Hamulec cen energii elektrycznej: ochrona konsumentów ostrzega przed ekstremalnymi podwyżkami cen

Hamulec cen energii elektrycznej: ochrona konsumentów ostrzega przed ekstremalnymi podwyżkami cen

Od 1 marca w Niemczech obowiązują hamulce cen energii elektrycznej i gazu. Ceny energii zostaną wstecznie ograniczone na przełomie roku, aby chronić obywateli przed gwałtownym wzrostem cen. Ale rzecznicy konsumentów obawiają się, że nadal będzie drogo.

Rzecznicy konsumentów: 1000 euro i więcej miesięcznie za prąd i gaz możliwe

Na Energia elektryczna, gaz i ogrzewanie miejskie przyjdź od 1 marca hamulce cenowe nosić sięgające do początku roku. Zgodnie z wytycznymi federalnymi ulga z pierwszych trzech miesięcy musi dotrzeć do konsumentów do końca miesiąca. Federalne Stowarzyszenie Konsumentów (VZBV) ostrzega teraz, że sprawy mogą potoczyć się inaczej: już tak się dzieje „Pierwsze oznaki całkowicie nadmiernych marcowych obniżek”zgodnie z niedawnym oświadczeniem.

W skrajnych przypadkach mówi się o miesięczne zaliczki w wysokości 1000 euro i więcej, na które konsumenci powinni sobie pozwolić. Dla członka zarządu VZBV Ramona Pop jest to absurd: „Hamulce cen energii mają na celu odciążenie obywateli. Jest to tym bardziej irytujące, że niektórzy dostawcy najwyraźniej próbują zbierać I całkowicie nadmierne odliczenia przeforsować”.

Obecnie ważne jest, aby konsumenci dokładnie przeanalizowali wszelkie korekty cen, nowe zaliczki i związane z nimi pisma informacyjne od dostawców. Przeciwko „Oszustwo i wszelkie nielegalne praktyki” Centra konsumenckie podejmą działania, kontynuuje Pop. VZBV wzywa również Aby zgłosić problemy z dostawcami energii: Jest to możliwe online w centrum porad konsumenckich lub bezpośrednio w lokalnych oddziałach.

Pułapy cenowe grożą firmom energetycznym potencjalną utratą dochodów w przypadku wzrostu cen zakupu energii. Możesz to zrekompensować wysokimi potrąceniami – nawet jeśli ostatecznie zależy to od rozliczenia. To, że klienci mają wpłacać wysokie zaliczki, nie oznacza, że ​​firmy energetyczne mogą je pobierać.

Dzięki własnej instalacji fotowoltaicznej możesz ograniczyć gwałtownie rosnące koszty energii elektrycznej:

Prąd, gaz, ogrzewanie miejskie: Ceny te obowiązują od 1 marca

z Hamulec cen energii elektrycznej są koszty dla konsumentów indywidualnych 40 centów/kWh ograniczony. Cena ta dotyczy 80 procent zużycia historycznego, zwykle obliczanego na podstawie zużycia z poprzedniego roku. Wszystko, co jest konsumowane poza tym, musi być opłacone po aktualnej cenie rynkowej. Ceny zarówno gazu, jak i energii elektrycznej ponownie spadają.

Dla Gaz Maksymalna cena ok 12 centów/kWh, ogrzewanie miejskie nie może się skończyć 9,5 centa/kWh koszty. W obu przypadkach cena ta dotyczy 80 proc. rocznej prognozy zużycia we wrześniu 2022 r. Pomimo pułapu cenowego, według VZBV nadal ważne jest oszczędzanie energii – zarówno dla własnego portfela, jak i dla zachowania rezerw na następną zimę.

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech