Najmniejszy Mac na świecie: komputer Apple w rozmiarze XS – co za pomysł

Najmniejszy Mac na świecie: komputer Apple w rozmiarze XS – co za pomysł

Jeszcze mniejszy niż Mac mini? Niedostępne w Apple, jeszcze nie. Ponieważ następująca koncepcja „Mac nano” dosłownie woła o wdrożenie, jest tak genialna. Pozostaje tylko pytanie: czy Apple odważy się i ma odwagę zbudować coś takiego?

Odkąd Mac mini został po raz pierwszy zaprezentowany ponad 16 lat temu, zajmuje on miejsce najmniejszego Maca. Mini nie jest tak mały, jeśli masz być szczery. Przecież obecne wymiary komputera Apple 19,7 x 19,7 x 3,6 centymetra i waga 1,2 kilograma nadal nie są zbyt duże jak na komputer stacjonarny w dzisiejszych czasach, ale faktycznie powinien być mniejszy , czy też?

Mac nano zamiast Maca mini? Najmniejsza liczba Apple w koncepcji

Czy to możliwe, przynajmniej zgodnie z wolą brazylijskiego projektanta „Renato Ramosa Bogo”, który zbudował dla nas „Mac nano” jako nowoczesną alternatywę w swoim wirtualnym warsztacie (źródło: Behance). Podstawowa idea: przynajmniej od czasu chipu M1 firmy Apple, komputery Mac nie muszą już być tak duże. Ergo: Moc obliczeniowa mieści się w znacznie mniejszej obudowie .

Dlatego Mac nano potrzebuje tylko kwadratowej podstawy o wymiarach 6,5 x 6,5 centymetra i ma wysokość zaledwie 0,765 centymetra. W skrócie: pół iPhone'a, tylko bez wyświetlacza i wszystkie inne drogie technologie, takie jak modem 5G itp. Nie potrzebujesz tego.

Istnieją trzy porty Thunderbolt / USB-4 do podłączenia urządzeń peryferyjnych, takich jak monitory i inne, do których można następnie podłączyć również zewnętrzny zasilacz. Logika: Mac nano jest tak mały, że nie ma miejsca na zintegrowany zasilacz. Może malutki Mac poradziłby sobie nawet z ładowarką do iPhone’a (20 watów) – jakoś sprytnie. Mac nano byłby ostatecznie odpowiedzią Apple na dobrze znane Raspberry Pie, tylko bez rękodzieła.

Zawsze możesz mieć takiego Maca przy sobie w kieszeni. Wystarczy podłączyć wyświetlacz, mysz, gładzik i klawiaturę – gotowe. Nawiasem mówiąc, iPad (bezprzewodowy) może również działać jako monitor zewnętrzny, więc nie musisz cały czas szukać go na miejscu.

Mac mini to obecnie najmniejszy komputer Mac:

Czy wolisz iPhone'a z systemem macOS jako alternatywę?

Jednak… czy iPad lub iPhone z systemem macOS nie byłby łatwiejszym wyborem? Czy byłoby tak, gdyby Apple miał w tym interes. Technicznie przeniesienie byłoby możliwe bez żadnych problemów, w końcu macOS i iOS korzystają teraz z tej samej platformy. Jednak Apple chce też sprzedawać Maca osobno – ze względu na pieniądze.

To prowadzi nas do ceny Mac nano . Projektant i twórca ekscytującego projektu ma na myśli 199 dolarów. Och! Wymarzony zbyt wcześnie, jakkolwiek kusząca byłaby oferta, Apple prawdopodobnie pobierze co najmniej dwukrotność tej kwoty – 399 dolarów . Wtedy być może Apple odważyłoby się również wprowadzić na rynek tę malutką rzecz, ale oferta nadal byłaby atrakcyjna. GIGA uważa, że taki Mac nano byłby również idealnym komputerem dla wrażliwego cenowo rynku edukacyjnego. Dla Apple zawsze była to jedna z preferowanych grup docelowych.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech