PS5 Slim: data premiery, cena, specyfikacje i plotki na temat cieńszego modelu PlayStation 5

PS5 Slim: data premiery, cena, specyfikacje i plotki na temat cieńszego modelu PlayStation 5

Dhruv Bhutani / Android Authority Nie można zaprzeczyć, że PlayStation 5 to doskonała konsola z mnóstwem czystej mocy, funkcjami i rosnącą biblioteką doskonałych gier. Jest również dość nieporęczny i dzięki temu wyróżnia się nieco bardziej. Dobra wiadomość jest taka, że ​​krążące plotki sugerują, że PlayStation 5 Slim jest tuż za rogiem. Oto wszystko, co wiemy o dacie premiery, cenie i funkcjach PS5 Slim.

PS5 Slim: W skrócie

Kiedy to wyjdzie? PS5 Slim zostanie prawdopodobnie oficjalnie ogłoszone we wrześniu 2023 roku.
Co nowego? Krótszy, lżejszy i mniej szeroki projekt z kilkoma innymi drobnymi poprawkami.
Ile to będzie kosztować? Krążą pogłoski, że będzie kosztować 399 dolarów, ale nie będzie wyposażony w napęd dyskowy, przez co cena PS5 Slim będzie podobna do PS5 Digital.

Czy będzie PS5 Slim?

PlayStation 5 Obrazy PS5 obok kontrolerów 2Dhruv Bhutani / Android Authority Nie ma oficjalnych informacji na temat daty premiery PS5 Slim, ale prawie na pewno tak się stanie. Slim jest nie tylko tradycją linii PlayStation, ale widzieliśmy także kilka wycieków PS5 Slim, w tym rzekome materiały wideo. Nie wiadomo, czy będzie on oficjalnie nazywany PS5 Slim, czy po prostu zastąpi obecny projekt nowego PS5.

Jaka jest data premiery PS5 Slim?

recenzja logo PS5Oliver Cragg / Władze Androida
Sony PS3: 17 listopada 2006
Sony PS3 Slim: 1 września 2009
Sony PS4: 15 listopada 2013
Sony PS4 Slim: 15 września 2016 r
Sony PS5: Jak widać, modele Slim na PS3 i PS4 pojawiły się we wrześniu, podczas gdy główne modele wracające na PS3 zostały wprowadzone na rynek w listopadzie. Zazwyczaj model Slim pojawia się na rynku trzy lata po modelu oryginalnym. Pomiędzy tym a plotkami prawdopodobnie zobaczymy oficjalną premierę PS5 Slim w czwartym kwartale 2023 roku.

Jakie specyfikacje i funkcje będzie miała PS5 Slim?

W przeciwieństwie do modeli Pro, takich jak podobno PlayStation 5 Pro, konsola PlayStation Slim zazwyczaj zachowuje prawie te same podstawowe specyfikacje, co model główny. Po prostu zyskuje nowy, mniejszy i bardziej wyrafinowany wygląd. Czasami widzieliśmy także nowe opcje przechowywania. Według plotek tym razem wprowadzono kilka drobnych zmian w sprzęcie, ale nie za dużo. W forcie zamiast jednego USB-C i USB-A znajdują się teraz dwa porty USB-C. Nowy model podobno ma także odłączany napęd dyskowy. To prowadzi nas do spekulacji, że PS5 Slim prawdopodobnie będzie sprzedawać napęd osobno, dając klientom możliwość zakupu modelu cyfrowego już teraz i późniejszej wymiany na napęd dyskowy. Jest również bardzo możliwe, że zobaczymy pakiety z preinstalowanym dyskiem. A co z konstrukcją PS5 Slim? Z pewnością wygląda na mniejszy, ale nie nazwałbym go szczupłym. Nadal jest bardzo wysoki, choć podobno jest o około pięć centymetrów niższy. Wygląda też na to, że nie jest tak szeroki i prawdopodobnie nieco lżejszy. Chociaż czerpie wiele inspiracji ze standardowego modelu, na obudowie pojawiło się kilka nowych czarnych akcentów i inne poprawki, które pomogą mu się wyróżnić.

Jaka będzie cena PS5 slim?

PlayStation 3: 499 dolarów
PlayStation 3 Slim: 299 dolarów
PlayStation 4: 399 dolarów
PlayStation 4 Slim: 299 dolarów
PlayStation 5: 499 dolarów Jak widać, model Slim jest zazwyczaj o co najmniej 100 dolarów tańszy od wersji standardowej. W dzisiejszej sytuacji gospodarczej coraz więcej firm podnosi ceny, więc trudniej jest odgadnąć cenę PS5 Slim. Co ciekawe, Microsoft opierał się na własnych przypuszczeniach, tocząc się w sądzie z FTC. Sugerowało to, że PS5 Slim pojawi się w tym roku za 399,99 dolarów. Najprawdopodobniej to tylko spekulacja, ale wydaje nam się, że jest to słuszne. Tak się składa, że ​​jest to ta sama cena, co obecna wersja PS5 Digital. Jest bardzo możliwe, że PS5 Slim pójdzie za przykładem modelu cyfrowego i domyślnie porzuci napęd dyskowy. Na szczęście wygląda na to, że będziesz mógł go dodać, w przeciwieństwie do Slima.

Czy warto poczekać na PS5 Slim?

Kontroler Dualsense i Playstation 5Sarah Chaney / Android Authority Z naszej wiedzy wynika, że ​​PS5 Slim nie zmieni zbyt wiele. Prawdopodobnie będzie kosztować mniej więcej tyle samo, co cyfrowa konsola PS5, a po dodaniu napędu prawdopodobnie będzie kosztować tyle samo lub tylko nieco więcej niż standardowe PS5. Bądźmy szczerzy: tego typu odświeżenia są bardziej z korzyścią dla firmy Sony niż dla użytkownika. Przeprojektowanie po kilku latach pozwala firmie obniżyć koszty, ponieważ cena i rozmiar części zaczynają spadać. To także świetny sposób, aby zwrócić uwagę firmy Sony i zwiększyć sprzedaż konsoli. Czy więc warto poczekać? Jeśli podoba Ci się już projekt PS5, prawdopodobnie nie stracisz wiele, jeśli po prostu kupisz PS5 (499 USD w Amazon) lub PS5 Digital. W końcu jest bardzo prawdopodobne, że PS5 Slim nie będzie wcale tańszy od oryginalnej rodziny PS5. Jedyne, na czym prawdopodobnie stracisz, to nowy projekt i dodatkowy port USB-C z przodu. Możliwe, że wprowadzono kilka ulepszeń, które sprawią, że system będzie działał nieco ciszej, ale na początku PS5 nie było aż tak głośne. Szczególnie w porównaniu z moją oryginalną konsolą PS4, która brzmi trochę jak silnik odrzutowy, gdy korzystają z niej moje dzieci. Sony Playstation 5Sony Playstation 5Wybór redakcji AASony Playstation 5Bardzo szybkie ładowanie • Kontroler DualSense jest niesamowity • Mnóstwo gier dostępnych w PS Plus i PS Now Ciesz się najgorętszymi grami dzięki tej potężnej konsoli. Sony wniosło wiele do gry dzięki swojej konsoli nowej generacji. Jeśli nie masz ochoty zagrać w którąś z gier dostępnych wyłącznie na PS5 lub nie możesz się doczekać ulepszonej grafiki i płynniejszej rozgrywki, obecni właściciele PS4 mogą poczekać na zniżki. Jeśli jednak nigdy nie posiadałeś konsoli PlayStation, teraz jest fantastyczny moment, aby nacisnąć przycisk Start.

PS5 Slim: Co chcemy zobaczyć

PS5 Kontroler PlayStation 5 1Hadlee Simons / Android AuthorityJak powiedzieliśmy, oczekuje się, że PS5 Slim będzie niewielkim ulepszeniem, a większość zmian będzie miała więcej wspólnego z designem. Mimo to jest kilka małych rzeczy, które mamy nadzieję zobaczyć w PS5 Slim.

Mniejsza waga całkowita byłaby przydatna w przypadku podróżowania z PS5

Ważąc 9,3 funta, można śmiało powiedzieć, że PS5 jest stosunkowo nieporęczny i ciężki. Dotyczy to również jego wielkiego rywala, konsoli Xbox Series X, ponieważ waży jeszcze więcej i waży 9,7 funta. Choć przyzwyczailiśmy się już spodziewać dużych maszyn tej generacji gier, PS4 nie było aż tak masywne – ważyło 6,2 funta. Slim obniżył to jeszcze bardziej do raczej lekkich 4,6 funta. Nawet PS4 Pro oferowało dużą moc, a jednocześnie ważyło mniej – 7,3 funta. Teraz, gdy komponenty są dostępne już od kilku lat, PS5 Slim powinno być w stanie zmniejszyć zauważalną wagę. Chcielibyśmy przynajmniej, aby spadł nieco bliżej wagi PS4 Pro. Jeśli nie podróżujesz z PS5, prawdopodobnie nie ma to dla Ciebie większego znaczenia (w końcu noszenie Nintendo Switch dookoła byłoby dużo łatwiej!). Zwykle zabieram ze sobą konsolę PS5, kiedy odwiedzam rodzinę, która mieszka około 5–6 godzin drogi stąd. Pakowanie konsoli PS5, przewodów, kontrolerów i wszystkich gier nie jest łatwe. Nie tylko zajmuje dużo miejsca, ale jest po prostu ciężki.

Jak najcichsza konsola

Przez większość czasu PS5 jest naprawdę cicha, znacznie ciszej niż przynajmniej mój laptop do gier. Jednak przy uruchomieniu lub przy dużym obciążeniu może być nieco głośno. Mimo to nie jest tak źle jak na PS4. Największym winowajcą hałasu jest zwykle napęd dysków, który czasami potrafi pracować dość głośno. Miejmy nadzieję, że opcjonalny napęd dyskowy PS5 Slim nie będzie tak głośny jak jego poprzednik. Pewne ulepszenia wentylatorów i zarządzania ciepłem mogą również sprawić, że cała konsola będzie cicha.

Niewielka obniżka ceny pakietu napędu dyskowego

obraz Sony Playstation 5Paula Beaton / Android AuthorityW naszej obecnej gospodarce wzrost cen jest znacznie bardziej prawdopodobny niż spadek. Tak naprawdę cena PS5 w zeszłym roku wzrosła o około 50 dolarów na każdym rynku z wyjątkiem Stanów Zjednoczonych. To prowadzi mnie do spekulacji, że PS5 Slim może w pewnym sensie kosztować nieco więcej. Mam jednak nadzieję, że tak się nie stanie. Pozwól, że wyjaśnię. Plotki głoszą obecnie, że PS5 Slim będzie kosztować około 399 dolarów, ale haczyk jest taki, że nie będzie on wyposażony w napęd dyskowy. W odróżnieniu od wersji cyfrowej spodziewamy się, że będzie ona posiadała opcjonalny dodatek umożliwiający korzystanie z płyt. Naprawdę mamy nadzieję, że dostępny będzie pakiet zawierający ten dodatek za jedyne 100 dolarów lub mniej – dzięki czemu konsola PS5 Slim i napęd będą w tej samej cenie, co standardowa konsola PS5. Mimo to część mnie uważa, że ​​Sony może szukać sposobu podnieść ceny w USA. Zrobiło to już w innych regionach, ale rynek amerykański jest jednym z najważniejszych. Dolar amerykański również jest dość mocny. Podniesienie PS5 do 550 dolarów wyglądałoby źle. Jednak powolne wycofywanie go w przypadku PS5 Slim, w którym porzucono dysk, umożliwiłoby im sprzedaż dodatku za, powiedzmy, 150 dolarów. Pozwoliłoby to firmie Sony na podniesienie cen w bardziej dyskretny sposób, który mógłby przerosnąć niektórych konsumentów. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android