Mapy Google: pokaż ograniczenie prędkości

Mapy Google: pokaż ograniczenie prędkości

Dzięki Mapom Google masz na swoim smartfonie zaawansowaną aplikację do nawigacji z wieloma przydatnymi funkcjami. Aby nie wpaść w pułapkę prędkości lub zostać zatrzymanym, możesz wyświetlić ograniczenie prędkości w aplikacji Mapy Google pod pewnymi warunkami.

Języki: niemiecki, angielski, francuski

Za granicą użytkownicy mogą sprawdzić, jak szybko mogą jechać bezpośrednio w aplikacji Mapy Google. Funkcja przez długi czas nie była dostępna dla niemieckich użytkowników, ale wreszcie będzie dostępna wraz z aktualizacją pod koniec października 2023 roku. Jak wyświetlić ograniczenie prędkości w Mapach Google?

Mapy Google: tak widzisz ograniczenie prędkości

Wyświetlanie ograniczenia prędkości w aplikacji Google Maps zostało wprowadzone na arenie międzynarodowej w 2019 roku. W Niemczech użytkownicy musieli poczekać jeszcze cztery lata. Funkcja zostanie wdrożona również w tym kraju od końca 2023 roku (źródło: Google). Wyświetlanie ograniczeń prędkości będzie dostępne zarówno na smartfonach z Androidem, jak i iPhone’ach. Systemy Android Auto również powinny otrzymać tę funkcję. Aby określić ograniczenie prędkości, Google wykorzystuje sztuczną inteligencję i rozpoznawanie wzorów znaków. Należy również określić tymczasowe ograniczenia, np. jeżeli ograniczenie prędkości obowiązuje tylko w dni powszednie w godzinach od 7:00 do 17:00.

Pokaż ograniczenie prędkości: tak to działa (tylko dla Androida)

Do czasu wdrożenia tej funkcji przynajmniej użytkownicy Androida mogą nadal wyświetlać maksymalną prędkość podczas objazdu. Pomocna może być tutaj dodatkowa aplikacja i ustawienie na smartfon z systemem Android:

Welociraptor – Ograniczenia prędkości i

Daniel Cześć

Pobierz za darmo aplikację Velociraptor – Ograniczenia Prędkości i Prędkościomierz. Otwórz aplikację i nadaj niezbędne uprawnienia, aby skonfigurować aplikację. Punkt pierwszy jest szczególnie ważny Wyświetl nakładkę. Jeśli pominąłeś konfigurację, tę opcję znajdziesz także w ustawieniach Androida. Aby to zrobić, przejdź do opcji zarządzania aplikacją i skonfiguruj „Velociraptor” w „Pokaż nad innymi aplikacjami„Aplikacja wymaga również dostępu do aktualnej lokalizacji. Wybierz opcję „Podczas korzystania z aplikacji„.Na koniec musisz zainstalować aplikację dla Aktywuj usługę „Dostępność”.. Po wybraniu przewiń w dół w następnym oknie i przesuń suwak w prawo przy wpisie „Velociraptor”. Dzięki temu ustawieniu aplikacja otworzy się automatycznie po uruchomieniu Map Google.

Wyświetlanie ograniczenia prędkości z ograniczeniami

Teraz możesz wreszcie uzyskać dostęp do tej funkcji. Otwórz Mapy Google i zacznij planować trasę. W lewym górnym obszarze widać aktualną i maksymalną prędkość. Jeśli wyświetlacz przeszkadza Ci w jednym miejscu, po prostu przesuń go palcem w inne miejsce na wyświetlaczu. Dźwięk powiadomienia poinformuje Cię, że aktualnie jedziesz za szybko.

ograniczenie prędkości w Mapach Googleograniczenie prędkości w Mapach GoogleŹródło obrazu: GIGA

Choć to ustawienie jest przydatne, istnieje również kilka haczyków:

Nie zakłada, że ​​smartfon rzeczywiście rozpoznaje aktualną prędkość jazdy. Prawdopodobnie jedziesz szybciej niż wskazuje urządzenie. Nie patrz więc ślepo na telefon komórkowy, ale zwróć uwagę na prędkościomierz pojazdu! Oczywiście nie powinieneś rozpraszać się wyświetlaczem i zawsze skup się na ruchu ulicznym. Według niektórych opinii aplikacja reaguje sygnałem opóźnienia i częściowo zbyt późno dostosowuje ograniczenie prędkości obowiązujące na aktualnej trasie. Aplikacja nie rozpoznaje tymczasowych ograniczeń prędkości, np. ze względu na budowy. Inni użytkownicy zgłaszają, że informacje podawane przez aplikację nie pokrywają się z rzeczywistymi ograniczeniami. Znaki przed tobą są bardziej wiarygodne niż informacje w aplikacji.Aplikacja oparta jest na projekcie open source OpenStreetMap. Informacje są zatem zależne od współpracy społeczności.
12 wskazówek dotyczących Map Google – TECHtipp

Jeśli nie chcesz już widzieć informacji o „Velociraptorze” w aplikacji Mapy Google, usuń aplikację lub wyłącz uprawnienie „Pokaż nad innymi aplikacjami”.

Pokaż aktualną prędkość

Jeśli chcesz po prostu zobaczyć aktualne tempo w Mapach Google, nie potrzebujesz dodatkowej aplikacji, możesz ją aktywować bezpośrednio w ustawieniach:

Kliknij swoje Zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu.Następnie otwórz Ustawienia aplikacji Mapy Google.Steruje „Ustawienia nawigacji„.Przewiń w dół do „Opcje motoryzacyjne„.Przesuwa suwak do „Tachometr” W prawo.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech