Mapy Google: nowa funkcja pozwala szybciej dotrzeć do celu

Mapy Google: nowa funkcja pozwala szybciej dotrzeć do celu

Mapy Google regularnie otrzymują nowe funkcje, dzięki którym aplikacja nawigacyjna jest coraz lepsza. Teraz Google zaczął aktywować funkcję dla pierwszych użytkowników, dzięki której należy szybciej dotrzeć do celu.

Mapy Google: nowe widżety zaprowadzą Cię tam szybciej

Każdy, kto często korzysta z Map Google, zna ten proces. Uruchamiasz aplikację, szukasz miejsca, do którego chcesz się udać i rozpoczynasz nawigację. Niedawno Google zintegrowało funkcję, która może zaoszczędzić pieniądze, ponieważ nie pokazuje najszybszej, ale najwydajniejszej trasy jako opcja. Tym razem Google rozpoczął optymalizację widżetów dla smartfonów z systemem Android (źródło: AndroidCentral).

Nowe widżety Google Maps zostały już aktywowane na serwerze dla pierwszych użytkowników. Umożliwia to umieszczanie widżetów na ekranie startowym, które bezpośrednio rozpoczynają nawigację do określonego miejsca docelowego. Na przykład możesz udać się bezpośrednio pod swój adres domowy, do pracy, do restauracji lub na stację benzynową .

Nawigacja rozpocznie się na podstawie Twojej lokalizacji i informacji, które Mapy Google zebrały od Ciebie podczas korzystania z niej. Objazd przez wyszukiwanie ręczne nie jest już potrzebny. Widget wygląda tak:

Niestety nowe widżety nie są jeszcze aktywne na moim Pixelu 5 z najnowszą wersją beta Androida 12 i aktualną wersją Map Google. Ponieważ Google włącza tę funkcję krok po kroku po stronie serwera , dostarczenie wszystkich użytkowników powinno zająć trochę czasu. Wystarczy od czasu do czasu sprawdzać widżety, aby zobaczyć, czy coś się dzieje. Nawiasem mówiąc, funkcja nie jest zupełnie nowa. Google najpierw udostępnił je użytkownikom iPhone'a.

W filmie ujawniamy przydatne wskazówki dotyczące Map Google:

Mapy Google: nawigacja tylko na podstawie danych

Jeśli chcesz korzystać z nawigacji z Google Maps, musisz za nią zapłacić danymi osobowymi. Nowa przejrzystość ze strony Google pokazuje konsekwencje odmowy analizy danych osobowych. Jeśli nie udostępnisz tego Google, nie będziesz już mógł korzystać z nawigacji.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech