Test ekspresu do kawy 2022: zwycięzca testu, bestseller i rekomendacje

Test ekspresu do kawy 2022: zwycięzca testu, bestseller i rekomendacje

Stary dobry ekspres do kawy z filtrem! Sprawdzony przez dziesięciolecia, stosunkowo łatwy w utrzymaniu, a przede wszystkim łatwy w obsłudze – po prostu pasuje do każdego gospodarstwa domowego. GIGA pokazuje zwycięzców testów i rekomendacje wśród klasycznych ekspresów do kawy.

Najlepsze ekspresy do kawy 2022: Wszystkie zalecenia w skrócie

Umieszczenie Produkt Cena uliczna Oferta Wskazówka cenowa / bestseller Melitta Easy ok. 25 euro u zwycięzcy testu Amazon ze szklanym dzbankiem Krups KM321 Proaroma Plus ok. 40 euro u zwycięzcy testu MediaMarkt z termosem Melitta Look Therm Perfection ok. 85 euro w luksusowym ekspresie do kawy MediaMarkt Moccamaster KBG Wybierz około 200 euro na Amazon

Porada cenowa / bestseller: Melitta Easy

Korzyści:

Robi dokładnie to, co ma (robi kawę, którą możesz również wypić) Bezkonkurencyjny stosunek jakości do ceny

Niekorzyść:

Zarządzany sprzęt, odpowiadający przedziałowi cenowemu

Tańsze niż paczka kawy delikatesowej: Melitta Easy jest dostępna w sklepach za mniej niż 25 euro – prawdziwy hit cenowy. Wyposażenie ogranicza się do niezbędnych rzeczy. Blokada kapania zapobiega kapaniu po wyjęciu szklanego dzbanka, po 40 minutach ekspres wyłącza się automatycznie, uchwyt filtra i dzbanek można myć w zmywarce.

Melitta Easy to bestseller na Amazon, który cieszy się ogromną popularnością wśród klientów ze średnią 4,5 na 5 gwiazdek. Zanim jednak kupisz, powinieneś ponownie wyjaśnić, że jest to model budżetowy „klasy podstawowej”: „Dotyk i optyka maszyny wyglądają tanio, ale należy się tego spodziewać w tej cenie i dlatego są w porządku ”, podsumował jeden z nich, kupujący razem.

Zwycięzca testu ekspres do kawy ze szklanym dzbankiem: Krups KM321 Proaroma Plus

Korzyści:

Robi dobrą kawę w atrakcyjnej cenie

Niekorzyść:

1 wymienny szklany dzbanek kosztuje o połowę mniej niż cała maszyna z dzbankiem

W edycji 08/2018 Stiftung Warentest przetestował 15 przelewowych ekspresów do kawy, w tym 7 ze szklanym dzbankiem. Najlepszy ekspres do kawy ze szklanym dzbankiem to Krups KM321 Proaroma Plus , który można znaleźć w sklepach za około 40 euro. Ostateczna ocena to „dobra” (2,1), „ocena sensoryczna” (smak, zapach) osiągnęła podocenę 2,0 (z 35-procentową najwyższą wagą w procedurze testowej). Zużycie energii jest stosunkowo niskie i otrzymało ocenę „bardzo dobrą” od Stiftung Warentest. Nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości – ten ekspres jest po prostu tani i robi przyzwoitą kawę.

Średnia ocena klientów na Amazon wynosi 4,4 na 5 gwiazdek. Indywidualni użytkownicy krytykują dzbanek, ponieważ rozlewa się podczas nalewania kawy. Nawiasem mówiąc, należy zachować szczególną ostrożność przy dzbanku, ponieważ odpowiedni szklany dzbanek zastępczy („XB9006”) kosztuje około 18 euro.

Zwycięzca testu ekspres do kawy z termosem: Melitta Look V Therm Perfection

Korzyści:

Dobre wyposażenie (dzbanek ze stali nierdzewnej, timer do utrzymywania ciepła, przypomnienie o odkamienianiu, wyjmowany zbiornik na wodę) regulator aromatu (łagodny lub mocny)

Niekorzyść:

Brak timera do rozpoczęcia przygotowania (tylko droższy model "Look Timer" ma to)

Melitta Look Therm Perfection została zwycięzcą testu z oceną 1,3 w magazynie „Kitchen & Household” (wydanie 03/2020, dostępne w Readly). Ekspres do kawy wyróżnia się termosem ze stali nierdzewnej (nietłukący się) i wyjmowanym zbiornikiem na wodę.

Ekspres wyłącza się po 40 minutach („Auto-Off”) – jednak Melitta Look Therm Perfection nie ma timera do zaplanowanego przygotowania kawy. Praktyczne: po pewnym czasie codziennego użytkowania dioda LED wskazuje, kiedy należy przeprowadzić program odkamieniania.

Luksusowy ekspres do kawy: Moccamaster KBG Select

Korzyści:

Niektórzy eksperci uważają go za najlepszy ekspres do kawy na świecie.Wzorowy design produktu, dostępny w wielu kolorach

Niekorzyść:

Dość drogi jak na filtrowy ekspres do kawy

Moccamaster firmy Technivorm pochodzi z Holandii – klasyczny ekspres do kawy o kultowym statusie, który według niektórych fanów produkuje najlepszą kawę filtrowaną na świecie. Cóż, na takie oceny należy oczywiście zwracać uwagę z pewną dozą sceptycyzmu. Moccamaster może spojrzeć wstecz na historię, która sięga 1968 roku – było więc wystarczająco dużo czasu na budowanie legend.

Za kultowym urządzeniem przemawiają twarde fakty: Liczne testy i raporty potwierdzają bardzo dobre osiągi Moccamastera KBG 741 (m.in. CNET, The Perfect Grind, New York Times). Poza tym projekt zasługuje na drugie i trzecie spojrzenie: projekt jest industrialny, funkcjonalny i ponadczasowy. Taki ekspres dobrze komponuje się z innymi klasykami kuchennymi, takimi jak Kitchen Aid Artisan czy toster na 2 kromki Smeg. To, co ich łączy, to jednak to, że są drogie.

Najlepsze ekspresy do kawy: tak wybraliśmy rekomendacje

Ten przegląd przedstawia aktualne i popularne ekspresy przelewowe bez młynka, które otrzymały szczególne uznanie prasy i klientów i dlatego są polecane do zakupu. Procedura testowa Stiftung Warentest została szczegółowo wyjaśniona na odpowiedniej stronie internetowej. Wykorzystane źródła to: Stiftung Warentest 08/2018, „Kitchen & Household” (wydanie z 03.2020, dostępne w Readly), CNET, The Perfect Grind, New York Times.

Ekspres przelewowy: powinieneś o tym wiedzieć

Jak działa ekspres do kawy z filtrem

Przy tak wielu w pełni automatycznych ekspresach do kawy i ekspresach do kawy można było prawie zapomnieć, jak łatwe jest korzystanie z klasycznego ekspresu przelewowego. Napełnij zbiornik wodą, włóż worek filtrujący do uchwytu, dodaj zmieloną kawę i włącz urządzenie. Około 10 minut później dzbanek (ok. 8-10 filiżanek) zdrowej kawy jest gotowy. Ponieważ wbudowana elektronika jest dość prosta, konserwacja jest ograniczona i jest po prostu mniejsze ryzyko uszkodzenia. Doświadczenie pokazuje, że najbardziej prawdopodobne jest stłuczenie szklanego dzbanka, wtedy trzeba zaopatrzyć się w odpowiedni dzbanek zastępczy (np. dla zwycięzcy testu z Krups).

Konserwacja i czyszczenie

Ekspresy przelewowe są stosunkowo łatwe w utrzymaniu – przynajmniej jeśli myślisz o znacznie bardziej skomplikowanych, w pełni automatycznych ekspresach do kawy. Niemniej jednak ekspres przelewowy również wymaga konserwacji i konserwacji. Każdy, kto jeszcze się z tym nie zapoznał, może zapoznać się z instrukcją obsługi (PDF) Melitta Easy. Najważniejszy punkt, który odnosi się do wszystkich modeli, jest opisany tutaj: „W zależności od twardości wody, urządzenie może z czasem odkładać się kamienia. Zwiększa to również zużycie energii przez urządzenie, ponieważ warstwa wapna w elemencie grzewczym uniemożliwia optymalne przenoszenie energii grzewczej do wody. Aby uniknąć uszkodzeń, urządzenie należy regularnie odkamieniać.” Do odkamieniania używamy specjalnych płynów do odkamieniania lub – jak w przypadku czajnika – domowego środka octowego. Ważne przy stosowaniu produktów chemicznych: Należy bezwzględnie przestrzegać instrukcji producenta środka czyszczącego!

Kawa Fairtrade: dobra dla producenta, dobra dla środowiska

W Niemczech każdy człowiek wypija średnio 5,7 kg kawy rocznie – to imponująca ilość. Od kilku lat istnieje trend w kierunku ziaren kawy i proszku, które są przedmiotem uczciwego handlu. Kupując, wspierasz drobnych rolników w krajach rozwijających się (np. Brazylia, Tanzania, Kostaryka) i zgodnie z inicjatywą TransFair wnosisz „cenny wkład w poprawę warunków życia i pracy”, a także „promujesz ochronę środowiska”. Odpowiednie produkty są oznaczone etykietą FAIRTRADE i niebiesko-zieloną pieczęcią.

Kawa a zdrowie: nie przesadzaj

Kawa zawiera kofeinę – według dietetyka dr. Anna Flögel to od 40 do 120 miligramów na filiżankę. Jest to substancja psychoaktywna o działaniu stymulującym – czyli inaczej: substancja chemiczna, która pobudza organizm, a tym samym utrzymuje pijącego kawę na dłużej.

Sposób, a przede wszystkim siła działania kofeiny różni się w zależności od osoby. Jeden z nich prawie nie zauważa efektu, drugi już po kilku filiżankach przyspiesza bicie serca. W zasadzie kawę należy pić z umiarem i bez dodatku cukru – wtedy brązowy napój zaleca się również do codziennego spożycia. T-Online zebrał 19 pozytywnych skutków dla zdrowia, w tym zmniejszenie ryzyka raka i chorób układu krążenia. Około 4 filiżanek kawy rozprowadzanych w ciągu dnia uważa się za nieszkodliwe (według EFSA zdrowa populacja dorosłych), ale kobiety w ciąży powinny spożywać maksymalnie 1 filiżankę kawy dziennie.

Wyrzuć ekspres do kawy: tak to działa

Więcej o utylizacji urządzeń elektrycznych w naszym filmie :

Z punktu widzenia ustawodawcy ekspresy do kawy są „drobnymi urządzeniami elektrycznymi” i podlegają ustawie o sprzęcie elektrycznym i elektronicznym. Dlatego starych maszyn nie wolno wyrzucać wraz z odpadami domowymi, ale należy je oddawać do odpowiednich punktów zbiórki (centrum recyklingu) lub do sprzedawców.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech