homo

Bermudy jako pierwsze delegalizują związki homoseksualne

Dziewięć miesięcy po wprowadzeniu prawa o związkach homoseksualnych, brytyjskie terytoria Bermudy zdelegalizowały te związki. Wprowadzono je w maju 2017 r. po orzeczeniu sądu konstytucyjnego

Jest to pierwsze w świecie zlikwidowanie prawa do takich związków.

Decyzja delegalizuje także prawo do urządzania przyjęć homoseksualnych.

homo

Ukraińska telewizja musiała przeprosić za żarty z gejów

Ukraińska stacja telewizyjna 1 + 1 musiała przeprosić za żarty z gejów w swoim noworocznym programie oraz usunąć ten program z archiwum w internecie. Materiał był o Pinokio, przedstawionym jako gej, w którym żartowano sobie z tego.

Została oskarżona o homofobię i obrażanie LGBT, a jej siedzibę pikietowała garstka protestujących.

Tak telewizja jak i producent przeprosili na Facebooku.

Coming-out księdza podczas mszy przy owacjach na stojąco

Ksiądz z parafii rzymskokatolickiej w Milwaukee przyznał się przed parafianami do tego, że jest homoseksualistą. Gregory Greiten podkreśla, że chce w ten sposób przełamać milczenie gejów w duchowieństwie i pozwolić im odzyskać swój głos.

Zgromadzeni na niedzielnej mszy wieczornej w parafii św. Bernadetty, zgotowali mu zaraz po tym owacje na stojąco.

Kanada: odszkodowania dla homoseksualistów

Ottawa Rząd federalny przeznacza ponad 100 milionów dolarów na rekompensaty dla byłych członków armii i pracowników agencji rządowych, którym uniemożliwiono awans lub których zwolniono ze względu na orientację seksualną. Odszkodowania są częścią ugody zawartej w związku ze złożonym w sądzie pozwem zbiorowym. W zeszły piątek dokonano wstępnych ustaleń w sprawie porozumienia. Strony musza teraz dopracować szczegóły, które jeszcze powinien zatwierdzić sąd. Wszystko wskazuje na to, że do odbioru rekompensat będzie uprawnionych kilka tysięcy osób.

Fala coming-out'ów, media, politycy

Coraz popularniejsze jest obnoszenie się ze swoim homoseksualizmem. Medialny coming-out to recepta na sukces, czyli poparcie loobby gejowskiego w Polsce i na świecie, a także nietykalność.

Dla dwumiesięcznika LGBT Replika opowiadają o tym różni ludzie.

„Medialny coming out to nie wyrok” – stwierdza Piotr „Grabari” Grabarczyk, dziennikarz showbiznesowy Wirtualnej Polski i bloger.

Grzegorz Niziołek, teatrolog, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego i redaktor naczelny magazynu „Didaskalia” opowiada o swym późnym coming oucie

UK: rośnie ilość homoseksualnych adopcji

W Wielkiej Brytanii rośnie ilość homoseksualnych adopcji, gdy ilość chętnych z małżeństw spada.

W ubiegłym roku związki homoseksualne złożyły 586 wniosków o adopcję. Przeciętnie w latach 2013-2014 było ich 510. Wniosków ze strony rodzin było 3561 (gdy wcześniej 4914).

W Wielkiej Brytanii zalegalizowano w 2002 roku adopcję dzieci przez związki homoseksualne, od 2005 obie osoby w związku mają prawa rodzicielskie . W 2013 r. zalegalizowano całkowicie związki homoseksualne i zrównano je w prawach z małżeństwami.

LGBT rządzi Palm Springs

Rada Palm Springs (Kaliforni) składa się całkowicie z członków, będących LGBT po tym, jak kandydat(ka) z grupy transgenderów wygrał(a) ostatnie wybory. Lisa Middleton jest pierwszą(ym) w stanie Kalifornia kandydatem(ką), który(a) wygrał(a) wybory (prócz sądów, tam już bowiem takie osoby wygrywały wybory), a otwarcie przyznającym się do zmiany płci. Otrzymał(a) 30 procent głosów.

Wybory wygrała także biseksualna Ms Holstege, i obie(oboje) dołączyli(ły) do 3 homoseksualnych radnych.

Pages

Subscribe to RSS - homo