Google Pixel 6 Pro: zdzierstwo jest w pełnym rozkwicie

Google Pixel 6 Pro: zdzierstwo jest w pełnym rozkwicie

Kiedy coś nowego pojawia się na rynku i z jakiegoś powodu nie jest powszechnie dostępne, ludzie zaczynają prosić o więcej pieniędzy, niż faktycznie pozwalają na to producenci. Widzimy to od miesięcy z PlayStation 5, a teraz także z nowym smartfonem Google Pixel 6 Pro.

Google Pixel 6 Pro w serwisie eBay po zawyżonych cenach

Aktualizacja z 5 listopada 2022 r.: Sytuacja wokół Google Pixel 6 Pro nie uległa poprawie. Ceny na eBayu nieco spadły. Zamiast 1200 euro wyrównujemy teraz od 1000 do 1100 euro. Wciąż za dużo. Google musi poprawić dostępność, ponieważ zainteresowanie jest ogromne.

Oryginalny artykuł:

Jeśli chcesz kupić nową konsolę do gier, kartę graficzną lub inne urządzenie, którego po prostu nie ma w zapasie, musisz dodatkowo zapłacić. Obecna sytuacja z niedoborem chipsów oznacza, że pożądanych produktów po prostu nie da się wyprodukować w ilościach, w jakich są potrzebne. To teraz wpływa również na Pixel 6 Pro firmy Google .

Google Pixel 6 Pro jest oficjalnie dostępny w Niemczech od 28 października 2022 roku. Prawda jest jednak taka, że smartfon został całkowicie wyprzedany zaledwie kilka minut po jego prezentacji 19 października 2022 roku. Od tego czasu nie było możliwości zdobycia nowego topowego telefonu komórkowego. W Google możesz znaleźć się na liście oczekujących tylko w Sklepie Play. Absolutnie nie jest jasne, kiedy można ponownie uderzyć. Zajmuje to dni, tygodnie czy miesiące? Nikt nie wie.

Każdy, kto był w stanie zdobyć Google Pixel 6 Pro, będzie zadowolony ze swojego nowego telefonu komórkowego, który sprawdził się wyjątkowo dobrze w teście lub sprzedał go po całkowicie zawyżonej cenie w serwisie eBay. Rozejrzeliśmy się. Zamiast 899 euro faktycznie przeznaczonych przez Google, zwykle proszą o 1200 euro (spójrz na eBay). Oferta jest bardzo rzadka, co podkreśla słabą dostępność, przez co ceny są wyjątkowo wysokie.

Dlaczego nie ma wystarczającej liczby zalet Google Pixel 6?

Powinny się spotkać dwa czynniki:

Z jednej strony oczywiście brak chipów , przez co Google nie może wyprodukować tylu Pixela 6 Pro, ile można by sobie życzyć. Z drugiej strony możemy sobie wyobrazić, że sam Google był zaskoczony gigantycznym sukcesem Pixela 6 Pro. Produkcja została już znacznie wcześniej zwiększona. Ale to, że zainteresowanie nagle stało się tak wielkie, prawdopodobnie nie było wyobrażane w najlepszych projekcjach.

Nie zalecamy kupowania Pixela 6 Pro za 1200 USD w serwisie eBay. Google jest obecnie pod presją ze wszystkich stron, więc produkcja z pewnością będzie dalej iść do przodu, aby jak najlepiej ją wykorzystać.

Alternatywa: Jeśli i tak potrzebujesz nowej umowy, możesz oczywiście przyjrzeć się dostawcom takim jak Flymobile (sprawdź Flymobile) lub Logitel (sprawdź Logitel). Tam możesz zamówić Pixela 6 Pro z umową i powinieneś go dostać w najbliższych dniach. Ceny miesięczne są w tej chwili oczywiście bardzo wysokie. Powinny maleć wraz z lepszą dostępnością.

A może wystarczy Ci Pixel 6. Możesz go kupić w Play Store za 649 euro (sprawdź w Google Play Store). W powyższym filmie szczegółowo przedstawiamy smartfon. Nie jest tak stylowy jak Pixel 6 Pro, ale oferuje te same funkcje oprogramowania i nowy procesor Tensor, co jego starszy brat.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech