Czy ładowarki Hyper USB-C do układania w stosy topią się?

Czy ładowarki Hyper USB-C do układania w stosy topią się?

Czy kupiłeś jedną z fajnych ładowarek USB-C Targus/Sanho/Hyper/HyperJuice 100W lub 65W z gniazdami AC z możliwością układania w stosy, które teoretycznie umożliwiają skalowanie do wielu potężnych portów? Zrobiłam to — i dzisiaj zastanawiam się dwa razy, czy pasuje do mojej sypialni. Wczoraj typer Marc-Antoine Courteau zwrócił nam uwagę, że niektóre z tych urządzeń zawodzą i nie zawsze w przyjazny sposób „porty przestają działać”. Wielu zwolenników Kickstartera twierdzi, że ich jednostki przegrzewają się do tego stopnia, że ​​mogą stopić plastikową obudowę. „Mam szczęście, że siedziałem przy nim, czułem zapach topniejącego plastiku i natychmiast podjąłem działanie” — napisał jeden ze sponsorów o imieniu Scott. Zapytaliśmy więc o to zespół PR firmy Hyper i byliśmy zaskoczeni odpowiedzią firmy. Menedżer ds. mediów społecznościowych Hyper, Ian Revling, nie tylko powiedział nam, że ładowarki Hyper mają problem z przegrzewaniem – o którym firma wie od miesięcy! — ale że Hyper po cichu zdecydował się wycofać produkt ze sprzedaży, zamiast wycofywać produkt, a nawet informować o nim klientów. Oto oświadczenie, które przesłał nam Revling:

Niestety, zwróciliśmy uwagę, że garść ładowarek HyperJuice 65W i 100W Stackable GaN działała nieprawidłowo około wczesnej wiosny. Po wyczerpujących testach i sprawdzeniu wadliwych jednostek nasz zespół ds. produktów dowiedział się, że awarie związane z przegrzaniem wynikały głównie z przepuszczania prądu przemiennego. Natychmiast podjęliśmy działania i uniemożliwiliśmy dalsze zakupy dla którejkolwiek jednostki z naszej strony internetowej. Od kilku miesięcy nie można ich kupić. Nasz zespół ds. produktów pracuje obecnie nad zamiennikiem, który, miejmy nadzieję, wprowadzimy w okresie jesienno-zimowym. Zachęcamy każdego klienta, który ma problemy i jest objęty gwarancją, aby skontaktował się z nami i wymienimy urządzenie na najbardziej odpowiednią alternatywę w naszej obecnej ofercie, czyli ładowarkę GaN USB-C o mocy 100 W.

Problematyczne, prawda? Jeśli to wszystko prawda, dlaczego firma nie powiedziała mi o tym kilka miesięcy temu? Wsparłem ładowarkę i nigdy nie dostałem e-maila. I czy naprawdę mam używać ładowarki 65W, dopóki się nie roztopi? Dlaczego Targus, firma, która kupiła Hyper w maju zeszłego roku, nie wydaje formalnego odwołania? Ale kiedy zadałem firmie te pytania, otrzymałem telefon od CEO Hyper, Daniela Chin, który teraz mówi, że praktycznie wszystko w oryginalnym oświadczeniu firmy było błędne. Twierdzi, że nie ma problemu z przegrzaniem i że Hyper nigdy nie wyciągał produktu z półek, aby usunąć usterkę — ale raczej z powodu braku części. (Przyznaje, że przeprojektowują ładowarkę, ale tylko po to, by użyć innej części, która nie jest już dostępna).

Zdjęcie: Hyper Chin twierdzi, że wystąpił problem z niektórymi wczesnymi ładowarkami, w których komponenty były zbyt mocno skompresowane podczas montażu i mogły ulec zwarciu po ich podłączeniu — ale twierdzi, że dotyczyło to tylko partii Kickstartera, tylko 65 W wersji ładowarki, i że dość szybko dowiesz się, czy twoja ładowarka została zepsuta. „Jeśli masz ten problem, Twoja ładowarka ulegnie awarii w ciągu pierwszych kilku okresów użytkowania”, mówi Chin. „Jeśli używałeś tej ładowarki przez cały czas bez żadnych problemów, wszystko w porządku”. „To nie jest tak, że ładowarka eksploduje lub zapala się” Chin mówi, że wada może rzeczywiście spowodować dym, gdy wypali się zabezpieczenie przeciwzwarciowe, a niektóre formy zwarcia mogą również odkształcić część plastikowej obudowy w pobliżu wypalonych elementów. Nalega jednak, aby firma używała ognioodpornej obudowy i nie spowodowałoby to dalszych szkód. „To nie jest tak, że ładowarka eksploduje lub zapala się” — mówi Chin. „Ładowarka została zaprojektowana tak, aby radzić sobie z takimi awariami”. A co z faktem, że wiele osób narzekających na Kickstarter twierdzi, że ma ładowarkę o mocy 100 W, a nie 65 W, i że ich ładowarki stopiły się po miesiącach lub całym roku użytkowania zamiast od razu? „To tylko część normalnego wskaźnika defektów każdego produktu. Kiedy sprzedajesz tysiące lub dziesiątki tysięcy produktów, na pewno będzie tam trochę cytryn”. Chin mówi mi, że nie mieli żadnych zgłoszeń o pożarach domów, a wskaźnik defektów tych ładowarek wynosi zaledwie 2 procent. „Nie wydajemy pełnego wycofania, ponieważ nie widzimy awarii systemowej”, mówi.

Wcześniejsza ładowarka USB-C Hyper o mocy 100 W, którą oferuje jako zamiennik. Nie jest źle, ale mój nie zawsze negocjuje prawidłowo z wieloma urządzeniami (takimi jak kabel MagSafe i laptop) Zdjęcie: Hyper To prawda, że ​​ładowarki każdej firmy czasami ulegają awarii, więc jest prawdopodobne, że każdy z użytkowników Kickstartera doświadcza przywry. Z pewnością nie miałem jeszcze żadnych problemów z przegrzewaniem się z ładowarką, podobnie jak mój kolega Dan Seifert, który kupił model 100W. Ale nie mogę sobie wyobrazić, że PR firmy przysłał nam oświadczenie, w którym wyraźnie stwierdził, że to nie był przypadek, ładowarki się przegrzewały, a firma wyraźnie wycofała je ze sprzedaży, aby zająć się problemem. Jak to się dzieje, gdy takie oświadczenia często przechodzą przez kolejne warstwy akceptacji? „Nikt nie zatwierdził tego oświadczenia” — mówi Chin, gdy pytam. „Wydaje mi się, że PR-owiec był zbyt chętny do rozmowy z The Verge”. Nadal próbuję zdecydować, czy dobrze mi jest trzymać ładowarkę w sypialni, gdzie od miesięcy zasila mój telefon (i Steam Deck). Jeśli jednak zdecyduję się tego nie robić, Chin mówi, że firma będzie mnie wspierać: „Jeśli z jakiegoś powodu ładowarkę ci nie podoba, możemy ją wymienić na coś innego”. Będziesz mógł wymienić na nowy model 65 W, gdy będzie dostępny, lub na wyższy, jeśli zapłacisz różnicę, mówi. Chin mówi również, że Hyper zawsze wymieni każdą wadliwą jednostkę, nawet jeśli została kupiona przez Kickstarter bez gwarancji i nawet jeśli minął ponad rok.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android