Windows: Wyczyść pamięć podręczną DNS

Windows: Wyczyść pamięć podręczną DNS

Powinieneś usunąć pamięć podręczną DNS, jeśli nadal masz problemy z Internetem, które nie są związane z połączeniem. Możesz go również użyć do zatuszowania charakterystycznych śladów surfowania. GIGA wyjaśnia, jak można to zrobić bardzo szybko.

System Windows tworzy katalog odwiedzonych do tej pory stron internetowych i powiązanych adresów IP, dzięki czemu można uzyskać do nich jeszcze szybszy dostęp później. Ogólnie dobry pomysł, ale ma dwie wady: zostawiasz ślady, a jeśli adresy się zmienią, nie uzyskasz połączenia. W obu przypadkach należy wyczyścić pamięć podręczną DNS. Tutaj dowiesz się, jak możesz to zrobić.

Może chcesz wypróbować Windows 11?

W ten sposób możesz wyczyścić pamięć podręczną DNS

Niestety system Windows nie ma przycisku oznaczonego „Wyczyść pamięć podręczną DNS”. Musisz więc wpisać polecenie ręcznie.

Naciśnij jednocześnie klawisze [Windows] + [R], aby otworzyć okno poleceń. Wpisz polecenie cmd i wyślij je z „OK”. W wierszu poleceń w następującym oknie piszesz:
ipconfig /flushdns i potwierdź klawiszem Enter.

Otrzymasz odpowiedź " Pamięć podręczna rozpoznawania DNS została opróżniona. Wszystkie wpisy z pamięci podręcznej zniknęły, a jeśli teraz wywołasz stronę internetową, system Windows pobierze niezbędne dane od dostawcy lub z DNS skonfigurowanego przy pierwszym dostępie.

Pokaż pamięć podręczną DNS

Nawiasem mówiąc, możesz również wyświetlić zawartość tej pamięci podręcznej DNS. Przynajmniej przegląd odwiedzanych domen. Ale wśród tych charakterystycznych utworów są inne wpisy! Ponieważ same strony internetowe mogą również ładować reklamy i treści z innych źródeł. To również kończy się w pamięci podręcznej DNS. A potem wygląda na to, że odwiedziłeś te strony. Jeśli chcesz zobaczyć, co tam jest, możesz użyć następującego polecenia:

ipconfig /displaydns | jeszcze

„Więcej” i linia pionowa (do której można sięgnąć za pomocą kombinacji klawiszy [AltGr] i znaku mniej niż/większy niż) nie są absolutnie konieczne. Zapewniają jedynie, że wyprowadzanie listy jest zawsze wstrzymywane po stronie, aż do naciśnięcia klawisza. Ponieważ ta lista może być bardzo długa.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech