Plotki o Samsungu Galaxy A55 5G: oczekiwana data premiery i co chcemy zobaczyć

Plotki o Samsungu Galaxy A55 5G: oczekiwana data premiery i co chcemy zobaczyć

Robert Triggs / Android Authority Trio aparatów Galaxy A54 5G Aktualizacja: 4 grudnia 2023 r. (4:35 czasu wschodniego): Zaktualizowaliśmy centrum plotek o Samsungu Galaxy A55 5G, dodając rendery, które wyciekły i więcej szczegółów związanych z projektem. Oryginalny artykuł: Flagowe smartfony Samsunga mogą Łapcie pierwsze strony gazet, ale trudno się nie zgodzić z tańszym Galaxy A54 5G marki. Wyposażony w wysokiej klasy konstrukcję, solidną wydajność na co dzień, wspaniały aparat i nie do pobicia obietnicę modernizacji, jest to nie tylko niezwykle niedrogi telefon z Androidem, ale także solidny, wszechstronny wybór. Wciąż mamy wiele miesięcy od premiery następca telefonu, ale to nie powstrzymuje nas od zastanawiania się, co czeka Samsunga Galaxy A55 5G.

Czy będzie Samsung Galaxy A55 5G?

Prawie na pewno. Chociaż Samsung nie potwierdził jeszcze istnienia Galaxy A55 5G, praktycznie gwarantuje się, że następca Galaxy A54 5G będzie stanowił rdzeń oferty marki ze średniej półki na rok 2024. Niezależnie od tego, czy telefon będzie nosił nazwę Galaxy A55 5G, czy nie. wisi w powietrzu, ale wydaje się wątpliwe, aby Samsung miał zamiar zepsuć branding swojej udanej formuły ze średniej półki. W związku z tym w pełni oczekujemy, że Galaxy A55 5G będzie następcą Samsunga Galaxy A54 5G z 2023 roku.

Kiedy może być data premiery Samsunga Galaxy A55 5G?

Kolorystyka Samsunga Galaxy A54 5G 1Robert Triggs / Android Authority Premiera Galaxy A52 5G: 17 marca 2021 Premiera Galaxy A53 5G: 17 marca 2022 Premiera Galaxy A54 5G: 15 marca 2023 Połowa marca 2024 to najbardziej prawdopodobna data premiery Samsunga Galaxy A55 5G, jeśli będziesz przestrzegać zasad najnowszy harmonogram wydań serii. Telefon zwykle pojawia się wkrótce po premierze flagowego Samsunga Galaxy S, która ma miejsce na początku roku. Nie zawsze tak było. Galaxy A51 5G pojawił się w kwietniu 2020 r., a A50 w lutym 2019 r. Samsung w ostatnich latach jest znacznie bardziej konsekwentny, a seria staje się coraz ważniejszą częścią harmonogramu wydawniczego Samsunga, więc wątpimy, czy zobaczymy powrót do mniej przewidywalnych okien uruchamiania. Premiery Galaxy A55 5G spodziewamy się na początku 2024 roku.

Jakie specyfikacje i funkcje może mieć Samsung Galaxy A55 5G?

Wciąż jesteśmy daleko od premiery telefonu, więc na jego temat krąży niewiele plotek. Niemniej jednak możemy dowiedzieć się więcej o tym, czego się spodziewać. Na początek jednym z najważniejszych wniosków z naszej recenzji Galaxy A54 5G jest to, jak bardzo telefon ten wygląda jak najnowszy flagowy smartfon Samsunga. Nowy projekt prawdopodobnie będzie odtąd częścią strategii marki Samsunga, więc bylibyśmy bardzo zaskoczeni, gdyby A55 znów tak szybko się zmienił. Chociaż to, czy telefon pozostanie sobowtórem serii S, będzie zależeć od wszelkich znaczących zmian konstrukcyjnych w nadchodzącej serii Galaxy S24. Jednak wszystkie obecne znaki wskazują na podobny wygląd jak w tym roku. MySmartPrice opublikował widoczne rendery Galaxy A55 5G w grudniu 2023 r., rzeczywiście pokazując podobny wygląd do Galaxy A54, ale z kilkoma kluczowymi zmianami. Poniżej możesz obejrzeć rendery oparte na CAD.
Samsung Galaxy A55 5G MySmartPrice 2Samsung Galaxy A55 5G MySmartPrice 1
Najbardziej widoczną zmianą jest metalowa rama (wraz z przewodami antenowymi) z płaskimi krawędziami. Miejmy nadzieję, że nie spowoduje to wbijania się telefonu w dłoń. Z przodu sprzętowego zszywki szeregowe niewątpliwie pozostaną na swoim miejscu. Stopień ochrony IP67, wyświetlacz Super AMOLED 120 Hz i możliwości Wi-Fi 6 z poprzednika prawie na pewno zostaną przeniesione. Nie zapominajmy, że najlepsze w swojej klasie zasady aktualizacji firmy Samsung zapewniają czteroletnią obsługę wersji Androida i pięcioletnią ochronę bezpieczeństwa, która wystarczy na telefon do 2029 r. Być może największą niewiadomą będzie procesor, z którego będzie korzystał telefon. Czy Samsung pracuje nad kolejnym chipem Exynos średniej klasy, czy też pójdzie w ślady serii S23 i zastosuje krzem Qualcomm Snapdragon? Jedna z plotek wskazuje na chipset Exynos 1480 i uważa się, że ten układ po raz pierwszy przenosi grafikę AMD na rynek średniej półki. Będziemy musieli poczekać, aby zobaczyć, czy te twierdzenia się potwierdzą.

Jaka może być cena Samsunga Galaxy A55 5G?

Szuflada aplikacji Samsung Galaxy A54Ryan Haines / Android Authority Cena Galaxy A52 5G: 499 USD / 399 GBP / 399 EUR Cena Galaxy A53 5G: 449 USD / 399 GBP / 449 EUR Cena Galaxy A54 5G: 449 USD / 449 GBP / 489 EUR Samsung konsekwentnie ustala ceny swoich tańszych produktów telefonów komórkowych w ostatnich latach, przynajmniej w USA. Jednak w ciągu ostatnich kilku pokoleń ceny w Europie i Wielkiej Brytanii stale rosły, spychając telefon w sam środek rynku średniej klasy. Bylibyśmy zaskoczeni, gdyby cena Galaxy A55 5G w przyszłym roku wyjątkowo wzrosła, ponieważ Stosunek jakości do ceny stanowi ogromną część atrakcyjności telefonu. Niemniej jednak wydaje się, że Stany Zjednoczone spóźniają się z podwyżką, a Samsung może nie chcieć lub nie być w stanie chronić swoich klientów przed podwyżką w obecnej sytuacji. Mimo to spodziewamy się, że telefon będzie dostępny w wersji podstawowej zaczynającej się od 500 dolarów.

Czy warto czekać na Samsunga Galaxy A55 5G?

Samsung Galaxy A54 vs iPhone SE 2022 vs Google Pixel 6aRyan Haines / Android Authority Bez żadnych istotnych plotek, nad którymi można by popracować, nie możemy z całą pewnością stwierdzić, że nie będzie zabójczej funkcji, o którą warto zabiegać. Jednakże biorąc pod uwagę historycznie powolne tempo aktualizacji Samsunga i wiele, wiele miesięcy oczekiwania na kolejną zapowiedź Samsunga, osoby potrzebujące dzisiaj telefonu nie powinny zwlekać. Samsung Galaxy A54 5G (449,99 USD w sklepie Samsung) prawdopodobnie będzie oferował zdecydowaną większość funkcji A55 5G i jest zbudowany z myślą o wielu latach. Oczywiście Samsung nie jest sam w segmencie budżetowym. Google Pixel 7a na lato 2023 r. (477 USD w sklepie Amazon) kosztuje nieco więcej, ale zapewnia wydajność aparatu Google, mocniejszy procesor i możliwości ładowania bezprzewodowego. Ci, którzy chcą wypełnić tę lukę kilkoma dodatkowymi, flagowymi funkcjami, mogą stwierdzić, że Pixel 7a odpowiada ich potrzebom lepiej niż Galaxy A54 5G. W kręgach budżetowych często mówi się także o Apple iPhone SE (2022) (429 dolarów w sklepie Amazon), ale to starszy model, na którym widać swoje lata. Jeśli nie spieszy Ci się z aktualizacją, prawdopodobnie warto poczekać, aby zobaczyć, co przyniesie kolejny model Samsunga. Galaxy A55 może poskoczyć dalej do przodu, zwłaszcza jeśli opcja budżetowa Apple nie otrzyma w tym roku aktualizacji.

Samsung Galaxy A55 5G: Co chcemy zobaczyć

Choć Galaxy A54 5G jest świetny, tak w formule wciąż jest miejsce na ulepszenia. Oto, co naprawdę chcielibyśmy zobaczyć w kolejnym smartfonie ze średniej półki Samsunga, ale z pewnością nie ma gwarancji, że którykolwiek z poniższych się pojawi.

Ładowanie bezprzewodowe

Bezprzewodowe ładowanie Google Pixel 7aRita El Khoury / Android AuthorityGalaxy A55 5G radzi sobie całkiem nieźle i pod wieloma względami jest lepszy od konkurencji, ale brak funkcji ładowania bezprzewodowego to jeden z obszarów, który sprawia, że ​​telefon sprawia wrażenie przestarzałego. To prawda, nie jest to must-have ale to wygoda, do której przy tej cenie jesteśmy coraz bardziej przyzwyczajeni. Niedrogi iPhone SE firmy Apple i Pixel 7a firmy Google (na zdjęciu powyżej) mogą pochwalić się tą funkcją i mieszczą się w tym samym przedziale cenowym, co model Samsunga. Nie ma naprawdę dobrego powodu, dla którego Samsung miałby już oszczędzać na tej funkcji. Zwłaszcza, gdy konkurenci od lat oferują bezprzewodowe ładowanie, a telefon prawdopodobnie będzie dostarczany w plastikowej obudowie.

Jakość wykonania porównywalna z flagowcami

Najnowsza średniej półki Samsunga to mistrz kamuflażu. Chociaż z pewnością wygląda na część flagowego telefonu, gdy jest w dłoni, nie sprawia wrażenia tak wysokiej klasy. Powodem jest to, że korpus jest nadal plastikowy; wokół krawędzi telefonu nie ma żadnych fantazyjnych metalowych wykończenia. Chociaż nie powinniśmy spodziewać się wszystkich wodotrysków i bajerów za ułamek ceny, ładniejsza konstrukcja ugruntowałaby pozycję Galaxy A55 5G jako solidny pomost pomiędzy flagowymi produktami Samsunga a niedrogimi produktami. Dobra wiadomość jest taka, że ​​wyciekłe rendery rzeczywiście wskazują na metalową ramę. Nie mielibyśmy również nic przeciwko modernizacji obecnego zabezpieczenia Gorilla Glass 5 do czegoś takiego jak Gorilla Glass Victus. Ale oczywiście takie ulepszenia projektu musiałyby zostać zrównoważone ceną telefonu, która zdecydowanie musi pozostać poniżej 500 dolarów.

Ulepszone możliwości aparatu

Trio aparatów Samsunga Galaxy A54 5GRobert Triggs / Android Authority Trio aparatów Galaxy A54 5G Galaxy A54 5G firmy Samsung to już solidny kandydat, jeśli szukasz niezawodnego, niedrogiego telefonu z aparatem. Jednak nadal wpada w najczęstszą pułapkę średniej półki — niepotrzebny obiektyw makro o niskiej rozdzielczości. Z naszego czasu spędzonego z telefonem wynika, że ​​główny i ultraszerokokątny aparat są już bardzo konkurencyjne i chociaż dalsze ulepszenia byłyby mile widziane, nie domagają się lepszego sprzętu. Jednak aparat makro 5 MP jest bardziej chybiony. Tak, jest lepszy od ultratanich aparatów makro o rozdzielczości 2 MP, które znajdziesz gdzie indziej, ale nie jest tak przydatny jak teleobiektyw zapewniający dodatkowy zoom. Ostatecznie chodzi tylko o uzupełnienie liczb; wielu użytkownikom szybko się to znudzi. Ponownie nie byłoby to najtańsze ulepszenie, ale starszy aparat z 2- lub 3-krotnym zoomem naprawdę zwiększyłby użyteczność fotograficzną telefonu i wyniósł Galaxy A55 5G ponad konkurencję. Samsung już rozsądnie ograniczył serię z czterech do trzech. Teraz pozostaje tylko dopracować możliwości tych trzech obiektywów. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android