Słuchawki bezprzewodowe — dobra inwestycja czy zła decyzja?

Słuchawki bezprzewodowe — dobra inwestycja czy zła decyzja?

Słuchawki bezprzewodowe cieszą się dużą popularnością nie tylko wśród młodych ludzi, ale także wśród osób starszych. Są kompaktowe, wygodne i stylowe, a sznurki nie zaplączą się w kieszeni ani nie zatrzasną. Ale słuchawki Bluetooth nie są tak dobre, na jakie wyglądają, mają też kilka wad, o których każdy, kto planuje kupić bezprzewodowy zestaw słuchawkowy, powinien być świadomy.

Słuchawki bezprzewodowe - Dobra inwestycja czy zła decyzja?

Źródło obrazu: Unsplash

Zła jakość dźwięku

Wszyscy wiodący producenci słuchawek Bluetooth dokładają wszelkich starań, aby jakość dźwięku była zbliżona do słuchawek bezprzewodowych, ale jest to bardzo trudne do osiągnięcia. Dźwięk przenoszony przez powietrze traci w ten czy inny sposób jakość. Z dobrymi, drogimi słuchawkami tak naprawdę nie zauważysz różnicy, ale jeśli kupiłeś parę słuchawek ze średniej półki, zauważysz szumy i brak tonów niskich i wysokich, nawet jeśli nie wiesz zbyt wiele o muzyce.

Bezprzewodowe słuchawki douszne świetnie nadają się do rozmów, ale jeśli chcesz cieszyć się słuchaniem muzyki, będziesz musiał wydać dużo pieniędzy lub kupić zwykłe słuchawki. Jeśli lubisz gry w kasynie online z wypłatami na prawdziwe pieniądze , gry wideo, słuchawki bezprzewodowe mogą nie być najlepszą opcją, jeśli ich jakość nie jest tak dobra. Przy pozostałych słuchawkach różnicy prawie nie da się zauważyć.

Słuchawki bezprzewodowe nie są autonomiczne

Brak autonomii to jedna z największych wad słuchawek bezprzewodowych. Wbudowany akumulator trzeba stale ładować, średnio jedno ładowanie w słuchawkach wystarcza na półtorej do dwóch godzin, a w kieszeni – na 2-3 ładowania samych słuchawek.Nie zawsze jest zasilanie gniazdka w pobliżu, więc musisz zdjąć obudowę, aby podłączyć ładowanie.

Słuchawki Bluetooth mogą stracić moc w najbardziej nieodpowiednim momencie lub zapomnieć o naładowaniu przed wyjściem, co jest dużym problemem dla zapominalskich osób. Istnieją modele, które można podłączyć zwykłym kablem, ale kosztują znacznie więcej niż zwykłe słuchawki Bluetooth.

Z biegiem czasu bateria traci moc, a słuchawki szybciej się rozładowują. Średnia żywotność pojedynczej baterii wynosi 2-3 lata. Nie oznacza to, że po tym czasie w ogóle nie będzie można ich naładować, ale korzystanie ze słuchawek z rozładowaną baterią nie jest zbyt wygodne, ponieważ trzeba będzie je ładować kilkakrotnie częściej niż zaraz po zakupie .

naprawialność

Wykwalifikowani rzemieślnicy mogą zrobić wszystko ze słuchawkami bezprzewodowymi: naprawić je, przylutować do trzeciej wkładki dousznej, zrobić dwie pary z jednej… Niestety takie machinacje nie działają ze słuchawkami Bluetooth. Ich urządzenie jest tak skomplikowane, a szczegóły tak małe, że nawet profesjonalni rzemieślnicy w serwisach odmawiają naprawy takich urządzeń, sugerując ich wymianę w ramach gwarancji.

Jeśli gwarancja wygasła, wystarczy kupić nowy zestaw słuchawkowy. Nawiasem mówiąc, słuchawki bezprzewodowe dość często się psują, ze względu na niewielki rozmiar ciągle spadają, a od uderzeń wewnątrz obudowy często pękają.

problemy ze zgodnością

Słuchawki Bluetooth to zestawy słuchawkowe tylko do telefonu, a jeśli chcesz podłączyć je do komputera lub laptopa, pojawią się komplikacje. Przynajmniej będziesz musiał wymyślić sposoby i poszukać oprogramowania do podłączenia słuchawek, a w najlepszym razie nie będziesz mógł w ogóle podłączyć słuchawek bezprzewodowych.

koszty

Nie sposób nie wspomnieć o koszcie słuchawek bezprzewodowych, który jest kilkukrotnie wyższy od kosztu słuchawek konwencjonalnych. Za tę samą jakość trzeba zapłacić co najmniej dwa razy więcej za zestaw słuchawkowy Bluetooth. Jeśli nie masz dodatkowej gotówki do stracenia, ale nadal chcesz kupić wysokiej jakości i wygodne słuchawki, powinieneś wybrać wersję przewodową.

Wniosek

Nie ma odpowiedzi, które słuchawki są dla Ciebie najlepsze. Nowoczesne słuchawki bezprzewodowe mają kilka zalet i są kompaktowe. Jednak wady słuchawek bezprzewodowych dla wielu osób pozostają nieznane. Wybierając słuchawki na pewno trzeba wziąć pod uwagę zarówno plusy, jak i minusy słuchawek bezprzewodowych.

Artykuł Słuchawki bezprzewodowe – dobra inwestycja czy zła decyzja? pojawił się jako pierwszy na Androidmag .

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech