Czy ChatGPT zapisuje Twoje dane?  Oto, co musisz wiedzieć

Czy ChatGPT zapisuje Twoje dane? Oto, co musisz wiedzieć

Edgar Cervantes / Android AuthorityCzas to pieniądz, a chatboty takie jak ChatGPT i Bing Chat stały się cennymi narzędziami. Potrafią pisać kod, streszczać długie e-maile, a nawet znajdować wzorce w dużych ilościach danych. Jednak, podobnie jak w przypadku każdej bezpłatnej technologii, możesz się zastanawiać, jakie to wszystko ma konsekwencje dla prywatności. Mówiąc dokładniej, czy ChatGPT zapisuje Twoje dane i czy możesz mu ufać? W tym artykule omówimy praktyki przechowywania danych ChatGPT i sposób, w jaki obsługuje on Twoje wrażliwe dane. Opiszemy również szczegółowo, jak trwale usunąć Twoje dane z serwerów ChatGPT i OpenAI.

Czy ChatGPT zapisuje rozmowy i dane użytkowników?

strona logowania chatgptCalvin Wankhede / Android AuthorityTak, OpenAI zapisuje rozmowy ChatGPT i monity do przyszłej analizy. Zgodnie ze stroną FAQ opublikowaną przez firmę, jej pracownicy mogą selektywnie przeglądać czaty dla bezpieczeństwa. Innymi słowy, nie możesz zakładać, że wszystko, co mówisz do ChatGPT, jest prywatne lub poufne. Wszystkie twoje rozmowy z ChatGPT są przechowywane na serwerach OpenAI. Oprócz monitów i rozmów na czacie OpenAI zapisuje również inne dane podczas korzystania z ChatGPT. Obejmuje to dane konta, takie jak imię i nazwisko oraz adres e-mail, a także przybliżoną lokalizację, adres IP, szczegóły płatności i informacje o urządzeniu. Większość witryn zbiera te dane do celów analitycznych, więc nie są one unikalne dla ChatGPT. Oznacza to jednak, że OpenAI może przekazać Twoje rozmowy ChatGPT i inne dane sądom lub organom ścigania.

W jaki sposób ChatGPT wykorzystuje moje dane?

Według OpenAI, wewnętrzni trenerzy AI mogą wykorzystywać rozmowy ChatGPT do celów szkoleniowych. Jak każda technologia oparta na uczeniu maszynowym, modele językowe OpenAI GPT-3.5 i GPT-4 zostały przeszkolone na miliardach istniejących próbek tekstu. Jednak można je również dalej ulepszać za pomocą procesu zwanego dostrajaniem, który obejmuje ponowne uczenie modelu na małym zbiorze danych (takim jak czaty użytkowników). Wiemy już, że OpenAI dokonała pewnych dopracowań modeli od czasu przyznał się do zatrudniania ludzi do symulacji idealnych rozmów na czacie. Teraz, gdy chatbot jest powszechnie dostępny, logiczne jest, że firma będzie nadal gromadzić dane użytkowników w celu szkolenia i ulepszania ChatGPT. Możesz zrezygnować, jeśli nie chcesz, aby Twoje dane były wykorzystywane do szkoleń, ale jest to proces ręczny, który polega na wypełnieniu formularza.

Czy OpenAI lub ChatGPT sprzedają dane użytkowników?

Zdjęcie stockowe subskrypcji ChatGPT PlusEdgar Cervantes / Android AuthorityOpenAI pozwala każdemu korzystać z ChatGPT za darmo, mimo że generowanie odpowiedzi prawdopodobnie kosztuje firmę dużo pieniędzy. Więc naturalnie możesz założyć, że OpenAI znalazło sposób na sprzedaż lub zarabianie na twoich danych. Na szczęście tak nie jest. Według strony wsparcia OpenAI, twoje konwersacje ChatGPT nie są udostępniane w celach marketingowych. Jeśli chodzi o sposób, w jaki OpenAI przechowuje dane ChatGPT, firma twierdzi, że jej systemy znajdują się w USA. Firma wymaga również, aby każdy, kto ma dostęp do Twoich danych, podpisał umowy o zachowaniu poufności i przestrzegał innych zobowiązań w zakresie bezpieczeństwa. Twoje dane ChatGPT nie są sprzedawane reklamodawcom, ale mogą je zobaczyć pracownicy OpenAI. Jak więc mały startup, taki jak OpenAI, może służyć milionom użytkowników bez sprzedawania ich zapisanych danych? Na początku 2023 roku Microsoft zainwestował 10 miliardów dolarów w OpenAI. Firma korzysta już z modelu językowego GPT-4 OpenAI dla wielu własnych usług, w tym Bing Chat. Wiemy również, że ChatGPT korzysta wyłącznie z serwerów w chmurze Microsoft Azure do generowania odpowiedzi. Z tego wszystkiego możemy wywnioskować, że koszty serwera OpenAI są dotowane, co pozwala firmie nadal oferować ChatGPT za darmo. W przyszłości ChatGPT Plus i inne źródła przychodów mogą pomóc OpenAI w osiąganiu zysków bez sprzedawania danych użytkowników.

Czy powinieneś powierzyć ChatGPT swoje dane?

Zdjęcie stockowe chatgptCalvin Wankhede / Android Authority W ciągu kilku miesięcy od pierwszego publicznego udostępnienia ChatGPT padło już ofiarą kilku wycieków danych. W jednym przypadku błąd oprogramowania spowodowało, że niektórzy użytkownicy widzieli tytuły czatów innych po zalogowaniu. Na szczęście błąd nie ujawnił pełnej historii czatów ani innych poufnych danych. To też nie był jedyny wyciek — inny ujawnił cztery ostatnie cyfry zapisanych kart kredytowych niektórych użytkowników. Incydenty te wskazują na namacalne ryzyko, jeśli ChatGPT rzeczywiście zapisuje wszystkie dane użytkowników. ChatGPT już ucierpiało z powodu wycieków danych, ale większość danych użytkowników pozostała bezpieczna. Jak dotąd OpenAI udało się zachować pełne zapisy czatów w miarę prywatnie i z dala od wścibskich oczu. Ale to może się zmienić w dowolnym momencie w przyszłości, jeśli padnie ofiarą naruszenia danych lub włamania. W końcu byliśmy świadkami udanych ataków na firmy dbające o bezpieczeństwo, takie jak LastPass. W tym celu nie należy udostępniać poufnych danych osobowych, tajemnic handlowych ani danych medycznych ChatGPT ani konkurencyjnym chatbotom, takim jak Google Bard. W rzeczywistości wiele firm wyraźnie ograniczyło chatboty z tego powodu. Na przykład Samsung Semiconductor podobno odkrył, że jego pracownicy udostępnili poufne informacje ChatGPT. Nałożył teraz limit znaków na monity ChatGPT, co utrudnia ujawnienie tajemnic firmowych.

Czy powierzasz ChatGPT swoje dane?

13 głosówTak0%Nie, ale i tak go użyję92%Nie, planuję usunąć konto8%

Jak usunąć swoje dane ChatGPT

usunięcie konta chatgptCalvin Wankhede / Android Authority Możliwe, że do tej pory nie wiedziałeś, że ChatGPT zapisuje Twoje rozmowy i monity. Czy istnieje sposób na wyczyszczenie wszystkich interakcji z chatbotem? Cóż, wyczyszczenie historii po zalogowaniu się na konto ChatGPT usuwa tylko dane z widoku. W rzeczywistości nie usuwa niczego z serwerów OpenAI. Na razie jedynym sposobem na trwałe usunięcie danych ChatGPT jest zamknięcie konta OpenAI. Oto jak to zrobić: Otwórz stronę platformy OpenAI i zaloguj się na konto ChatGPT, które chcesz usunąć. Kliknij na Pomoc w prawym górnym rogu ekranu (zaznaczony na powyższym zrzucie ekranu). Przełącz na Wiadomości zakładkę i kliknij „Wyślij nam wiadomość”.
Na koniec kliknij przycisk z napisem Usuwanie konta. Powinieneś otrzymać komunikat ostrzegawczy informujący, że w przyszłości nie będziesz mógł ponownie założyć konta. Jeśli mimo to chcesz kontynuować, kliknij Usuń moje konto. Gdy OpenAI zakończy usuwanie, wszystkie dane i rozmowy ChatGPT powinny zostać trwale usunięte. Pamiętaj, że ten proces trwa od jednego do dwóch tygodni. Jeśli nie chcesz się logować ani odwiedzać sekcji pomocy, możesz również wysłać prośbę o zamknięcie konta na adres [email protected].


Często zadawane pytania

Czy mogę usunąć historię czatów bez usuwania konta ChatGPT? Nie, musisz usunąć swoje konto OpenAI, aby trwale usunąć historię czatów ChatGPT. Jeśli zamiast tego po prostu wyczyścisz swoje czaty, Twoje dane będą nadal dostępne na serwerach OpenAI. Dlaczego nie mogę zobaczyć mojej historii czatów na ChatGPT? Jeśli nie możesz zobaczyć swoich poprzednich czatów po zalogowaniu się na konto ChatGPT, być może wyczyściłeś historię swojego konta lub usługa może być obecnie bardzo obciążona. Czy mogę wyeksportować moje rozmowy z ChatGPT? Nie, w tej chwili nie możesz eksportować rozmów z ChatGPT. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android