Wydarzenie Apple w ryzach: drogie iPhony, Ultra Mac i niespodzianka

Wydarzenie Apple w ryzach: drogie iPhony, Ultra Mac i niespodzianka

Pierwsze wydarzenie Apple w 2022 roku odbyło się szybko. CEO Tim Cook potrzebował tylko godziny na wiosenne nowości, a do zobaczenia było sporo produktów – nowy iPhone, nowy iPad, nowy Mac i długo oczekiwana niespodzianka. Niestety, to wszystko razem nie jest naprawdę tanie – w tym kraju robi się drożej. Osobista ocena autorstwa redaktora GIGA Svena Kaulfussa.

Moje osobiste atrakcje z poprzednich wydarzeń Apple są szybko składane: Wyświetlacz Apple Studio, iPad Air 5 i iPhone SE 3. Reszta, w tym nowe Mac Studio, ląduje na razie na ławce. Chciałbym wyjaśnić powody tego w następujący sposób.

Zobacz i zamów wszystkie nowe produkty Apple

Drei Apple-Highlights: monitor Studio, iPad Air 5, iPhone SE 3

Nowa Z ceną początkową 1749 euro, Apple Studio Display jest nadal cholernie drogi jak na 27-calowy monitor, ale stosunkowo niedrogi jak na to, co jest w ofercie. Przede wszystkim nadal jest tańszy niż wcześniej zakładano. Ceny przekraczające 2500 euro już straszyły. Nie zapomnij: niezależnie od tego, czy jest to komputer stacjonarny Mac, czy komputer mobilny Apple, ta część zawsze pasuje. Potencjalna klientela jest odpowiednio duża. Tylko niektóre z wyjątkowych funkcji:

Wyświetlacz Retina 5K (27 cali) ultraszerokokątny aparat 12 MP z trybem śledzenia (Center Stage) trzy mikrofony i sześć głośników z dźwiękiem 3D

Chciałoby się mieć wyświetlacz Apple Studio Display, a ponieważ nie jest utopijnie drogi, jak Pro Display XDR, zakup jest również całkiem realistyczny. Krótko mówiąc: sprawa zakończy się sukcesem, tego jestem pewien. Całkowicie pozytywne zaskoczenie.

Nowy wyświetlacz Studio podbija moje serce, ale Mac Studio nie tak bardzo:

To jest to, co następuje dla mnie iPad Air piątej generacji. Przede wszystkim minus – w tym kraju drożeje. Zamiast 649 euro, ceny Apple zaczynają się teraz od 679 euro, ze względu na korektę walutową. Marnie: Producent nadal instaluje tylko 64 GB w modelu podstawowym. Jeśli chcesz więcej, musisz od razu wziąć 256 GB i zapłacić od 849 euro. iPad Air 5 nie tylko dogania iPada Pro za pomocą układu M1, ale także konkuruje z laptopami z systemem Windows w tym samym przedziale cenowym, co Air.

Nie tylko kolory są nowością w iPadzie Air piątej generacji:

Tryb śledzenia kamery (Center Stage) wreszcie trafia do przewiewnego tabletu Apple. Opcjonalny 5G jest fajny, ale nie jest dla mnie koniecznością. Podsumowując, iPad Air dla mnie najrozsądniejszy wybór iPada – nowoczesny design, niesamowita wydajność i cena, która nadal pasuje. Winny jest tylko mały rozmiar pamięci.

Nowy iPhone SE to wciąż najtańszy iPhone, ale też droższy niż wcześniej:

Mój numer 3 to także i, które pasuje z nazwyTelefon SE 3. IPhone SE trzeciej generacji może nie zmienił się na zewnątrz, ale tak jest Wyhodowane od wewnątrz – chip Apple A15, opcjonalnie 5G i to samo szkło hartowane, co iPhone 13. Gdyby nie cena. W okresie przygotowawczym pojawiły się spekulacje o obniżkach cen, ale teraz faktycznie drożeje. Nawiasem mówiąc, nie tylko w Europie, ale także w USA klienci muszą płacić więcej. Zaczyna się od 519 euro (64 GB), Apple wcześniej prosił o 479 euro. Nieładnie, ale prawdopodobnie korekta cen w obliczu obecnych globalnych kryzysów – gówno się dzieje.

Mac Pro wychodzi z pracy

Chodźmy do ławki rezerwowych. Dlaczego jest tam nowe Mac Studio? Odpicowany Mac mini robi wrażenie, ale szczerze mówiąc powinien przyciągnąć rozsądną liczbę klientów. Jeśli chcesz bardzo chwalonego i nowego M1 Ultra (quasi dwa M1 Max, które działają jako jeden chip) w etui, zapłacisz co najmniej 4,599 euro. Za 2299 euro jest tylko M1 Max, który jest już znany z MacBooka Pro. Następnie dodaj cenę za nowy wyświetlacz studyjny, nowe optycznie dopasowane urządzenia wejściowe (mysz, gładzik, klawiatura) i już tracisz pół fortuna. Etui dla profesjonalistów, dla nas i wielu innych użytkowników po prostu za duże.

Niemniej jednak: cały szacunek! Mac Studio sprawia, że ​​wciąż aktualny Mac Pro jest praktycznie bezrobotny, nowicjusz jest zawsze szybszy od starszego Intela. Tylko ja wolę sięgnąć po MacBooka Pro.

Zielony to kolor nadziei, a Apple prawdopodobnie liczy na nowe rekordy sprzedaży iPhone’a 13:

O tak, nie mogę o nich zapomnieć dwa nowe kolory dla iPhone’a 13 (mini) i iPhone’a 13 Pro (Max) – zielony i alpejski. Wygląda ładnie, ale chwyt marketingowy jest przejrzysty i został użyty w zeszłym roku. W przerwie Apple chce tylko nadać sprzedaży trochę rozmachu. Może odnieść sukces wśród ludzi, którzy faktycznie kupują swoje smartfony wyłącznie według koloru. Teraz nie należę.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech