Jak znaleźć idealny smartfon do swoich potrzeb

Jak znaleźć idealny smartfon do swoich potrzeb

Nie każdy ma takie same wymagania, jeśli chodzi o smartfon. Dla niektórych smartfon to tylko towar, za pomocą którego można dzwonić, pisać wiadomości i sprawdzać ważne rzeczy w Internecie. Dla innych smartfon jest najwierniejszym towarzyszem na co dzień, który uwieczni każdy ważny moment w postaci zdjęć lub filmów. Jeszcze inni używają smartfona do pracy. A są też tacy, którzy po prostu chcą być na bieżąco technicznie. Więc jakich kryteriów powinieneś użyć, aby wybrać swój nowy telefon komórkowy?

W ten sposób znajdziesz idealny smartfon do swoich potrzeb

Źródło obrazu: Pexels

Budżet jako najważniejszy wymóg

W przypadku nowoczesnych smartfonów przedział cenowy jest zaskakująco duży. Niektóre modele można kupić już za dwieście lub trzysta euro. Na inne smartfony, na przykład najnowsze modele Apple czy Oppo, można wydać grubo ponad tysiąc euro.

Często mówi się, że przy markach takich jak Apple płaci się za nazwę. Być może jest to możliwe, ale nie można odmówić wysokiej jakości urządzeń. Każdy, kto myśli, że nie ma technicznej różnicy między tanimi smartfonami a urządzeniami z wyższej półki, niestety się myli. Niemniej jednak budżet osobisty powinien być głównym kryterium za lub przeciw konkretnemu telefonowi komórkowemu.

Chociaż większość smartfonów można kupić u dostawców telefonów komórkowych i niektórych sprzedawców w miesięcznych ratach, często bardziej sensowne jest kupowanie telefonu komórkowego w ramach jednorazowej płatności. Jeśli masz kilka finansowania w tym samym czasie i popadniesz w kłopoty finansowe, w przeciwnym razie szybko będziesz musiał uporać się ze szczurzym ogonem problemów. Na rechnungskauf.com znajdziesz najlepszych sprzedawców smartfonów i innych urządzeń elektronicznych, które oferują zakup na konto na uczciwych warunkach.

Aparat jako kryterium zakupu

Jeśli masz smartfon, możesz robić zdjęcia i filmy w każdej sytuacji. Ale jakość zdjęć różni się w zależności od modelu. Jeśli cenisz wysokiej jakości zdjęcia z telefonu komórkowego, przy zakupie powinieneś zwrócić szczególną uwagę na aparat, ale co sprawia, że aparat do telefonu komórkowego jest dobry?

Wielu konsumentów błędnie polega na liczbie pikseli: im więcej pikseli, tym lepsze zdjęcia. Niestety nie dzieje się tak automatycznie, ponieważ wysoka rozdzielczość jest przydatna tylko wtedy, gdy rozmiar matrycy jest odpowiedni. Obowiązuje zatem zasada: im większy przetwornik obrazu, tym wyższa jakość zdjęć w dobrej rozdzielczości. Jeśli chcesz robić dobre zdjęcia, zawsze powinieneś używać telefonów komórkowych o rozdzielczości co najmniej 8 do 10 megapikseli. Warto też zadbać o to, by smartfon był wyposażony w takie funkcje, jak obiektyw szerokokątny, stabilizator obrazu i zoom optyczny. Wielu producentów instaluje dziś nawet kilka kamer z różnymi czujnikami, aby zapewnić najlepsze wyniki w każdej sytuacji fotograficznej.

przestrzeń magazynowa

Każdy, kto często korzysta ze swojego smartfona, z biegiem czasu gromadzi niewiarygodną ilość danych, które muszą być przechowywane. Regularne usuwanie niepotrzebnych filmów, zdjęć lub aplikacji zwalnia miejsce na dysku, ale nie zawsze jest to możliwe. Każdy, kto używa smartfona do pracy i edytuje nim np. filmy, nie zawsze ma możliwość usunięcia dużej ilości danych.

Większość konsumentów może sobie poradzić z 128 GB pamięci, ale zapotrzebowanie na większą pamięć rośnie. Wielu producentów oferuje już 256 GB. Apple coraz częściej instaluje 512 GB, a nowy Samsung oferuje użytkownikom nawet 1 TB pamięci. Konsumenci powinni określić swoje potrzeby i zdawać sobie sprawę, że większa pamięć masowa ma też zauważalnie wyższą cenę.

Paczka baterii

Ponieważ większość ludzi często korzysta z telefonu komórkowego, a także korzysta z aplikacji, które wymagają dużo energii, rozmiar baterii nie jest nieistotnym kryterium zakupu. Wydajność baterii jest określona w mAh (miliamperach na godzinę). Potężne modele osiągają dziś wynik około 4000 mAh lub nawet więcej.

Użytkownicy, którzy chcą ładować bezprzewodowo, powinni również sprawdzić, czy ich pożądany model na to pozwala. Większość smartfonów posiada teraz funkcję szybkiego ładowania, która pozwala na posiadanie pełnej baterii w ciągu kilku minut za pomocą odpowiedniego kabla. Obowiązuje zasada: im wyższa moc używana do ładowania, tym krótszy jest proces ładowania. Wiele smartfonów ładuje 18W. Modele z wyższej półki mogą pochwalić się nawet szybkim ładowaniem 20W, 25W czy nawet 45W – co z nich jest dla Ciebie ważne, to indywidualna decyzja .

Artykuł Jak znaleźć idealny smartfon do swoich potrzeb pojawił się jako pierwszy na Androidmag.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech