Nintendo Switch: szalony gadżet zamienia konsolę w potwora podręcznego

Nintendo Switch: szalony gadżet zamienia konsolę w potwora podręcznego

Z rozmiarem 6,2 cala, ekran Nintendo Switch jest dość obszerny jak na podręczną konsolę. Ale jeśli wyświetlacz jest obecnie dla Ciebie zdecydowanie za mały, powinieneś przyjrzeć się nowemu gadżetowi przełączników: ORION. Przenośny monitor zmienia kompaktowy handheld w prawdziwego potwora.

ORION: Gadżet zmienia Switcha w gigantyczną konsolę

Jak na klasyczną konsolę podręczną, Nintendo Switch jest całkiem spory – przynajmniej w porównaniu z alternatywami, takimi jak PlayStation Portable czy Nintendo DS. Mimo to 6,2- lub 7-calowy ekran konsoli Nintendo nadal wydaje się dla niektórych graczy za mały – nie ma innego sposobu na wyjaśnienie tego gadżetu.

Projekt Indiegogo ORION to bardzo specjalna stacja dokująca, która zmienia konsolę Nintendo w prawdziwy nokaut z 11,6-calowym ekranem . To sprawia, że Switch jest prawie wielkości małego laptopa. Ale nawet jeśli na pierwszy rzut oka koncepcja może wydawać się absurdalna, wydaje się, że rezonuje z niektórymi graczami. Kampania crowdfundingowa zebrała już ponad 140 000 euro od ponad 350 klientów.

Ale czym właściwie jest ORION? Zasadniczo urządzenie jest przenośnym monitorem , który został zoptymalizowany do użytku z Nintendo Switch. Konsolę można wpiąć w slot bezpośrednio za wyświetlaczem, który nawiązuje połączenie z ekranem. Ponadto po obu stronach ogromnego monitora znajdują się szyny, w których można umieścić Joy-Cons.

Pomyślano też o dźwięku. Możesz użyć głośników stereo na ekranie lub podłączyć słuchawki. Abyś mógł bawić się swoim przełącznikiem jak najdłużej, z tyłu dołączony jest power bank , który jest połączony z ORION przez USC-C, który również zasila przełącznik w energię.

Funkcje i cena ekranu przełącznika

Ale ekranu nie można używać tylko z przełącznikiem. Dzięki integracji portu HDMI ORION może być również używany jako drugi ekran dla użytkowników laptopów lub używany z konsolą do gier lub innym odtwarzaczem. Podpórka z tyłu została zaprojektowana tak, aby zapobiec przewróceniu się monitora.

Danych technicznych o monitorze nie można znaleźć na stronie głównej kampanii crowdfundingowej, a ujawniane są one jedynie w obszarze komentarzy. Deweloperzy wykorzystują panel IPS o natywnej rozdzielczości 720p dla ekranu. Samo urządzenie waży około 730 gramów, wliczając w to pasujący power bank, waga wzrasta do około jednego kilograma. Jeśli weźmiesz pod uwagę, że Switch z Joy-Conami również waży kolejne 400 gramów, otrzymasz około 1,4 kilograma na ogólną konstrukcję – wszystko, ale nie jest lekki.

Każdy, kto faktycznie rozważa zakup jednego z monitorów, musi sięgnąć głęboko do kieszeni. Jak dotąd na Indiegogo wciąż dostępne są pakiety Early Bird za równowartość około 220 euro. Pierwsze zamówienia powinny być już dostarczone.

Tech