Elektryczny samochód Apple: studium wykonalności budzi pożądanie

Elektryczny samochód Apple: studium wykonalności budzi pożądanie

Nie ma tajemnicy: Apple od lat pracuje nad własnym samochodem elektrycznym. Wciąż tajemnica: jak to faktycznie będzie wyglądać w końcu? Studium wykonalności udowadnia, co jest teoretycznie wykonalne, ponieważ wiele szczegółów jest już opartych na aktualnych wynikach badań Apple.

Chociaż znane są prace Apple nad własnym e-samochodem, wiele rzeczy wciąż jest ostatecznie niewiadomych. Przede wszystkim możliwy projekt pozostaje całkowicie w ciemności. Bardzo wyraźny model 3D rzuca teraz trochę światła na tę tajemnicę, pokazując zarówno potencjalny wygląd zewnętrzny, jak i wnętrze samochodu elektrycznego (źródło: Vanarama).

Pierwszy samochód elektryczny Apple: dość ekstremalny SUV

Co jest wyjątkowe: chociaż projekt jest bardzo pomysłowy, wiele pokazanych szczegółów jest opartych na rzeczywistych patentach Apple . W związku z tym na pomysłach, nad którymi producent iPhone'a naprawdę pracuje lub przynajmniej rozważa. Generalnie twórcy projektu zdecydowali się na projekt SUV-a. Nie jest to zaskakujące, ponieważ jest to forma e-samochodów, która nadal jest przedmiotem zainteresowania wszystkich producentów i klientów. Jest bardzo prawdopodobne, że e-samochód Apple’a pojawi się również jako pojazd wyższy. Gdzieś w latach 2024 lub 2025 nikt nie wie tego na pewno.

Tło: projekt oparty na patentach Apple

Wróćmy jednak do patentów, które zostały zwizualizowane. Byłoby to na przykład:

Konstrukcja szklanej osłony bez słupków, która obejmuje okna, szyberdach i przednią szybę, opiera się na patencie o numerze US10384519B1. Nigdzie indziej nie ma tak niezakłóconego widoku dookoła. Drzwi adaptacyjne również oparte są na patencie (nr: US10384519B1). Rozwiązanie, znane również w tym kraju jako „drzwi samobójcze”, oferuje znacznie więcej miejsca podczas wsiadania i wysiadania. Elementy takie jak kratka w stylu Mac Pro z przodu, miękka biała obudowa i chowane klamki w „iPhone design” wywodzą się jednak całkowicie z wyobraźni twórców. Wewnątrz samochodu elektrycznego koncepcja wykorzystuje również jeden lub więcej patentów. Przede wszystkim zwraca uwagę duży, ciągły wyświetlacz dotykowy , który rozciąga się na całej desce rozdzielczej (patent: US20200214148A1).

Tesla R, która zostanie wkrótce wypuszczona, wygląda nieco inaczej, ale prawdopodobnie będzie mniej praktyczna:

Z pewnością ten projekt jest w końcu tylko dziełem fantazji. Mimo to wygląda to na pierwszy naprawdę realistyczny pomysł na Apple Car, który jeszcze widziano, więc to coś więcej niż tylko szalony projekt. Projekt może się polaryzować, ale jest w pełni zgodny z trendem w branży. Ergo: Właściwie może to być coś takiego.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech