Należy do każdego smartfona z systemem Android: nowa aplikacja Apple chce Cię chronić

Należy do każdego smartfona z systemem Android: nowa aplikacja Apple chce Cię chronić

Nowa aplikacja firmy Apple na smartfony z systemem Android? Potrzebujesz czegoś takiego? I czy, ponieważ nowa aplikacja chce chronić użytkowników przed tajnym śledzeniem przez AirTags firmy Apple.

AirTags firmy Apple to małe, okrągłe lokalizatory kluczy Bluetooth. Można je śledzić na całym świecie, ponieważ mogą dyskretnie łączyć się z pobliskimi iPhone'ami, a tym samym komunikować swoją lokalizację. Przydatne w przypadku zagubionych lub skradzionych rzeczy, które może znaleźć właściciel.

Zasada AirTags wyjaśnia:

Ochrona przed Apple AirTags: Apple wypuszcza Tracker Detect dla Androida

Jednak AirTags można wykorzystać do innych celów, wtedy stają się rodzajem błędu dla prześladowców, a od niedawna złodziei samochodów . Po prostu ukryj AirTag z „ofiarą” i możesz dowiedzieć się, gdzie jesteś. Każdy, kto posiada iPhone'a, jest chroniony przed takimi atakami, ponieważ mały AirTag zgłasza się po pewnym czasie i tym samym ujawnia swoją obecność. W razie potrzeby małego winowajcę można następnie dezaktywować, na przykład wyjmując baterię. Użytkownicy Androida do tej pory byli na łasce tego bezbronnego , nie otrzymują takich informacji.

Z tego powodu firma Apple udostępniła teraz bezpłatną aplikację na Androida „Tracker Detect” . Dzięki temu AirTags można znaleźć i unieszkodliwić przez Apple, dostarczając jednocześnie wskazówki dotyczące dezaktywacji. Więc jeśli chcesz uchronić się przed niechcianym śledzeniem przez AirTags, zdecydowanie powinieneś zainstalować aplikację. Ważne, aby wiedzieć: wymagania systemowe to co najmniej Android 9 lub nowszy, z nieco mniej niż 19 MB, zapotrzebowanie na miejsce jest, zgodnie z oczekiwaniami, niskie.

Druga strona medalu

Redaktor GIGA, Sven Kaulfuss, mówi: Sam w sobie dobry pomysł, ale dzięki „Tracker Detect” Apple nie tylko zapewnia ofiarom prześladowców ważne narzędzie, złodzieje również będą szczęśliwi. Jeśli zły chłopiec ukradnie przedmiot chroniony przez AirTag (walizka, portfel, rower), może bezpośrednio znaleźć lokalizator i unieszkodliwić go. Przewaga AirTagów (widok na Amazon) jest odwrócona – poszło głupio.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android