Przewodowe słuchawki douszne: 4 wskazówki, które powinieneś znać

Przewodowe słuchawki douszne: 4 wskazówki, które powinieneś znać

Brak prawdziwego basu, źle spasowane, ciągle splątane kable – nie musi tak być. Pokażemy Ci, jak najlepiej wykorzystać słuchawki douszne.

Węzły kablowe są denerwujące

Słuchawki douszne są kompaktowe i zapewniają wyjątkowo dobry dźwięk. Wybór jest ogromny, a niektórzy niedrogo przedstawiciele również przekonują. Ale co zrobić, gdy douszne uszy sprawiają problemy i na przykład ciągle zamieniają się w niemożliwy do zniesienia węzeł w kieszeni spodni? Istnieją dobre wskazówki dotyczące najlepszego doświadczenia, które pokażemy poniżej.

Zaczniemy od tego, jak je nosisz, ponieważ być może zawsze nosiłeś je w niewłaściwy sposób…

douszne-soundmagic-normalne

Jak pokazano tutaj, większość nosi wkładki douszne w uszach. A więc dokładnie tak, jak producent pokazuje to na opakowaniu i zgodnie z opisem w instrukcji. Problemem bywa jednak zwisający kabel słuchawkowy, bo lekkie pociągnięcie go lub szybki ruch głową i douszne wymykają się z uszu. Profesjonaliści studyjni i sceniczni inaczej noszą uszy…

… raz owijasz kabel wokół ucha. Zapewnia to bezpieczne dopasowanie, a wkładki douszne nie wypadają tak łatwo z uszu – tak jak potrzebujesz na scenie podczas występu na żywo.

Poprowadzenie kabla dousznego za uchem może poprawić dopasowanie

Tak to się robi:
1. Włóż go do ucha do góry nogami, tak aby wychodzący kabel był skierowany do góry.
2. Następnie ostrożnie poprowadź kabel wokół małżowiny usznej, aż będzie ponownie skierowany w dół. W zasadzie musi pasować do ucha jak zauszniki okularów .
3. To wszystko. Teraz uszy powinny lepiej siedzieć i nie wypadać.

Ta technika działa bardzo dobrze z większością modeli, ale nie ze wszystkimi. W razie wątpliwości pozostaje tylko kupić nowy w sklepie muzycznym. Ponieważ są …

Źródło: Shure

… tak zwane monitory douszne do studia i na scenę są wypróbowywane i testowane od lat. Zapewniają neutralny dźwięk i są odporne na uderzenia.Ponadto koniec kabla na oczce jest zwykle zaprojektowany jako elastyczny przewód, który można dosłownie przymocować do ucha. Same słuchawki są również zaprojektowane do tego typu noszenia, z końcówką skierowaną do góry.

Widać to na przykładzie profesjonalnej marki Shure. Modele specjalistów z amerykańskiego studia kosztują czasem kilkaset euro – na szczęście są też „modele podstawowe”, takie jak AIONIC 4 za 266 euro.

Jedna z wielu technik owijania, które można znaleźć na YouTube

Kable robią bałagan z kablami – tak to jest. Niektórzy producenci słuchawek starają się, aby ich struny były odporne na splątanie powłoką z tkaniny (Libratone Q Adapt In-Ear) lub szczególnie gładkimi powierzchniami (Soundmagic E80C). Jednak żadna z tych sztuczek nie pomoże w stu procentach.

Całkiem ok – ale niestety tylko w ograniczonym stopniu godne polecenia są różne techniki owijania, takie jak te znalezione na YouTube. Zawijanie sznurka wokół dłoni lub palców jest co najmniej korzystniejsze niż wpychanie uszu do kieszeni spodni.

Myślimy: sztuczki z nawijaniem z YouTube są pomocne, ale nie tak dobre, jak pomoc mechaniczna w postaci …

… tak zwane menedżery kabli, znane również jako bębny kablowe lub nawijarki. Są to specjalnie ukształtowane plastikowe części, po których można zwinąć kabel słuchawek, aby zapobiec splątaniu. Nie są drogie, więc Bobino Medium Cord Wrap jest dostępne za około 8 euro na Amazon.

Jeśli jesteś szczególnie oszczędny, możesz oczywiście sam coś majstrować …

Kawałek tektury, nożyczki: prowadnik kabli gotowy

…tak jak zrobiliśmy to w kilka sekund. Wystarczy przyciąć kawałek tektury nożyczkami, a zwijacz kabla jest gotowy za mniej niż 1 cent. Ci, którzy są biegli w swoim rzemiośle, woleliby używać wyrzynarki i drewna – wytrzyma dłużej.

Adapter do słuchawek dousznych firmy RHA

Przejdźmy do dźwięku. Dźwięk w uszach w dużej mierze zależy od prawidłowego dopasowania. Wybór odpowiedniego rozmiaru końcówek usznych („zatyczek”) jest niezwykle ważny. Bo luźne dopasowanie może pozbawić basu nawet referencyjne słuchawki i tym samym zniszczyć obraz dźwiękowy. Nasza wskazówka: wypróbuj różne rozmiary – dla każdego ucha indywidualnie. Bo czasami potrzebujesz innego rozmiaru z lewej strony niż z prawej . Dobry obraz stereo jest możliwy tylko wtedy, gdy obie strony są idealnie osadzone, co jest warunkiem uzyskania najlepszego dźwięku.

Brzmią niesamowicie dobrze i nadal są niedrogie: SoundMAGIC E80C

Myślałeś kiedyś o aktualizacji słuchawek dousznych? Zazwyczaj nakładki douszne słuchawek dousznych są wykonane z gumy i są wsuwane na przetwornik. Powinny więc kierować dźwięk do ucha i jednocześnie zamykać przewód słuchowy. Izolacja pozwala słuchawkom rozwinąć zamierzony dźwięk, a hałas otoczenia jest blokowany.

Niektóre modele – głównie z wyższej półki cenowej – posiadają kopie wykonane z pianki memory . Na zdjęciu: Soundmagic E80C, nasz zwycięzca testu dousznego.

Pod względem plastyczności materiał przypomina odpowiadające mu materace i poduszki visco, które dopasowują się do kształtu ciała. Polimer z pamięcią kształtu został pierwotnie opracowany przez NASA.

Zapasowy adapter do słuchawek dousznych firmy Comply Foam (źródło: Comply)

Końcówki z pianki z pamięcią kształtu można teraz zamówić jako zamiennik dołączonego gumowego adaptera. Wybór jest duży, niestety brak jednolitego oznaczenia esejów. Oto kilka przykładów:

Inairs Air2 Zgodny T-400

Wniosek: Na początku taki adapter do uszu, który choć trochę przypomina glinę, wymaga przyzwyczajenia. Jednak po licznych testach słuchawek możemy zapewnić: nauszniki z pianki memory są zawsze najlepszym wyborem pod względem dopasowania i dźwięku. Tańsze modele można niedrogo „dostroić” za pomocą tych akcesoriów i mogą one idealnie zastąpić drogi nowy zakup.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech