Pakiet DHL nie nadchodzi? WhatsApp może pomóc

Pakiet DHL nie nadchodzi? WhatsApp może pomóc

Jeśli Twoja paczka DHL czeka na Ciebie długo lub masz pytania dotyczące wysyłki, możesz również skontaktować się z nami za pośrednictwem WhatsApp. Można tam dotrzeć do obsługi klienta Deutsche Post i DHL. Ale to nie znaczy, że faktycznie otrzymasz pomoc.

DHL i Deutsche Post: Napisz do obsługi klienta na WhatsApp

DHL otworzył nowy kanał komunikacji z klientami w WhatsApp. Z obsługą klienta można się już skontaktować nie tylko za pośrednictwem konwencjonalnych kanałów, ale także za pośrednictwem WhatsApp . Jeśli więc coś jest nie tak z Twoją dostawą – czy zostało wysłane przez Ciebie, czy oczekiwano – możesz to sprawdzić bezpośrednio w Messengerze (źródło: Twitter). Możliwe są również ogólne pytania dotyczące oferty.

Korzyści są oczywiste: klienci mogą oszczędzić sobie wchodzenia na stronę DHL, gdy potrzebują pomocy technicznej. WhatsApp jest już dostępny dla wielu użytkowników smartfonów. W ten sposób można również uniknąć połączeń z możliwą kolejką. Z obsługą klienta Deutsche Post i DHL można się skontaktować pod numerem 0228/76363719.

Nie jest jednak powiedziane, że faktycznie otrzymujesz szczegółowe informacje. Po pierwsze, otrzymujesz Chatbota Marie tylko przez WhatsApp. „Ona” uzyskuje dostęp do odpowiedzi z obszaru pomocy DHL i Deutsche Post, co widać na naszym zdjęciu:

Konkretne pytania czy przypadki szczególne są nadal wyzwaniem dla programu czatu DHL, co potwierdza firma. „ Marie wciąż się uczy i dlatego nie może jeszcze odpowiedzieć na wszystko. Ale my, ludzie, również ciągle się uczymy ”- wyjaśnia DHL (źródło: Twitter).

W filmie znajdziesz pomocne wskazówki dotyczące wysyłania przesyłek za pośrednictwem DHL, nawet jeśli obsługa klienta nie jest wliczona w cenę:

Wsparcie przez WhatsApp było spóźnione

Dla wielu klientów na Twitterze start nadchodzi w nieodpowiednim momencie: WhatsApp jest krytykowany od miesięcy. W tym czasie wzrosły obawy o ochronę danych za pomocą popularnego komunikatora, a także zwiększył się wskaźnik rezygnacji z komunikatorów alternatywnych, takich jak Signal, Threema i Telegram. W związku z tym niektórzy domagają się lepszej aktywacji usługi DHL dla innych komunikatorów.

Osobista ocena Felixa

Deutsche Post i DHL podjęły właściwą decyzję o korzystaniu z WhatsApp. Nawet po zarzutach wobec WhatsApp i utracie użytkowników komunikator jest nadal niekwestionowanym numerem 1 w Niemczech. Żadna z alternatyw nie ma tylu użytkowników. Dopóki tak pozostanie, Grupa Deutsche Post DHL nie powinna i nie obejdzie się bez WhatsApp na rzecz innych. Opcją byłaby aktywacja innych komunikatorów do obsługi klienta, ale zachowanie WhatsApp.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android