Android 13 jest już dostępny: to nowa wersja na smartfony

Android 13 jest już dostępny: to nowa wersja na smartfony

Google ma gotowy nowy Android 13. (Źródło obrazu: GIGA)


Tygodniami czekaliśmy na sygnał startu, teraz nadszedł czas: Google skończył Androida 13 i teraz uruchamia nowy system operacyjny na pierwszych smartfonach. Po pierwsze, ich własne telefony komórkowe z pikselami otrzymują nowe funkcje. Ale nie potrwa długo, zanim pojawią się również inne smartfony z Androidem.

Wersja: 12

Języki: niemiecki, angielski

Wydanie: 01.10.2003

Licencja: Freeware

Android 13 jest już dostępny: Google udostępnia teraz aktualizacje dla urządzeń Pixel

Google pospieszyło: Android 13 jest gotowy i będzie wprowadzany od dzisiaj. Zaczyna się od własnych smartfonów z serii Pixel, jak już zapowiedziano. Tak więc każdy, kto go posiada, może spodziewać się aktualizacji do Androida 13 od dzisiaj. Jak zawsze, taka fala ulepszeń może również nadejść nieco później.

Każdy, kto jest jednym z bardzo szybkich, może teraz wybrać Androida 13 czekamy na nowe funkcje. Przygotowaliśmy dla Ciebie wybór:

Więcej Kontrola nad powiadomieniami: W Androidzie 13 to Ty decydujesz, które aplikacje mogą Cię powiadamiać, a które nie. Trwa to od dłuższego czasu, ale Google zmienia sytuację. Do tej pory domyślne było to, że aplikacje otrzymują uprawnienia do powiadomień. W systemie Android 13 aplikacje muszą aktywnie szukać Twojej zgody, domyślnie jest ona wyłączona. Kciuki w górę od nas dla lepszego przeglądu.
Twoje zdjęcia, Twoja decyzja: To zawsze niesamowite, które aplikacje potrzebują dostępu do Twoich multimediów. Google niczego w tym nie zmieni, ale w przyszłości nie będziesz musiał udostępniać całej biblioteki multimediów. Jeśli aplikacja potrzebuje dostępu do obrazu lub wideo, możesz udostępnić tylko ten jeden plik. Android 13 przynosi Smartfony i tablety bliżej siebie: Adresy URL, filmy, obrazy lub całe teksty można łatwo skopiować na jedno urządzenie z Androidem i wkleić na drugie. Uciążliwe wysyłanie tam i z powrotem przez WLAN, Bluetooth lub e-mail nie jest już konieczne.
Tablety z Androidem stają się coraz bardziej wydajne: Odnowiony pasek zadań powinien zawierać przegląd wszystkich Twoich aplikacji. Stamtąd możesz także otwierać aplikacje w widoku dzielonym i pracować obok siebie. Dzięki zwiększonej wielozadaniowości tablety z Androidem robią ważny krok w doganianiu Apple.
Praktyczna funkcja dla osób wielojęzycznych: W Androidzie 13 język systemu nie określa już automatycznie, w jakim języku działa aplikacja. Powinieneś być w stanie samodzielnie ustawić języki dla poszczególnych aplikacji. Przydatna funkcja zwłaszcza do pisania programów lub rozmów z zagranicznymi przyjaciółmi.

Znamy już niektóre funkcje Androida 13 z ostatniej wersji beta:

Xiaomi, Oppo i spółka: Samsung wygra wyścig na Androida 13

Android 13 będzie również dostępny na smartfony innych producentów w tym roku, jak dalej zapowiada Google. SAMSUNG jest z własną powłoką zwykle szczególnie szybko, W przypadku wersji beta trwało to już jednak dłużej niż zwykle, jednak zakładamy, że posiadacze telefonów komórkowych z serii Galaxy nie będą musieli długo czekać. Ale w przypadku telefonów komórkowych z pierwszej serii Xiaomi, Oppo czy Motoroli też nie powinno to trwać zbyt długo.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech