Steam Deck: Nadchodzi Switch dla graczy na PC, ale wielu musi poczekać – GIGA Headlines

Steam Deck: Nadchodzi Switch dla graczy na PC, ale wielu musi poczekać – GIGA Headlines

W tym tygodniu Valve ogłosiło oficjalną datę premiery swojego urządzenia przenośnego, Steam Deck. Niemniej jednak wielu prawdopodobnie będzie czekać dłużej na urządzenie. O tym io tym, co jeszcze wydarzyło się w tym tygodniu, dowiecie się w tym wydaniu GIGA Headlines.

Data premiery Steam Deck Valve

W tym momencie nie raz rozmawialiśmy o planowaniu przez Valve swojego własnego handhelda. Teraz, po krótkim odroczeniu produktu, wreszcie została ustalona data premiery.
Od 25 lutego każdy, kto już zarezerwował urządzenie przenośne, będzie mógł oficjalnie zamówić Steam Deck. Wysyłka zaplanowana jest na 28 lutego. Oznacza to, że premiera z końca lutego została właśnie dotrzymana. Jeśli nie zarezerwowałeś talii Steam, będziesz musiał trochę poczekać. Zamówienia powinny być możliwe dla wszystkich po drugim kwartale 2022 roku.
Steam Deck zostanie wydany w trzech wariantach, które różnią się przede wszystkim wyposażeniem pamięci. Następnie uruchamia własny SteamOS oparty na Arch Linux. Steam Deck można również podłączyć do monitora, klawiatury i myszy za pomocą stacji dokującej USB-C i w ten sposób stać się mobilnym komputerem do gier.

Wyciek danych Samsunga Galaxy S22

Również w lutym możemy spodziewać się nowych smartfonów Samsunga.
I podobnie jak w poprzednich latach, prawie wszystkie szczegóły znamy z góry, ponieważ WinFuture opublikowało domniemany arkusz danych. Najbardziej ekscytujące szczegóły: jeśli polegasz na nowym Snapdragonie 8 Gen 1 w USA, nowy Exynos 2200, który ma jednostkę graficzną AMD z obsługą RDNA-2 , jest najwyraźniej używany w Europie. Mówi się, że niektóre plotki z ostatnich miesięcy wskazywały na problemy produkcyjne nowego chipa.

Mówi się, że S22 Ultra ma również poczwórny aparat z głównym czujnikiem 108 MP. S22 Plus i S22 „tylko” opierają się na potrójnym aparacie z głównym sensorem 50 MP.

Konkretne fakty poznamy wtedy 9 lutego, kiedy w tym roku odbędzie się impreza „Galaxy Unpacked”, a urządzenia mają być dostępne od 25 lutego.

Najnowsze plotki o „iPhone SE 3”

Według ostatnich oświadczeń znawcy Apple, Rossa Younga, wyświetlacze „iPhone'a 5G SE” powinny wejść do produkcji jeszcze w tym miesiącu, a premiera zaplanowana jest na kwiecień/maj .
A jak będzie wyglądało urządzenie?
Jeśli wierzysz, że wyciekły rysunki CAD, które przeciek David Kowalski rzucił w renderowaniu, to nowy SE dokonuje przeskoku z Touch do Face ID, w tym Notch.

Wymagany wskaźnik naprawy

Nowe smartfony są w porządku, ale jeśli zależy ci na długowieczności, często napotykasz problem braku części zamiennych.
Minister środowiska i ochrony konsumentów Steffi Lemke wzywa do wprowadzenia wskaźnika naprawialności urządzeń elektronicznych. W ten sposób przy zakupie powinniśmy być w stanie stwierdzić, czy urządzenie w ogóle da się naprawić, czy też po kilku latach użytkowania przypada nowy zakup.
Ceny i dostępność części zamiennych również powinny być częścią indeksu. Podobny projekt został uruchomiony we Francji w zeszłym roku.

Windows 11: aplikacje na Androida już wkrótce!

Jak ogłosił Microsoft na oficjalnym blogu Windows, w nadchodzącym miesiącu w systemie Windows 11 pojawią się nowe funkcje. Obejmują one ulepszenia paska zadań, przeprojektowany Notatnik, a także podgląd, w jaki sposób można wykorzystać aplikacje na Androida w systemie Windows 11.

Ankieta: Niemcy prawie nie zamawiają u dostawców jedzenia

Odsetek respondentów, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy korzystali z usługi dostawy artykułów spożywczych. Niemcy 18 procent, USA 35 procent, Chiny 55 procent

Jak zdobywasz artykuły spożywcze? Według ankiety Statista, usługi dostawy artykułów spożywczych, takie jak REWE, Amazon lub szybkich dostawców, takich jak Gorillas czy Flink, są nadal w Niemczech niedostatecznie reprezentowane. Tylko 18 procent ankietowanych w Niemczech korzystało z jednej z tych usług w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W Chinach jest to 55 proc.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android