Sekretny iPhone Apple’a: za dwa lata będzie niebezpieczny dla Samsunga

Sekretny iPhone Apple’a: za dwa lata będzie niebezpieczny dla Samsunga

Na ten moment Apple nie ma nic, co mogłoby przeciwstawić się konkurencji ze strony Samsunga w bardzo konkretnym punkcie. Brakuje składanego iPhone'a, ale Koreańczycy są już tutaj niekwestionowanym liderem rynku. Ale sytuacja może się zmienić za dwa lata.

Samsung nadal pozostaje zdecydowanym liderem w dziedzinie składanych smartfonów z elastycznymi wyświetlaczami. Na razie Koreańczycy mogą się jedynie obawiać konkurencji ze strony Chin, ale najważniejszy konkurent z Kalifornii milczy. Dołączony Apple od ponad pięciu lat w tajemnicy pracuje nad jednym lub większą liczbą składanych urządzeń iPhone'y. Według najnowszej wiedzy poufnej, w fazie budowy i rozwoju znajdują się obecnie dwa prototypy iPhone'a (źródło: The Information).

Uważaj, Samsung, Apple już pracuje nad „iPhone Flip”!

Z tych informacji wynika, że ​​oba prototypy składanego iPhone'a są Otwarte w środku jak małża pozwalać. Nam wydaje się to porównywalnym odpowiednikiem konstrukcji Samsunga Galaxy Z Flip. W tym projekcie skupiono się na kompaktowych rozmiarach. Taki iPhone nie byłby zamiennikiem mniejszego iPada, a raczej alternatywą dla dotychczasowej konstrukcji barowej.

Utalentowani artyści 3D wymyślili już taki „iPhone Flip”:

Obydwa prototypy są prawdopodobnie wciąż na wczesnym etapie rozwoju i obecnie eksperymentują z różnymi rozmiarami ekranów. Apple nie ma planów na masową produkcję w tym roku ani w przyszłym. To by było wszystko Najwcześniejszy możliwy termin wprowadzenia na rynek to rok 2026. Wcześniej Samsung nie musi się obawiać ataku Apple'a w tym obszarze.

Ciekawa jest dotychczasowa droga do składanego iPhone'a, którą opisujemy w najnowszym raporcie. W związku z tym szef Apple Tim Cook powinien już w 2018 roku podpisali kontrakt na rozwój składanego iPhone'a. Niedługo potem ukończono pierwszy prototyp.

Samsung ma obecnie w swoim portfolio dwa typy składanych smartfonów:

W planach także: składany iPad mini

W tamtym czasie projekt zakładał, że wyświetlacz powinien znajdować się na zewnątrz, gdy telefon jest zamknięty, ale inżynierowie przy tej konstrukcji mieli problemy z trwałością. Już Prace wstrzymano w 2020 roku i od tego czasu Apple skupiło się na iPadzie składanym do wewnątrz wielkości iPada mini z 8-calowym wyświetlaczem. Projekt ten jest nadal aktualny i obecnie pracujemy nad wyeliminowaniem typowego i widocznego załamania wyświetlacza.

Streszczony: Apple pracuje zatem równolegle nad składanym iPadem, a także nad składanymi iPhone'ami. Obydwa projekty potrzebują jeszcze czasu i nie są zabezpieczone do produkcji, więc nadal mogą zostać anulowane. Wygląda na to, że elastyczny iPad prawdopodobnie mógłby zostać wprowadzony przed takim iPhonem.

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech