Najlepsze smartwatche Apple, Samsung i Huawei

Najlepsze smartwatche Apple, Samsung i Huawei

Coraz więcej producentów telefonów komórkowych rozszerza swoją ofertę o smartwatche, czy to do biura, czy na szkolenie – mali towarzysze mogą być przydatnymi urządzeniami do noszenia. Ale w naszym artykule GIGA możesz dowiedzieć się, które inteligentne zegarki są naprawdę warte zachodu z tymi wszystkimi modelami.

są inteligentne zegarki doskonałe dopasowanie dla tych, którzy nie chcą (nie chcą) mieć swojego smartfona zawsze pod ręką, ale mimo to nie chcą rezygnować z różnych funkcji. Ale smartwatche to dziesiątki groszy: czy chodzi bardziej o tryby fitness, czy też nosisz zegarek głównie w biurze? W naszym przeglądzie pokazujemy, które modele są warte swojej ceny.

Najlepsze smartwatche: wszystkie modele w skrócie

Wskazówka GIGA W Stiftung Warentest dostaje (jak zwykle) Jabłko z Obejrzyj serię 8 (za 485 euro na Saturnie) zwycięstwo Porada cenowa The Zegarek Huawei GT 3 Pro (za 300 euro w Otto) oferuje wszystko, czego potrzebuje smartwatch za uczciwą cenę Zegarek Samsung 5 Pro (za 365 euro w Saturn) jest szczególnie opłacalny, jeśli posiadasz już smartfon tego producenta. Garmina Venu 2 Plus (za 390 euro w MediaMarkt) praktyczny dodatek do szkolenia.

Apple Watch Series 8: zwycięzca testu w Stiftung Warentest

GIGA-Top Umarł król, niech żyje król – nie ma chyba powiedzenia, które lepiej pasuje do zegarka Apple Watch niż to. Co roku pojawia się nowy model i co roku zostaje on wybrany zwycięzcą testu – włączając ich Apple Watch Series 8 (widok na Saturna). Podobnie jak w przypadku poprzedniego modelu, do wyboru są wyświetlacze o przekątnej 41 lub 45 mm. Wyświetlacz zachwyca wyraźną i kolorową technologią OLED, a zegarek jest też wodoodporny – pływanie na głębokość 50 metrów nie stanowi problemu. Podobnie jak w przypadku zegarka z serii 7, można również używać zegarka z serii 8 do pomiaru tlenu we krwi, a zegarek ma funkcję EKG, która monitoruje rytm serca.

Apple może rok po roku przekonywać swoimi smartwatchami – także serią 8 (źródło zdjęcia: IMAGO / ZUMA Wire)

Na przykład jeden jest nowy Śledzenie okresów. Miesiączkujące osoby mogą śledzić swój cykl, mierząc temperaturę i na przykład obserwować, kiedy jest owulacja.

Mimo pochwał smartwatch nie jest wolny od wad: w ten sposób Stiftung Warentest przyznaje Watch Series 8 dla baterii tylko klasa 3.0 (Ocena „zadowalająca”). Jeśli aktywowałeś tryb treningowy, bateria wystarcza na 12 godzin. Z kolei przy wyłączonym trybie treningowym 58 godzin – trzeba uzbroić się w cierpliwość przez dobre 90 minut, żeby go naładować. Powinieneś mieć dobry dzień z Watch Series 8, ale pożądana byłaby większa moc.

Apple Watch Series 8 (Midnight) teraz od 475,00 € w Saturn

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 03.01.2023 21:54

Zalety:

bardzo dobry wyświetlacz OLED, funkcje fitness oraz tracker cyklu, funkcja EKG

Niedogodności:

krótki czas pracy na baterii kompatybilny tylko z iPhone’ami

Najważniejsze jest eleganckie? W takim razie mamy dla Ciebie kilka modnych smartwatchy:

Huawei Watch GT 3 Pro: Praktyczne funkcje za rozsądną cenę

Porada cenowa Jeśli szukasz niedrogiego smartwatcha z eleganckim tytanowym designem, jest tego wart Zegarek Huawei GT 3 Pro (spójrz na Otta). Zegarek fitness nie ma żadnych problemów z telefonami z Androidem i iOS zgodny. Do tego według Stiftung Warentest bateria wytrzymuje do 14 dni i tym samym wyraźnie przewyższa urządzenia Samsunga i Apple’a.

Zegarek Huawei GT 3 Pro w wersji Titanium and Ceramic Edition robi wrażenie (źródło zdjęcia: Huawei)

Przy ocenie 2.0 w Stiftung Warentest odtwarzanie muzyki było szczególnie negatywne. W przeciwnym razie nie ma na co narzekać z zegarkiem. Ten 46-milimetrowy model ma również pomiar EKG, a wyświetlacz jest przekonujący. Jeśli możesz obejść się bez funkcji EKG, zalecany jest również zwykły zegarek Huawei GT 3 (do naszego testu) (patrz Saturn).

Zalety:

wysokiej jakości konstrukcja, bardzo mocna bateria, możliwość instalacji aplikacji

Niedogodności:

Oprogramowanie i działanie częściowo niedojrzałe Odtwarzanie muzyki nie jest doskonałe

Samsung Galaxy Watch 5 Pro: idealny dla fanów Samsunga

Oczywiście w naszym przeglądzie nie pominięto fanów Samsunga. The Samsung Galaxy Watch 5 Pro (widok na Saturna) uzyskał ocenę „dobrą” (ocena 1,9) w Stiftung Warentest. Stosunkowo krótki czas pracy na baterii wynoszący 17 godzin (z włączonym trybem treningowym) i 125 godzin (z wyłączonym trybem treningowym) doprowadził do dewaluacji.

Smartwatch Samsung Galaxy Watch 5 Pro jest przymocowany do jednego ramienia.Aby korzystać z pełnego zakresu funkcji, potrzebujesz również telefonu komórkowego od producenta do Samsung Galaxy Watch 5 Pro (źródło zdjęcia: GIGA)

Nasz redaktor Peter przetestował Samsung Galaxy Watch 5 Pro, a zwłaszcza Uzależnienie od smartfona Samsunga krytykowany. Chociaż możesz podłączyć zegarek do innych telefonów z Androidem, EKG i ciśnienie krwi można mierzyć tylko za pomocą telefonu Samsung.

Niemniej jednak: za mniej niż 400 euro (patrz Saturn) Samsung Galaxy Watch 5 Pro przekonuje wysoką jakością wykonania i jasny i odporny na zarysowania wyświetlacz. Możesz także skorzystać z usług Google, a smartwatch oferuje wiele funkcji, które pozwalają jeszcze lepiej poznać swój organizm.

Galaxy Watch 5 Pro (szary tytan) teraz od 354,00 € w Saturn

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 03.01.2023 21:56

Zalety:

Bardzo dobry wyświetlacz, wysoka jakość wykonania, można zmierzyć ciśnienie krwi i EKG

Niedogodności:

krótki czas pracy na bateriiZależność od Samsunga

Powinien to być raczej fitness tracker? Tutaj mamy dla Ciebie kilka rekomendacji:

Garmin Venu 2 Plus: Idealny do treningu

Jeśli szukasz przede wszystkim dobrego smartwatcha do uprawiania sportu, być może zwróciłeś już uwagę na markę Garmin. W przeciwieństwie do zwykłego modelu Miejsce 2 możesz w Wersja Plus (zobacz w MediaMarkt) wykonuj połączenia telefoniczne przez zegar, odpowiadaj na wiadomości tekstowe za pomocą wprowadzania głosowego i steruj asystentami głosowymi w telefonie, takimi jak Siri i Asystent Google.

Na pierwszym planie kobieta w czarnej bluzce.  Jej ramię jest zgięte i patrzy na swój smartwatch Garmin Venu 2 Plus.  W tle widać ogród.Garmin Venu 2 Plus nadaje się nie tylko jako zegarek sportowy, ale także jako smartwatch (źródło zdjęcia: GIGA)

W naszym teście Garmin Venu 2 Plus elegancki design i duży wybór funkcji fitness były jednymi z rzeczy, które nas przekonały. Ponadto bateria wytrzymuje co najmniej 10 dni na jednym ładowaniu dłużej niż obiecuje Garmin.

Aby połączyć się z telefonem komórkowym, wymagana jest aplikacja „Garmin Connect”, chociaż czasami może wystąpić zacinanie. To samo dotyczy oprogramowania – tutaj jest wymagane na końcu odpowiednie aktualizacje od producenta.

Garmin Venu 2 Plus (czarny) już od 369,99 € w MediaMarkt

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 03.01.2023 21:56

Zalety:

Telefonia i sterowanie głosowe Elegancki wyglądRozbudowane i dokładne funkcje fitness

Niedogodności:

Słabe strony oprogramowania Skomplikowane sterowanie za pomocą smartwatcha i aplikacji Garmin Connect

Przy okazji: Jeśli nie chcesz rezygnować z wysokiej klasy smartwatcha i chcesz sięgnąć po niego głębiej do kieszeni, warto przyjrzeć się Garmina Fenixa 7 (spójrz na Otta). Producent zintegrował w tym modelu jeszcze mocniejszą baterię, a Ty korzystasz z odtwarzacza muzyki i wszechstronnego menedżera map (np. terenów narciarskich).

Najlepsze smartwatche: tak je przetestowaliśmy i wybraliśmy

W naszych poradach dotyczących zakupu upewniliśmy się, że my na telefony z Androidem i iPhone’y wyświetl listę pasujących smartwatchy. Ponadto dla wielu użytkowników smartwatchów istotne są nie tylko funkcje smartwatcha, dzięki którym używają smartwatcha jako drugiego smartfona, ale także funkcje fitness. Z tego powodu w naszym przeglądzie znajdziesz również modele, które spełniają dokładnie te życzenia.

W naszym filmie GIGA wyjaśniamy, na co należy uważać ze smartwatchem:

W ocenach częściowo oparliśmy nasze własne testy na wynikach Stiftung Warentest (wydanie 1/2023) i innych zewnętrznych witrynach testowych. Podobnie miał Oceny użytkowników wpływ na wybór. Te ostatnie były pomocne, ponieważ nie oceniały na podstawie liczb porównawczych i innych wartości laboratoryjnych, które niewiele mówiły, ale podkreślały indywidualne wrażenia.

Dzięki naszym badaniom chcemy polecić Ci odpowiednie produkty i uniknąć złych zakupów. Twoje zaufanie jest dla nas ważne – dlatego możesz na nas polegać. W osobnym artykule dowiesz się, jak GIGA radzi sobie z rekomendacjami i testami produktów.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android