Bankowość mobilna: wyjątkowe zalety aplikacji bankowych i ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa

Bankowość mobilna: wyjątkowe zalety aplikacji bankowych i ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa

Czas jest cenny. Aby jak najlepiej z nich korzystać, z aplikacji bankowych korzysta już wielu konsumentów i przedsiębiorców. Dzięki praktycznym aplikacjom, na przykład, czas oczekiwania w transporcie publicznym może być wykorzystany do wykonywania różnych transakcji bankowych w podróży. Wystarczy kilka kliknięć na smartfonie. Wgląd w strefę komfortu mobilnego jasno pokazuje, że bankowość za pośrednictwem aplikacji to coś więcej niż trend.

Bankowość mobilna: wyjątkowe zalety aplikacji bankowych i ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa

Źródło obrazu: Alexas_Fotos / fotoblend / pixabay.com

Cenny zysk czasu dla gospodarstw domowych i firm

Sprawdź stan konta, sprawdź polecenia zapłaty, wykonuj przelewy, ustawiaj zlecenia stałe. Lista spraw bankowych, którymi trzeba się na bieżąco załatwiać, jest długa. W przeszłości konieczna była do tego wizyta w oddziale banku. Te czasy już dawno minęły. Dziś bank jest dostępny na wynos w postaci funkcjonalnych aplikacji na smartfony. W szczególności profesjonaliści, którzy dużo podróżują i spędzają mało czasu w domu, a także osoby samozatrudnione, zapewniają dobre aplikacje do lojalnej obsługi. Może służyć do opłacania rachunków, uzgadniania płatności przychodzących i realizacji wielu innych zadań. Z dowolnego miejsca, niezależnie od godzin otwarcia, w ciągu kilku sekund.

Firmy mogą również zaoszczędzić dużo pieniędzy dzięki rachunkom internetowym, ponieważ wiele zwykłych opłat, takich jak rezerwacje papierowe, jest wyeliminowanych. Firmy korzystają z maksymalnego potencjału oszczędności, jeśli przy poszukiwaniu odpowiednich modeli kont preferowane są oferty koncentrujące się na bankowości internetowej. Aby zapewnić płynną realizację transakcji w ruchu, należy zwrócić największą możliwą uwagę na wybór odpowiedniej aplikacji. Bankowość internetowa musi być pomocna i działać doskonale w przypadku prawie wszystkich usług w Internecie, takich jak platformy do gier, takie jak platincasino.com/de/spielautomat . Dostawcy polegają na tym, że wszystko idzie gładko i dlatego korzystają tylko z najlepszych narzędzi. W końcu wiele aplikacji nie spełnia wysokich wymagań współczesnej kultury bankowości internetowej.

Co powinny robić solidne aplikacje bankowe

Stiftung Warentest przetestował 38 aplikacji bankowych pod lupą i ustalił centralne kryteria wyboru. Na dole testu użytkownicy muszą zaakceptować braki w polityce prywatności i regulaminie. Na marginesie spada również komfort użytkowania. Z kolei aplikacje w najwyższych rankingach przekonują zrozumiałymi funkcjami i bezbłędnymi warunkami umownymi .

Szybkie przelewy są ważnym czynnikiem w aplikacjach bankowych. Ponieważ ta funkcja jest szczególnie często używana. Im szybciej użytkownicy mogą przesyłać pieniądze, tym lepiej. Przelewy fotograficzne to tylko jedna z opcji oszczędzających czas: wystarczy zrobić zdjęcie faktury lub wypełnionego formularza przelewu. Aplikacja rozpoznaje wszystkie niezbędne dane na podstawie zdjęcia i przenosi je do maski transferowej. Wykorzystywana jest również funkcja Auto-Complete, dzięki czemu dane konta nie muszą być za każdym razem mozolnie wprowadzane ręcznie. Jest to szczególnie denerwujące na małym wyświetlaczu smartfonów. „Jest to również praktyczne i oszczędza czas, gdy przelewy są inicjowane tylko przez sfotografowanie kodu QR lub gdy pliki PDF z fakturami są ładowane bezpośrednio do aplikacji”, wyjaśnia zespół redakcyjny Stiftung Warentest.

Wiele aplikacji nie oferuje funkcji multibankingu . Jeśli masz kilka kont w różnych bankach, masz do czynienia z kilkoma aplikacjami.

Bankowość mobilna: wyjątkowe zalety aplikacji bankowych i ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa

Źródło obrazu: Alexas_Fotos / fotoblend / pixabay.com

Bezpieczeństwo to konieczność — wskazówki, jak chronić się przed niewłaściwym wykorzystaniem danych

Niezwykle wrażliwe dane są wprowadzane i zarządzane w aplikacjach bankowych. Dobrze, jeśli aplikacja chroni przed nieautoryzowanym dostępem. Wyniki Stiftung Warentest są satysfakcjonujące: wszystkie aplikacje w teście zapewniają solidną ochronę przed atakami osób trzecich. W tym zakresie nie wykryto luk w zabezpieczeniach. Testerzy ocenili przetwarzanie danych jako krytyczne. Niektóre aplikacje wysyłają dane użytkownika do dostawcy aplikacji. W niektórych przypadkach pozwalają one na wyciągnięcie wniosków na temat zajęć rekreacyjnych i zarobków użytkowników.

Dzięki poniższym wskazówkom użytkownicy aplikacji mogą również chronić się przed zagrożeniami bezpieczeństwa:

  • Nie instaluj aplikacji, które nie mają żadnych ocen klientów!
  • Przeczytaj normy bezpieczeństwa i warunki ochrony danych i porównaj je krytycznie!
  • Pobieraj aplikacje bankowe tylko z oficjalnych sklepów z aplikacjami!
  • Aktywuj funkcje blokowania kodem lub odciskiem palca na smartfonie!
  • Aktualizuj aplikację dzięki aktualizacjom!
  • Żadnych przelewów bez TAN!
  • Zainstaluj dodatkową aplikację, która zapewnia ochronę i umożliwia lokalizację w przypadku kradzieży urządzenia.
  • Nie zapisuj numerów TAN, PIN-ów i haseł na smartfonie!

Kolejny decydujący czynnik: nigdy nie przeprowadzaj bankowości mobilnej z niezabezpieczonych połączeń WLAN w miejscach publicznych! W przeciwnym razie istnieje zwiększone ryzyko manipulacji i szpiegostwa danych.

Przeczytaj więcej o aplikacjach tutaj .

Artykuł Mobile Banking: Outstanding Benefits of Banking Apps and Important Security Information po raz pierwszy pojawił się na Androidmag .

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech