iOS 16: rewolucyjna koncepcja zmienia sposób, w jaki nazywamy

iOS 16: rewolucyjna koncepcja zmienia sposób, w jaki nazywamy

na zawsze

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym: co można lub należy zmienić w podstawowej koncepcji rozmowy telefonicznej w 2022 roku? Trudno sobie wyobrazić, że coś tam jest. A jednak poniższy pomysł jest tak genialny, że Apple musiałby być szalony, żeby nie chcieć go włączyć do nadchodzącego iOS 16 dla iPhone’a.

Jeśli nie wiesz, w dzisiejszych czasach nadal możesz używać smartfona, takiego jak iPhone, do wykonywania połączeń telefonicznych. Niestety, bardzo niewielu to robi, zwłaszcza młodsze osoby, które w ten sposób odrzucają kontakt. Zamiast tego są pustynie tekstowe lub wiadomości głosowe, które wysyłacie sobie nawzajem, a następnie musicie przeczytać lub długo słuchać. Wydaje się, że bezpośrednia rozmowa wyszła z mody.

Rewolucyjny pomysł na iOS 16: Temat rozmów telefonicznych – wow

Jak więc można ponownie uatrakcyjnić samą rozmowę telefoniczną? Dan Mall, dyrektor generalny SuperFriendly, ma naprawdę genialny pomysł, który na zawsze zmieni sposób, w jaki dzwonimy (źródło: Dan Mall przez 9to5Mac). Pomysł: zanim ktoś zadzwoni, ustala się i zapisuje temat, podobnie jak w e-mailu. Osoba, do której dzwonisz, jest pokazywana w tym wierszu tematu bezpośrednio na wyświetlaczu iPhone'a przed odebraniem połączenia. Z jednej strony ma możliwość umówienia krótkiej rozmowy, oszczędzasz sobie również słów wyjaśniających na początku rozmowy, a z drugiej strony możesz odrzucić połączenie bezpośrednio, jeśli nie jesteś zainteresowany.

Oto jak dzisiaj radzisz sobie z niechcianymi połączeniami:

Dzięki temu rozmowa telefoniczna jest znacznie wydajniejsza, a obawy przed odebraniem telefonu są eliminowane. Ale pomysł idzie jeszcze dalej. Na przykład jako użytkownik możesz wprowadzić obowiązek wprowadzenia tematu. Jeśli tak się nie stanie, połączenie trafia prosto na skrzynkę pocztową. Mała kropla goryczy: Wszystko to prawdopodobnie tylko między urządzeniami Apple, smartfony z Androidem muszą pozostać na zewnątrz.

Przeznaczony również do zegarka Apple Watch

Jednak funkcja ta nie ograniczałaby się do samego iPhone'a, integracja z Apple Watch byłaby równie możliwa i rozsądna dla Mall. Parafrazuje się to w przypadku smartwatcha w następujący sposób:

„Możesz na przykład powiedzieć asystentowi głosowemu, aby zadzwonił w konkretnym temacie. A jeśli go pominiesz, możesz zostać o to poproszony. Ten rodzaj interakcji jest mniej skomplikowany niż pisanie, a połączenia wychodzące i przychodzące dostarczają i przechwytują więcej informacji”.

Myślimy: Cudownie! Mam nadzieję, że Apple to zrozumie i rozważy coś podobnego w nadchodzącym iOS 16. Nawiasem mówiąc, czytelnicy 9to5Mac są tego samego zdania. W tym momencie ponad 70 procent uczestników ankiety zgodziło się z następującym stwierdzeniem: „Tak, chciałbym wiedzieć, jaki jest temat rozmowy, zanim ją odbiorę”. Tylko niecałe 20 procent jest szczerych , reszta wydaje się, że generalnie nie jest już zainteresowana rozmowami telefonicznymi.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech