Połowa zoomu, w pełni super: Samsung Galaxy S24 Ultra w teście aparatu

Połowa zoomu, w pełni super: Samsung Galaxy S24 Ultra w teście aparatu

Wydajność, wygląd, rysik S Pen i oczywiście aparat: oto punkty, dzięki którym Samsung chce wysokiej ceny swojego S24 Ultra. W teście wideo aparatu przyglądamy się wynikom zdjęć i filmów i wyjaśniamy, czy funkcje AI czynią aparat jeszcze lepszym.

W porównaniu do swojego poprzednika ma niewiele zmieniło się w podstawowych danych aparatu.

Nadal mamy do czynienia z aparatem głównym 200 MP, ultraszerokokątnym obiektywem 12 MP i aparatem 10 MP z 3-krotnym zoomem optycznym. O ile wiemy już od jego poprzednika, Galaxy S23 Ultra.

Zbliżenie na aparat Samsunga Galaxy S24 UltraZbliżenie na aparat Samsunga Galaxy S24 UltraNie ma prawie żadnych różnic w danych technicznych aparatu w S24 Ultra (zdjęcie) w porównaniu do jego poprzednika (źródło zdjęcia: GIGA)

Ale jest jeszcze jedna zmiana, która powinna zrobić zauważalną różnicę w życiu codziennym: Zamiast powiększenia 10x, zoom peryskopowy oferuje „tylko” zoom optyczny 5xale rozdzielczość czujnika jest wyższa: 50 zamiast zaledwie 10 megapikseli.

Samsunga Galaxy S24 UltraSamsunga Galaxy S24 Ultra

Samsunga Galaxy S24 Ultra

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 10 lutego 2024 r., godzina 13:06

Zdjęcia testowe

Zdjęcia z Samsunga Galaxy S24 Ultra są przekonujące: zdjęcia są bogate w szczegóły i, jeśli pozwala na to pogoda, również w mocnych kolorach.

Poziomy powiększenia

100-krotny zoom cyfrowy100-krotny zoom cyfrowy100-krotny zoom cyfrowy

Wrażenie robią także zdjęcia wykonane obiektywami zmiennoogniskowymi. „Zwykły” zoom 3× w dzień dorównuje optycznie 5× zoomowi peryskopowemu, mimo znacznie niższej rozdzielczości sensora. Siła zoomu peryskopu ujawnia się w nocy. Obrazy z 5-krotnego zoomu są znacznie bardziej szczegółowe i ostrzejsze niż te z 3-krotnego zoomu. Oznacza to: jeśli warunki oświetleniowe są słabe, w razie wątpliwości należy podejść nieco bliżej.

Galaxy S24 Ultra kontra Pixel 8 Pro

S24 Ultra kontra Pixel 8 Pro

Samsunga Galaxy S24 UltraSamsunga Galaxy S24 Ultra

Samsunga Galaxy S24 Ultra

Pixela 8 ProPixela 8 Pro

Pixela 8 Pro

Jest duża różnica w stosunku do konkurencji, zwłaszcza jeśli chodzi o zdjęcia nocne. S24 Ultra może przechwycić więcej światła niż Pixel 8 Pro. Oznacza to, że wymagany jest znacznie krótszy czas ekspozycji. Zdjęcia z Galaktyką szczególnie udane są nocą.

sztuczna inteligencja? Ciekawe, ale…

Nie byłby to rok 2024, gdyby Samsung nie dodał także do funkcji fotograficznych funkcji wspieranych przez sztuczną inteligencję. Dotyczy to również obróbki końcowej.

Odległość odbicia

S24 Ultra: Odbicia odbicia

Pierwsze wrażenie na temat odległości odbicia udało nam się uzyskać podczas wydarzenia Unpacked. Ta funkcja jest ukryta w aplikacji Galeria Samsunga i działa lokalnie na smartfonie. Zasadniczo odbicia są rozpoznawane, ale nie wszystkie są usuwane. Z reguły funkcja ta stanowi już ulepszenie.

Zdjęcia po obróbce

Dzięki nowym funkcjom AI możesz zaznaczać, przesuwać i usuwać poszczególne elementy na obrazie.

Uzupełnianie braków nie daje jednak dobrych rezultatów, przynajmniej w naszym teście. Zdjęcia mogą wyglądać dobrze w małej rozdzielczości na wyświetlaczu smartfona, ale jeśli przyjrzysz się bliżej na dużym monitorze, zobaczysz rozmycie i rzeczy, które po prostu wyglądają dziwnie w przerwach.

Zmień orientację zdjęć

Jeśli ponownie wyrównasz zdjęcia pod kątem -15 do 15 stopni, sztuczna inteligencja powinna uzupełnić brakującą krawędź. Wyniki były również mieszane.

Sztuczna inteligencja ma skłonność do halucynacji i np. generuje dachy tam, gdzie wcześniej ich nie było, czy kiedy wyglądamy przez okno pociągu, upewnia się, że teraz jedziemy pociągiem bez dachu. Sztuczna inteligencja nie potrafi jeszcze dobrze rozpoznać kontekstu zdjęć.

Podsumowaliśmy nasze pełne wnioski, a także dalsze zdjęcia testowe w filmie na górze artykułu.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android