ładowaniem, Samsung powinien nadążyć. Mając to na uwadze, nie narzekalibyśmy również na jeszcze szybsze ładowanie.

Powrót klasycznej ramki

Samsung Galaxy Watch 4 Classic w zakładzie.Jimmy Westenberg / Android Authority Kiedy Samsung porzucił klasyczny model serii 4 na rzecz ulepszonego modelu Pro, cieszyliśmy się. Od wersji premium po dodatkowe narzędzia nawigacyjne, Galaxy Watch 5 Pro wniósł coś nowego do stołu. Wydawało się, że firma może zmieniać biegi w kierunku bardziej skoncentrowanego na fitnessie urządzenia do noszenia na świeżym powietrzu. Ale model Pro również miał swoją cenę. Pożegnanie z Classic oznaczało również godne ubolewania pożegnanie z ulubioną cechą projektową wielu użytkowników: obrotową lunetą. Mamy nadzieję, że Samsung wprowadzi bardziej interesujące zmiany projektowe do następnego składu, pomiesza je z większą liczbą kolorów, a co najważniejsze, zaoferuje model, który przywróci ukochaną ramkę na naszych nadgarstkach.

Mniej ograniczeń

Samsung Galaxy Watch 5 Pro wyświetla ekran EKG.Kaitlyn Cimino / Android AuthorityDla każdego, kto interesuje się zegarkiem Galaxy Watch, ostatnie dwa lata były wspaniałym okresem dla użytkowników telefonów Samsung. Pomimo naszych starań, seria Galaxy Watch 5 została wprowadzona na rynek z tymi samymi ograniczeniami w zakresie monitorowania stanu zdrowia, co seria 4 pod względem kompatybilności. Tylko wybrani użytkownicy mają dostęp do elektrokardiogramu (EKG) i monitorowania ciśnienia krwi. Oba te narzędzia wymagają aplikacji Health Monitor przeznaczonej tylko dla Samsung Galaxy. Innymi słowy, można ich używać tylko w połączeniu z telefonem Samsung. Chcielibyśmy zobaczyć, jak następna generacja przełamie drzwi stodoły i umożliwi większej liczbie użytkowników dostęp do pełnego zestawu funkcji. Ograniczenie kluczowych narzędzi do wybranych użytkowników sprawia, że ​​seria jest trudna do sprzedania każdemu, kto jest na zewnątrz. Jest to szczególnie ważne, gdy konkurencja na rynku urządzeń do noszenia stale się zaostrza.

Więcej przypadków użycia wbudowanego czujnika temperatury

samsung galaxy zegarek sen 2Andy Walker / Android Authority Wreszcie chcielibyśmy, aby Samsung wykorzystał swój czujnik temperatury do czegoś więcej niż tylko śledzenia snu. Mówiąc dokładniej, widzieliśmy, jak inne firmy dobrze wykorzystują podobny czujnik do śledzenia zdrowia kobiet i chcielibyśmy, aby Galaxy Watch 6 poszedł w ich ślady. Śledzenie cyklu jest złożoną i niestety słabo rozwiniętą możliwością w wielu urządzeniach do noszenia. Jeśli Samsung wprowadzi więcej spostrzeżeń i narzędzi do aplikacji Samsung Health, może sprawić, że skład będzie znacznie bardziej przydatny dla kobiet w okresie menstruacji.


To wszystko, co chcemy zobaczyć w Samsung Galaxy Watch 6. Na jakie funkcje najbardziej liczysz? Daj nam znać, oddając głos w poniższej ankiecie.

Jaką funkcję najbardziej masz nadzieję zobaczyć w Samsung Galaxy Watch 6?

802 głosy Wydłużona żywotność baterii50%Obrotowa ramka29%Mniej ograniczeń dla użytkowników telefonów innych niż Samsung8%Lepsze wykorzystanie czujnika temperatury7%Inne (głosuj w komentarzach!)6%Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android