Mysz gamingowa Zephyr Pro wyposażona w wentylator jest znacznie chłodniejsza niż oryginał

Mysz gamingowa Zephyr Pro wyposażona w wentylator jest znacznie chłodniejsza niż oryginał

Mniej więcej rok temu pisałem o myszy do gier o nazwie Zephyr, która ma unikalną funkcję: wbudowany wentylator zaprojektowany do chłodzenia dłoni podczas grania w gry. To mnie nie zwaliło; wentylator był głośny, mocno wibrował i nie wydawał się wcale taki fajny. Ale twórcy, znani teraz jako Marsback, powrócili z nową „odporną na pot” myszą do gier o nazwie Zephyr Pro. I to duża poprawa.

Dobry towar

Chłodny w dotyku Solidna, lekka konstrukcja Dużo cichszy niż poprzedni model

Złe rzeczy

Nadal nie jest super mocny Prędkość wentylatora nie może być regulowana Kombinacja Honeycomb/RGB może być trochę za duża dla niektórych biurek Zewnętrzna konstrukcja nie zmieniła się aż tak bardzo. Zephyr Pro to dość niepozorna mysz do gier z wymaganym oświetleniem RGB i obudową o strukturze plastra miodu, aby zmniejszyć wagę i zwiększyć przepływ powietrza. Główny pasek oświetlenia RGB biegnie teraz wokół dolnej krawędzi myszy, a nie wokół lewego i prawego przycisku. Pro nie rozszerza opcji wprowadzania bardziej niż jego poprzednik; nadal istnieje standardowy układ dwóch przycisków bocznych i jednego u góry, aby kontrolować czułość DPI. Jest zrozumiały, lekki z założenia, ale nie wydaje się zbyt tani, i działał doskonale dla mnie przez dziesiątki godzin różnych strzelanek. Główna zmiana dotyczy samego wentylatora. Często wyłączałem go na oryginalnym Zephyr z powodu hałasu i wibracji, ale oba zostały znacznie zmniejszone w Pro. Właściwie nie jest cichy, ale w przeciwieństwie do oryginału trudno go usłyszeć przez szum zwykłego komputera stacjonarnego lub laptopa.

Według Marsbacka cichszy wentylator nie oznacza zmniejszenia mocy chłodzenia. Model Pro, który testowałem, jest w rzeczywistości znacznie skuteczniejszy w chłodzeniu, choć w porównaniu z prototypem oryginalnego Zephyra, a nie z produktem końcowym. Wentylator działa teraz bezpośrednio w górę zamiast pod kątem 45 stopni, co wydaje się mieć znaczenie. Nadal nie powinieneś spodziewać się, że klimatyzator wydmuchuje twoją dłoń, ale ogólnie podoba mi się efekt chłodzenia. Zephyr Pro ma wbudowaną pamięć i oprogramowanie, które pozwalają dostosować funkcjonalność przycisków i oświetlenie RGB, z rozbudowanymi opcjami dla obu. Co zaskakujące, nie ma możliwości dostosowania prędkości wentylatora — wystarczy go włączyć i wyłączyć za pomocą przycisku na spodzie myszy. Jednak w przeciwieństwie do oryginalnego Zephyra, tak naprawdę nie ma powodu, aby chcieć wyłączać wentylator, ponieważ jest on wystarczająco cichy na pełnych obrotach. Wreszcie, jedną z najlepszych nowych funkcji Zephyr Pro jest cena. 59 USD jest całkiem rozsądne dla takiej myszy przewodowej i znacznie bardziej konkurencyjnej niż oryginalny Zephyr za 99 USD. Marsback ma również obecnie ofertę 10 USD zniżki na pierwsze zamówienie w swoim sklepie internetowym. Z pewnością istnieje wiele dobrych opcji w tym przedziale cenowym, które nie są dostarczane z wentylatorem, więc ta mysz nadal nie będzie dla wszystkich. Ale jako ktoś, kto mieszka w mieście z okropnymi latami, podobał mi się Zephyr Pro przez ostatnie kilka tygodni. Sprzęt do gier ma tendencję do nagrzewania się, więc korzystanie z akcesorium, które idzie w drugą stronę, jest odświeżające.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android