Dlaczego najnowsza aktualizacja Samsung Galaxy jest niezbędna dla bezpieczeństwa cyfrowego

Dlaczego najnowsza aktualizacja Samsung Galaxy jest niezbędna dla bezpieczeństwa cyfrowego

Bezpieczeństwo podczas surfowania w sieci jest dziś ważniejsze niż kiedykolwiek. Luki w zabezpieczeniach ułatwiają hakerom i innym napastnikom, a szkody są zwykle wysokie. Ten artykuł pokazuje, dlaczego najnowsza aktualizacja Samsung Galaxy ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa.

Dlaczego bezpieczeństwo cyfrowe jest tak ważne?

W dzisiejszych czasach smartfon to coś więcej niż tylko środek komunikacji. Podczas gdy większość ludzi coraz rzadziej dzwoni, wiadomości tekstowe są bardzo popularne. Jednak smartfon oferuje również wiele innych funkcji i tutaj w grę wchodzi cyfrowe bezpieczeństwo.

Coraz więcej osób gra w gry online na urządzeniach mobilnych. Obejmuje to nie tylko darmowe gry, w które gra się dla zabicia czasu – bardzo popularne są również gry losowe online, które oferują prawdziwe pieniądze. Jednym z przykładów są kasyna mobilne ze Szwajcarii .

Bankowość internetowa jest dziś również powszechna – użytkownicy mogą uzyskać dostęp do swojego konta bankowego i zarządzać swoimi finansami z dowolnego miejsca. To samo dotyczy kart kredytowych i wielu innych metod płatności.

Jeśli na urządzeniu mobilnym – czy to na tablecie, czy smartfonie – pojawi się luka w zabezpieczeniach – hakerzy mogą łatwo uzyskać dostęp do danych karty kredytowej i wykorzystać je do oszukania użytkowników na duże sumy pieniędzy. Jeśli więc masz na swoim urządzeniu wrażliwe dane, powinieneś dążyć do wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

Dlaczego najnowsza aktualizacja Samsung Galaxy jest niezbędna dla bezpieczeństwa cyfrowego

Na smartfonach jest coraz więcej wrażliwych danych. Źródło obrazu: Firmbee za pośrednictwem pixabay.com

Co aktualizacje mają wspólnego z bezpieczeństwem cyfrowym?

Atakujący z sieci nie śpią. Tak jak technologia rozwija się w zawrotnym tempie, hakerzy nieustannie uczą się nowych rzeczy. Z tych powodów szybko mogą powstać luki w zabezpieczeniach, dzięki którym można uzyskać dostęp do danych i sparaliżować systemy.

Luki w zabezpieczeniach można wyeliminować za pomocą aktualizacji. Jeśli producent urządzenia lub oprogramowania wykryje potencjalne zagrożenie, publikuje aktualizację, która przyczynia się do bezpieczeństwa cyfrowego.

Oprócz regularnych aktualizacji użytkownicy mogą również stosować różne sztuczki, aby zapewnić większe bezpieczeństwo swojemu urządzeniu z Androidem . Obejmuje to na przykład przydzielanie bezpiecznych haseł.

Aktualizacje Samsunga Galaxy

Samsung – jedna z najbardziej znanych i największych grup elektronicznych sprzedających smartfony, tablety i tym podobne – zapewnia również regularne aktualizacje zabezpieczeń. Co miesiąc Samsung publikuje aktualizację bezpieczeństwa dla swoich smartfonów Galaxy – niezależnie od tego, czy jest to Galaxy S21, Galaxy A52 czy Galaxy Note20. Ale nie zdziw się, jeśli znajomi z innym modelem otrzymają aktualizację zabezpieczeń wcześniej niż ty.W zależności od modelu aktualizacja pojawi się prędzej czy później.

W grudniu 2021 r. dwa bardzo wyjątkowe urządzenia otrzymały najpierw aktualizację zabezpieczeń od Samsunga: Galaxy Z Fold3 i Galaxy Z Flip3. Ostateczna aktualizacja została wprowadzona w pierwszym tygodniu grudnia – wraz z nową wersją oprogramowania. W połowie miesiąca dodano więcej modeli, dzięki czemu posiadacze Galaxy Folda obsługującego 5G mogą również spodziewać się aktualizacji zabezpieczeń.

Aktualizacje dla serii Galaxy S, a także modeli Galaxy Note i telefonów komórkowych Galaxy A były stopniowo wypuszczane. Samsung Galaxy S10 znajduje się w czołówce, ponieważ nowe oprogramowanie jest dostępne dla topowego smartfona 2019 roku od 6 grudnia 2021 roku. Aktualizacja Galaxy S21 rozpoczęła się 8 grudnia.

Co wnosi nowa aktualizacja zabezpieczeń od Samsunga?

Aktualizacja zabezpieczeń, która została wprowadzona w grudniu 2021 r., opiera się na 34 lukach w zabezpieczeniach, które zostały zidentyfikowane w systemie operacyjnym Android. Google klasyfikuje 7 z nich jako krytyczne, 24 są oceniane jako „wysoki poziom ważności”, a inne luki w zabezpieczeniach są uważane za „umiarkowane”. Dlatego konieczne jest jak najszybsze zainstalowanie aktualizacji zabezpieczeń, jeśli jest ona dostępna na Twoim smartfonie, aby zachować bezpieczeństwo cyfrowe.

Na swojej oficjalnej stronie z aktualizacjami zabezpieczeń firma Samsung ogłosiła, które luki są zamykane przez nowe oprogramowanie. Samsung dodaje 10 poprawek do aktualizacji Google, aby być po bezpiecznej stronie.

Jak zainstalować nową aktualizację zabezpieczeń?

Aby można było zainstalować aktualizację zabezpieczeń, najpierw musi nastąpić wdrożenie odpowiedniego modelu smartfona. W takim przypadku Samsung zazwyczaj informuje swoich użytkowników bezpośrednio za pomocą smartfona, że dostępna jest aktualizacja. Jeśli nie pojawiło się żadne powiadomienie, ale aktualizacja zabezpieczeń jest już dostępna, możesz po prostu przejść do ustawień urządzenia, aby dowiedzieć się, czy korzystasz z najnowszej wersji.

Aby to zrobić, użytkownicy przechodzą do „Aktualizacji oprogramowania” w ustawieniach. Tutaj możesz sprawdzić, czy pobieranie jest dostępne. W takim przypadku możesz rozpocząć aktualizację oprogramowania smartfona Samsung Galaxy jednym kliknięciem.

Wpis Dlaczego najnowsza aktualizacja Samsung Galaxy jest niezbędna dla bezpieczeństwa cyfrowego po raz pierwszy pojawił się na Androidmag.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech