Sprzedaż używanego iPhone'a: co robić i na co zwracać uwagę

Sprzedaż używanego iPhone'a: co robić i na co zwracać uwagę

Co zrobić, jeśli chcesz szybko i łatwo sprzedać swojego używanego iPhone'a? GIGA wyjaśnia, jak przygotować iPhone'a (lub iPada) do sprzedaży i gdzie się go pozbyć w Internecie.

Sprzedaj używanego iPhone'a: Przygotuj swój smartfon

Jeśli chcesz sprzedać swojego używanego iPhone'a (lub iPada) przez Internet, musisz upewnić się, że przed sprzedażą wysyłasz tylko sprzęt i żadnych danych do kupującego. Oznacza to: Przed sprzedażą musisz zapisać dane, takie jak kontakty, zdjęcia i muzykę w innym miejscu, jeśli chcesz je zachować. Dopiero wtedy zresetuj urządzenie do ustawień fabrycznych – to łatwiejsza część.

Wykonaj kopię zapasową: jakiego typu jestem użytkownikiem Apple?

To, jak przygotujesz iPhone'a do sprzedaży, zależy od tego, jak bardzo poruszasz się po świecie Apple.

Najprostszy przypadek : jesteś nie tylko iPhone'em, ale także użytkownikiem Maca, a także korzystasz z iCloud , być może nawet kupiłeś dodatkowe miejsce. Jeśli aktywowałeś odpowiednie usługi iCloud dla notatek, kontaktów, kalendarza, przypomnień i (jeśli jest wystarczająco dużo pamięci) także dla zdjęć w ustawieniach iCloud na iPhonie, już tworzysz kopię zapasową kontaktów, multimediów i nie tylko: już jesteś w chmurze dostępne i są również przechowywane, na przykład na własnym Macu lub iPadzie – przynajmniej zarejestrowane, chociaż istnieje własne konto iCloud, a usługi są aktywowane. Możesz również sprawdzić, jakie dane znajdują się w chmurze w Twojej przeglądarce na icloud.com. Jeśli dane są kompletne, możesz zresetować iPhone'a bezpośrednio do ustawień fabrycznych (patrz następny krok).

Brak miejsca na zdjęcia w iCloud : Typowy scenariusz: Korzystasz z 5 GB wolnego miejsca w iCloud na notatki, różne dane aplikacji i kontakty, ale nie ma wystarczającej ilości pamięci na zdjęcia. Jeśli nie chcesz kupować dodatkowej przestrzeni dyskowej, możesz teraz podłączyć iPhone'a do komputera i przesyłać wszystkie zdjęcia i filmy na komputer Mac lub PC za pomocą kabla .

Tworzenie kopii zapasowej danych bez iCloud : Jest to również możliwe dzięki kopii zapasowej iPhone'a – za pomocą iTunes (lub przez iCloud). Jeśli używasz macOS Big Sur (lub nowszego), nie znajdziesz opcji tworzenia kopii zapasowej w iTunes, ale w Finderze. Oczywiście to rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych ma sens tylko wtedy, gdy kupisz nowy po sprzedaży używanego iPhone'a. Nowy iPhone można następnie przywrócić z lokalnej (lub iCloud) kopii zapasowej.

Wyloguj się i zresetuj

Usuń sparowanie z iPhonem: Apple Watch i iCloud Wyloguj się: iCloud i „iTunes & App Store” powinny być wyłączone na iPhonie (patrz instrukcje GIGA). Twój identyfikator Apple ID zostanie oczywiście zachowany, tylko telefon komórkowy zostanie wtedy wyłączony z tego połączenia. Jeśli sparowałeś z iPhonem zegarek Apple Watch, musisz odłączyć go przed sprzedażą (patrz instrukcje GIGA). Przywróć ustawienia fabryczne

Po zapisaniu wszystkich danych iPhone resetuje się do ustawień fabrycznych – tylko w ten sposób kupując usługi (np. reBuy) lub kupujący w serwisie eBay może coś z nimi zrobić.

Tak to robisz :

Otwórz ustawienia na iPhonie. Teraz wybierz obszar Ogólne. Przewiń w dół i wybierz Resetuj . Wybierz Wymaż całą zawartość i ustawienia, aby przywrócić ustawienia fabryczne iPhone'a.

Pieniądze na starego iPhone'a: która usługa zakupu jest właściwa?

Kupowanie usług zapewnia szybkie i nieskomplikowane przetwarzanie przy sprzedaży używanego iPhone'a. Proces jest zawsze taki sam: na stronie serwisu możesz znaleźć informacje o swoim urządzeniu , ocenić jego stan i wyjaśnić, czy dostępne są oryginalne akcesoria .

Którego mam iPhone'a? – tak się dowiadujesz

Możesz zaoferować swojego iPhone'a na przykład w reBuy, Flip4New i Zoxs oraz innych usługach zakupowych. Oczywiście warto zajrzeć do wszystkich usług, aby przekonać się, ile przyniesie własne urządzenie w przypadku udanego zakupu – na pewno są różnice . Kiedy już zdecydujesz się na ofertę, zwykle drukujesz etykietę wysyłkową, zabierasz dobrze zapakowanego iPhone'a na pocztę lub, jeśli to możliwe, umawiasz się na odbiór.

Tutaj możesz dowiedzieć się więcej o reBuy i uzyskać alternatywy :

Czy reBuy jest poważny: Doświadczenia i recenzje Alternatywy reBuy: 6 najlepszych witryn (+1 dodatkowa wskazówka)

Po wysłaniu iPhone'a nie musisz tylko czekać, musisz też mieć nadzieję: ponieważ pierwotna cena zakupu nie zawsze pozostaje taka sama – na przykład, jeśli usługa zakupu wyceni mniej niż Ty lub odkryjesz kolejne rysy. Następnie otrzymujesz nową ofertę i decydujesz: Czy chcę odzyskać mój iPhone, czy mam wypłaconą mi nową cenę zakupu?

Czasami warto spróbować innej usługi , nawet tej, która w pierwszej ocenie złożyła gorszą ofertę. Autor, który już kilkakrotnie korzystał z różnych usług zakupowych, wie: odrobina szczęścia też się w tym składa . Czasami Twoja własna ocena i cena zakupu wydana na końcu znacznie się różnią. Dziwactwa, które ci nie przeszkadzają, są oczywiście łamistrajkami w sprzedaży. Spojrzenie na portale z recenzjami, takie jak Trustpilot – tutaj np. recenzja do rebuy – nie zaszkodzi przy porównaniu kupowanych usług, ale nie gwarantuje, że ostatecznie oferta cenowa będzie odpowiadać Twoim własnym wyobrażeniom. Zwłaszcza, że niektóre recenzje w reBuy dotyczą również zakupu urządzeń. Przykład z własnego doświadczenia: Flip4New kupił funkcjonalny Apple Watch za połowę nowej ceny, podczas gdy reBuy wyrzuciłby urządzenie do elektronicznego złomu za niecałe 1 euro.

Ciekawe dla wszystkich, którzy chcą zamienić używanego iPhone'a na iPhone'a 13 – oto nasza ocena obecnych smartfonów Apple :

A może wolisz eBay?

eBay w ostateczności? Cóż, prawie: jeśli nie możesz nic uzyskać z serwisu skupu, ponieważ Twój własny iPhone może być w obfitości na rynku lub ma rysy, których serwis skupu nie może zignorować, nadal możesz uzyskać coś z serwisu eBay (zawsze bez prowizji od sprzedaży 11%). Tutaj masz trochę więcej wysiłku , ale możesz zdobyć punkty innymi rzeczami : Na przykład dobrą historią . Znaczy: Jeśli masz dokładnie oryginalne opakowanie, fakturę i akcesoria razem, możesz zrobić wrażenie i pokazać, że obchodziłem się z tym urządzeniem z należytą starannością.

Jak działa serwis eBay? – dobrze tutaj

Każdy, kto wcześniej korzystał z serwisu eBay, nie będzie miał większych problemów z konfiguracją iPhone'a: cechy przedmiotu są zwykle przypisywane automatycznie i poprawnie. Powinieneś postarać się ze zdjęciami . Brzmi to oczywiste, ale jest kryminalnie lekceważone przez wielu prywatnych sprzedawców. Dlatego: dobrze wyczyść iPhone'a i uczciwie prezentuj dziwactwa. I zawsze włączaj wyświetlacz: nikt nie lubi wydawać pieniędzy na „martwe” urządzenie. A potem pozostaje pytanie: stała cena czy aukcja? W ciągu ostatnich kilku lat opcja Kup teraz stała się coraz bardziej popularna . Zwłaszcza w przypadku powszechnie dostępnych przedmiotów, takich jak iPhone'y, bitwy licytacyjne i tak są mało prawdopodobne. Jeśli masz dobry ogólny pakiet, powinieneś określić (wciąż) realistyczną pożądaną cenę i aktywować opcję propozycji cenowych. Jeśli jest kilka zainteresowanych stron, masz wybór nie tylko między cenami, ale także między kupującymi.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech