Apple Watch Ultra vs Series 8: co kupić?

Apple Watch Ultra vs Series 8: co kupić?

Linia produktów Apple z końca 2022 r. obejmuje zdrową pomoc AirPods, iPhone’ów i trzech nowych zegarków Apple. Ten ostatni ma teraz flagowy model Apple Watch Ultra obok Apple Watch Series 8. Ale jeśli szukasz nowego zegarka Apple Watch, który zakup powinieneś rozważyć? Poniżej przyjrzymy się zaletom i wadom obu modeli i które należy wybrać. Przejdźmy do naszego porównania Apple Watch Ultra i Apple Watch Series 8.

Projekt

Apple Event 2022 Oglądaj ultra 9Apple Watch UltraApple Watch seria 8 4Apple Watch Series 8 Będziesz potrzebował grzebienia o drobnych zębach, aby znaleźć różnice między Series 8 a jego bezpośrednim poprzednikiem, Watch Series 7. W rzeczywistości oba zegarki mają te same rozmiary obudowy, ekranu i obudowy. Nadal dostajesz cyfrową koronę zamontowaną w prawym górnym rogu, zaokrągloną twarz z wyświetlaczem OLED i konstrukcję aluminiową lub ze stali nierdzewnej. Rozmiary tarcz to 41 mm dla mniejszych nadgarstków i 45 mm dla nieco większych ramion. Apple Watch Series 8 to w rzeczywistości seria 7 z pewnymi wyraźnymi różnicami pod jego wyglądem zewnętrznym. Tego samego nie można powiedzieć o Apple Watch Ultra. Ten model ma zupełnie nowy tytanowy design, który jest teraz najbardziej charakterystyczny w gamie Apple Watch. Apple Watch Ultra od razu ma najbardziej wyrazisty wygląd w ofercie Apple Watch. Najbardziej zauważalną różnicą jest masywny szafirowy obiektyw 49 mm, w którym mieści się płaski ekran. Podobno ułatwia to aktywnym użytkownikom wybieranie i przeglądanie przedmiotów na wystawie. Drugim dużym wyróżnikiem jest garb, w którym mieści się cyfrowa koronka. Ten występ chroni koronkę przed uderzeniami i sprawia, że ​​przycisk zasilania jest nieco łatwiejszy do wyczucia nawet w rękawiczkach. trzeci pomarańczowy popychacz do urządzenia. Przycisk akcji umożliwia użytkownikom przełączanie między trybami treningu lub zaznaczanie segmentów podczas tych treningów. Seria 8 nie ma tego przycisku. Niektórzy pokochają te estetyczne zmiany i bardziej wytrzymały wygląd, jaki daje Ultra. Inni będą go nienawidzić za zrujnowanie eleganckiego wyglądu Apple Watch. Pod względem praktyczności znacznie większa tarcza sprawia, że ​​Ultra jest mniej atrakcyjny dla tych, którzy chcą mniejszego, kompaktowego urządzenia do noszenia. Dla tych użytkowników seria 8 jest bardziej rozsądnym zakładem.

Cechy

Apple Watch Series 8 cykl śledzenia niebieski tkany pasekApple Watch Series 8 może wyglądać podobnie do swojego poprzednika, ale wprowadza kilka znaczących zmian pod maską. Dotyczy to głównie nowego chipsetu Apple S8 i nowego czujnika temperatury ciała, który pozwala na dokładniejsze śledzenie cyklu w przypadku menstruacji. W przeszłości widzieliśmy debiut śledzenia temperatury ciała na zegarkach Fitbit i Samsung, więc świetnie, że Apple w końcu dołącza do imprezy. Ten czujnik będzie również rejestrował wahania temperatury użytkowników podczas snu, co może zapewnić wgląd w ogólne samopoczucie użytkownika. Seria 8 zapewnia również wykrywanie wypadków samochodowych – po raz pierwszy w Apple Watch. To zadzwoni do służb ratunkowych i po krótkim odliczeniu wyśle ​​lokalizację użytkownika.Apple Watch Ultra głębokościomierz żółty pasekJeśli kupisz Apple Watch Ultra, otrzymasz wszystkie te nowe funkcje i trochę więcej. Na początek obsługa danych komórkowych LTE jest standardem we wszystkich modelach Ultra. Ultra wyląduje również z większą baterią na około 36 godzin soku na jedno ładowanie — więcej niż jakikolwiek wcześniejszy zegarek Apple. Tryb niskiego poboru mocy może wydłużyć ten czas o dodatkowe 24 godziny, dzięki czemu ten model jest najlepszą opcją dla tych, którzy chcą dłużej nosić. Warto zauważyć, że obie funkcje mają na celu zachęcić hardkorowych sportowców, wspinaczy skałkowych, wędrowców i innych tego typu, ale powinny spodobać się każdemu. Dla pływaków i nurków Apple Watch Ultra zawiera głębokościomierz, który może zapewnić pomiary ciśnienia wody w czasie rzeczywistym do 40 metrów. Urządzenie jest wodoodporne na głębokości do 100 metrów i pyłoszczelne IP6X. Seria 8 zadowala się oceną 50 metrów. Na pokładzie jest kilka aplikacji, które wykorzystują miłość Ultra do głębokiej wody, w tym dedykowana aplikacja do nurkowania, która wyświetla temperaturę wody, czas podwodny i inne. A jeśli się zgubisz, Ultra ma również podwójny głośnik, który może służyć jako alarmowa syrena. Według Apple, że inni słyszą z odległości 180 metrów. Zapewnienie, że nie zgubisz się w nowym dwuzakresowym GPS wykorzystującym pasma częstotliwości L1 i L5. Powinno to zapewnić dokładność Apple Watch Ultra GPS zbliżoną do zegarków sportowych Garmin. Podobnie jak Galaxy Watch 5 Pro, Ultra zawiera również funkcję Back Track, która pomaga użytkownikom wrócić do poprzedniego punktu.


Cena i kolory

Apple Watch seria 8 3
Apple Watch Series 8 (GPS): 399 USD / 419 GBP
Apple Watch Series 8 (LTE): 499 USD / 529 GBP
Apple Watch Ultra (LTE): 799 USD / 849 GBP Ponieważ Apple Watch Series 8 jest w dużej mierze iteracyjną aktualizacją, nie ma premii w stosunku do serii 7. Nowy model zaczyna się od 399 USD – tak samo jak jego poprzednik. Oczywiście cena ta będzie się znacznie różnić w zależności od rozmiaru tarczy, wybranego materiału obudowy i paska oraz tego, czy zdecydujesz się na łączność LTE, czy nie. Kolory Apple Watch Series 8 różnią się w zależności od obudowy z aluminium i stali nierdzewnej. Ten pierwszy może być dostępny w kolorach Starlight, Midnight, Silver i Product Red, podczas gdy wersja ze stali nierdzewnej jest dostępna w kolorze Silver, Graphite i Gold. Sprzedaż detaliczna rozpoczyna się 16 września. Apple Watch Ultra, jak zapewne zgadłeś po jego nazwie, jest droższą opcją. Występuje w różnych pasmach, ale wszystkie modele mają tytanową obudowę z obsługą LTE. Ceny zaczynają się od 799 USD. Oferowane zespoły obejmują Ocean Loop, Trail Loop i Alpine Loop dla pływaków / nurków, biegaczy i turystów. Apple Watch Ultra można kupić w sklepach od 23 września.
Zobacz też: Najlepsze opaski do Apple Watch


Okular

Apple Watch UltraApple Watch Series 8Wyświetlacz
Apple Watch UltraLTPO OLED Retina
410 x 502 piksele (49mm)
Zawsze włączony wyświetlacz
Apple Watch Series 8LTPO OLED Retina
396 x 484 pikseli (45 mm)352 x 430 pikseli (41 mm)
Zawsze włączony wyświetlacz
Wymiary i waga
Zegarek Apple Ultra49mm:
49x44x14,4mm
Tytan: 63,1 g
Seria zegarków Apple 845 mm:
45x38x10,7mm
Aluminium: 38,8 g
Stal nierdzewna: 51.5g41mm:
41x35x10,7mm
Aluminium: 32g
Stal nierdzewna: 42,3 g
Trwałość
Zegarek Apple UltraWR100
Certyfikat IP6X
Apple Watch Series 8WR50
Certyfikat IP6X
SoC
Apple Watch UltraApple S8 z 64-bitowym dwurdzeniowym procesorem
Jabłko W3
Chip Apple U1 (Ultraszerokopasmowy)
Apple Watch Series 8Apple S8 z 64-bitowym dwurdzeniowym procesorem
Jabłko W3
Chip Apple U1 (Ultraszerokopasmowy)
Baran
Apple Watch Ultra1 GB
Apple Watch Series 81 GB
Magazynowanie
Apple Watch Ultra32 GB
Apple Watch Series 832 GB
Bateria
Apple Watch Ultra36 godzin
Od 45 min do 80% magnetyczny kabel szybkiego ładowania USB-C
Apple Watch Series 818 godzin
Od 45 min do 80% magnetyczny kabel szybkiego ładowania USB-C
Oprogramowanie
Apple Watch UltraWatchOS 9
Apple Watch Series 8WatchOS 9
Materiały i kolory obudowy
Apple Watch UltraApple Watch Series tylko 8GPS, GPS + Cellular
Aluminium: Midnight, Starlight, Silver, Product RedGPS + Cellular
Stal nierdzewna: Grafit, Srebro, Złoto
Łączność
Apple Watch UltraL1 i L5 GPS/GNSS
GLONASS
Galileusz
QZSS
BeiDou
Wi-Fi 802.11b/g/n 2,4 GHz i 5 GHz
Pasma Bluetooth 5.0LTE: 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 14, 17, 18, 19, 25, 26, 39, 40, 41, 66
Apple Watch Series 8GPS/GNSS
GLONASS
Galileusz
QZSS
BeiDou
Wi-Fi 802.11b/g/n 2,4 GHz i 5 GHz
Bluetooth 5.0Model A2475 (41mm)
Model A2477 (45mm)
Pasma LTE: 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 14, 17, 18, 19, 25, 26, 39, 40, 41, 66
Czujniki
Wysokościomierz Apple Watch UltraAlways włączony
Czujnik tlenu we krwi
EKG
Optyczny czujnik tętna trzeciej generacji
Czujnik temperatury
Akcelerometr
Żyroskop
Czujnik światła otoczenia
Czujnik głębokości
Apple Watch Series 8Wysokościomierz zawsze włączony
Czujnik tlenu we krwi
EKG
Optyczny czujnik tętna trzeciej generacji
Czujnik temperatury
Akcelerometr
Żyroskop
Czujnik światła otoczenia
Zgodność
Apple Watch UltraiOS 15 lub nowszy
Apple Watch Series 8iOS 15 lub nowszy

Apple Watch Ultra vs Series 8: co kupić?

Apple Event 2022 oglądaj ultra kompasKtóry zegarek Apple Watch powinieneś kupić tym razem? Odpowiedź zależy od tego, czego oczekujesz od swojego zegarka (i ile musisz wydać!). Realistycznie rzecz biorąc, Apple Watch Series 8 powinien odpowiadać większości użytkowników iOS szukających świetnego smartwatcha z szeroką obsługą aplikacji, niezawodnym zestawem do śledzenia zdrowia i zgodność z ekosystemem produktów i usług Apple. Nowy czujnik temperatury sprawia, że ​​Apple Watch Series 8 jest również doskonałym wyborem dla osób zainteresowanych dokładniejszym monitorowaniem cyklu miesiączkowego. Jeśli jesteś sportowcem, który chce więcej lub nadal nie jesteś pod wrażeniem standardowego 18-godzinnego czasu pracy baterii serii 8, Ultra może ci się spodobać nieco bardziej. Apple Watch Series 8 jest najlepszy dla użytkowników iOS szukających niezawodnego smartwatcha, Ultra jest dla poszukiwaczy przygód, którzy chętnie noszą większe, droższe aktualizacje. Oczywiście za podwójną cenę podstawowej serii 8, Ultra może nie mieć sensu finansowego, jeśli szukasz solidnego smartwatcha. Ale bardziej żądni przygód użytkownicy znajdą więcej korzyści, podczas gdy biegacze mogą docenić dokładniejszą technologię pozycjonowania. Dostajesz znacznie większe urządzenie, baterię przystosowaną do 36 godzin użytkowania i funkcje, które powinny lepiej zadowolić poważniejszych ludzi na zewnątrz. Jednak cięższy korpus i duży rozmiar Ultra zniechęcą użytkowników z mniejszymi nadgarstkami. Zalecamy użytkownikom iPhone’a zakup Apple Watch Series 8, jeśli szukają bezproblemowego smartwatcha do monitorowania stanu zdrowia i noszenia na co dzień. Ci, którzy uważają się za bardziej odważnych lub desperacko pragną dłuższej żywotności baterii i są gotowi zapłacić premię, powinni rozważyć Ultra. Niestety oba są nadal niekompatybilne z telefonami z Androidem, ale na szczęście istnieje wiele zdolnych alternatyw dla Apple Watch tam. Nie ma potrzeby czuć się pominiętym.


Wybierasz Ultra lub Watch Series 8? Daj nam znać w ankiecie poniżej.

Do którego modelu Apple Watch uaktualniasz?

16 głosówApple Watch Ultra69%Seria Apple Watch 819%Nie trzymam się starszego modelu.6%Nie kupuję innej marki.6%Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android