Kosiarka zautomatyzowana ze sterowaniem smartfonem

Kosiarka zautomatyzowana ze sterowaniem smartfonem

Koszenie trawnika latem może być dość męczące, zwłaszcza gdy temperatura jest wysoka. Ale z pomocą kosiarki zautomatyzowanej koszenie trawnika staje się dziecinnie proste. W tym artykule chcielibyśmy powiedzieć, jak rozpoznać dobrą kosiarkę zautomatyzowaną za pomocą aplikacji na smartfona i przedstawić różne rodzaje sterowania smartfonem.

Co wyróżnia dobrą kosiarkę zautomatyzowaną z aplikacją na smartfona?

Aplikacja na smartfona znacznie ułatwia obsługę kosiarki zautomatyzowanej z kilku powodów:

  • Wysoki komfort użytkownika: ponieważ kosiarką zautomatyzowaną można sterować zdalnie za pomocą aplikacji na smartfona, użytkownik nie musi schylać się, aby ją włączyć lub wyłączyć.
  • Wysokie bezpieczeństwo: w przypadku burzy kosiarka zautomatyzowana automatycznie trafia do stacji ładującej, gdzie jest chroniona przed burzą.
  • Funkcje: Kosiarka zautomatyzowana, którą można sterować za pomocą aplikacji na smartfona, może komunikować się z innymi urządzeniami w chmurze. W ten sposób przez cały czas dostępne są aktualne dane pogodowe, a sztuczna inteligencja robota optymalizuje tworzone plany koszenia.

Test najlepszych obecnie inteligentnych kosiarek zautomatyzowanych, którymi można sterować za pomocą smartfona, można znaleźć na stronie https://reoverview.de/maeh Roboter/.

Różne rodzaje sterowania smartfonem

Dostępne kosiarki zautomatyzowane z aplikacją na smartfony są dostępne w różnych wersjach. Producenci polegają na różnych rodzajach komunikacji.

DOSTĘP DO BEZPRZEWODOWEGO INTERNETU

Roboty komunikujące się ze smartfonem przez Wi-Fi mają zwykle większy zasięg niż roboty z łączem Bluetooth i mogą być również połączone z innymi urządzeniami w ramach sieci Wi-Fi. Im większy zasięg WiFi w ogrodzie, tym lepsza komunikacja między kosiarką zautomatyzowaną a aplikacją na smartfonie.

Kosiarka zautomatyzowana ze sterowaniem smartfonem

Źródło obrazu: Pixabay

Bluetooth

Największą wadą połączenia Bluetooth jest krótki zasięg. Z drugiej strony takie połączenie ma sens przede wszystkim do programowania planów koszenia czy wywoływania statystyk bez konieczności schylania się. Ponadto połączenie Bluetooth można łatwo nawiązać również wtedy, gdy w ogrodzie nie ma sieci WLAN.

wejście

Kosiarki zautomatyzowane z własną bramą wykorzystują standard radiowy o większym zasięgu niż router WLAN. Dodatkowo bramka umożliwia robotowi komunikację z innymi urządzeniami. Jednak koszt bramy jest bardzo wysoki, podobnie jak wysiłek związany z jej konfiguracją.

Połączenie z chmurą

Technologia chmury w postaci inteligentnych głośników jest już stosowana w wielu domach. Zaletą połączenia w chmurze jest wiele funkcji i możliwość łączenia danych różnych użytkowników.

Zalety i wady kosiarek zautomatyzowanych z aplikacją na smartfony

Użytkownicy kosiarki zautomatyzowanej z aplikacją na smartfona mają następujące zalety:

  • Kosiarką zautomatyzowaną można sterować zdalnie
  • Ustawienia dokonywane są bezpośrednio na wyświetlaczu smartfona
  • Stan kosiarki zautomatyzowanej jest wyświetlany na smartfonie
  • Użytkownik nie musi się schylać, aby obsługiwać kosiarkę zautomatyzowaną

Wady dostępnych kosiarek zautomatyzowanych z aplikacją na smartfony to:

  • Dane użytkownika są przesyłane do producenta za pośrednictwem aplikacji na smartfona
  • Kosiarki zautomatyzowane z aplikacją na smartfony są zazwyczaj stosunkowo drogie
  • Jeśli poziom naładowania baterii smartfona jest niski, nie wszystkie funkcje są dostępne dla użytkownika

Czy warto kupić kosiarkę zautomatyzowaną z aplikacją na smartfona?

Każdy musi sam zdecydować, czy warto kupić kosiarkę zautomatyzowaną z aplikacją na smartfona. Zakup takiego robota jest szczególnie opłacalny dla osób starszych lub osób niepełnosprawnych, które nie są już w stanie schylać się, aby obsługiwać robota.

Artykuł Robot Kosiarka ze sterowaniem smartfonem pojawił się jako pierwszy na Androidmag.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech