Wentylator chłodnicy w teście: nieoczekiwany wynik z SpeedComfort

Wentylator chłodnicy w teście: nieoczekiwany wynik z SpeedComfort

Koszty energii w Niemczech nadal utrzymują się na bardzo wysokim poziomie. Tym ważniejsze jest, aby ciepło wytwarzane przez grzejnik nie uciekało i było dobrze rozprowadzane we własnych czterech ścianach. Dlatego na co dzień testowałem wentylator grzewczy SpeedComfort. Nie spodziewałem się tak dużego efektu.

Wentylator chłodnicy SpeedComfort w teście: wniosek

Moim zdaniem wentylator chłodnicy firmy SpeedComfort jedno z najskuteczniejszych rozwiązań pozwalających bardzo łatwo i bardzo skutecznie poprawić klimat w pomieszczeniach. Gdybym musiał ponownie unowocześnić swoje ogrzewanie, nadal instalowałbym najpierw inteligentne termostaty. Ale wtedy wentylatory chłodnicy pojawiłyby się bardzo szybko. Zainstalowałbym je strategicznie, tam, gdzie ciepłe powietrze może być idealnie rozprowadzane po całym mieszkaniu.

Wentylator chłodnicy firmy SpeedComfort kosztuje 65,95 euro za jedną obudowę wentylatora, 115,45 euro za dwie i 164,95 euro za trzy. Urządzenia są obecnie dostępne nieco taniej w SpeedComfort, a także w Amazon. W zależności od wielkości grzejnika należy dokupić odpowiednią wersję. W przypadku zwykłych grzejników wystarczą jedna lub dwie obudowy wentylatorów. Wolałbym kupić kilka mniejszych zestawów do dwóch, trzech pomieszczeń, żeby zwiększyć efekt.

Na koniec muszę przyznać, że tzw Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie wentylator chłodnicy SpeedComfort. Efekt był dla mnie dużo lepszy niż się spodziewałem, udało mi się przykręcić termostat, dzięki czemu zapłaciłem mniej za benzynę. Rano nagrzewa się znacznie szybciej, a wilgotność w starym budynku znacznie spadła. Gdyby nie było klikania przełącznika termostatu, nie mógłbym być szczęśliwszy. Zatem ode mnie jasna rekomendacja.

Zestaw startowy SpeedComfort Mono, 1-częściowy: Inteligentny termowentylator do grzejników – długotrwały wzmacniacz ciepła

Zestaw startowy SpeedComfort Mono, 1-częściowy: Inteligentny termowentylator do grzejników – długotrwały wzmacniacz ciepła

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 03.12.2023 o godzinie 1:12

Zalety:

Bardzo łatwy montażDoskonała dystrybucja ciepła Cicha praca wentylatoraPrzystępna cena

Niedogodności:

Przełącznik termostatu klika

Prosty system działa

Wentylator chłodnicy SpeedComfort ma bardzo prostą konstrukcję. W obudowie zabudowane są trzy wentylatory, które można zamontować pod chłodnicą za pomocą wysuwanych magnesów. Brzmi to bardzo prosto i takie jest. W moim przypadku SpeedComfort przysłał mi do testu model z trzema obudowami wentylatorów, lecz do mojej chłodnicy 120 pasują tylko dwie. Ale zdarzają się też zestawy z jedną lub dwiema obudowami wentylatorów, tzw możesz wybrać odpowiedni rozmiar.

Tak wygląda obudowa wentylatora SpeedComfort. (Źródło obrazu: GIGA)

Łączymy obudowy wentylatorów krótkim kablem, następnie podłączamy wyłącznik termostatyczny i umieszczamy go w górnej części w pobliżu zaworu. Następnie zasilasz system. Nie możesz zrobić nic złego, wszystko jest oczywiste. Instalacja została zakończona w ciągu kilku minut, a wentylator chłodnicy był na swoim miejscu.

Efekt jest znacznie większy niż oczekiwano

Temperatura i wilgotność w pomieszczeniu znacznie się poprawiły. (Źródło obrazu. GIGA)

Na każdym grzejniku zamontowałem już inteligentne termostaty grzejnikowe i folię grzewczą. Oba też działają całkiem nieźle. Jednakże wentylator chłodnicy firmy SpeedComfort ma większy pozytywny wpływ na klimat w pomieszczeniu. Rozprowadzanie ciepła w pomieszczeniach jest o wiele lepszemimo że zawsze zostawiałem termostat na 20 stopniach.

Klimat w pomieszczeniu poprawił się również w biurze, chociaż SpeedComfort jest używany tylko w salonie. (Źródło obrazu: GIGA)

Gdy tylko ogrzewanie nagrzeje się i osiągnie 33 stopnie na zaworze, wentylatory zaczynają się obracać, a ciepłe powietrze jest rozprowadzane po pomieszczeniach. To działa znacznie lepiej, niż się spodziewałem. Z mojej typowej temperatury w pomieszczeniu wynoszącej 19,5 do 20 stopni i wilgotności około 50 do 60 procent, jestem osiągnęła około 21,5–22 stopni i wilgotność 40–45 procent.

I to w starym budynku, bez konieczności zwiększania ogrzewania. To doskonały wynik. Klimat w pomieszczeniu poprawił się także w innych pomieszczeniach, w których nie zainstalowano SpeedComfort (patrz zdjęcie biura powyżej).

Słychać trochę hałasu w tle

Przełącznik termostatu znajduje się za chłodnicą w pobliżu zaworu. (Źródło obrazu: GIGA)

SpeedComfort nie działa jednak całkowicie cicho. O ile szybko pogodziłem się z cichym wentylatorem, o tyle wyłącznik termostatu słychać wyraźnie. Za każdym razem, gdy wentylator chłodnicy włącza się lub wyłącza, słychać metaliczne kliknięcie. Grzejnik służy również jako korpus rezonansowy i wzmacnia hałas.

Nie mogłam z tym spać, ale w salonie nie stanowi to problemu. Może podkładka termoprzewodząca pomiędzy termostatem a chłodnicą by pomogła. Nie wiem, czy system będzie nadal działał.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech