Amazon traci ekskluzywną serię Marvela: dlaczego musisz być teraz szybki

Amazon traci ekskluzywną serię Marvela: dlaczego musisz być teraz szybki

Bitter for Amazon: lata temu wyłączne prawa do serii Marvela zostały zabezpieczone, a teraz są tracone. Nie wiadomo jednak, gdzie będzie można obejrzeć Marvel’s Cloak & Dagger w najbliższej przyszłości. Może konkurencja w streamingu uderzy, to spekulacje.

Marvel należy do Disneya i dlatego wszystkie serie Marvel Cinematic Universe są również na Disney+, prawda? Nie jest to do końca poprawne, bo jeszcze zanim Disney wkroczył do biznesu streamingowego, Seriale Marvela w klasycznej telewizji, a także w serwisach Netflix i Amazon.

Wkrótce nie będzie już na Amazon: „Marvel’s Cloak & Dagger” zostanie wyrzucony

Firma wysyłkowa zabezpieczyła prawa na rynek niemieckojęzyczny w 2018 roku „Płaszcz i sztylet Marvela” dla własnego serwisu streamingowego. Niezbyt popularny serial osadzony w MCU był pokazywany w USA na kanale Freeform, należącym do Disney-ABC Television Group. Jednak w tym kraju Disney udzielił licencji na serial wyłącznie firmie Amazon Prime Video, oba sezony po 20 odcinków nadal można tam zobaczyć.

Trailer serialu:

Marvel’s Cloak & Dagger — Zwiastun Offizieller w dowolnej formie

To jednak wkrótce się skończy, bo „Marvel’s Cloak & Dagger” możemy teraz znaleźć na Amazonie w dziale „Za mniej niż 30 dni nie jest już uwzględnione w Prime”. Ergo: serial ze wszystkimi odcinkami zostanie wycofany i wkrótce nie będzie już dostępny w ramach ryczałtowej stawki za serial. Amazon nie podał jeszcze dokładnej daty, ale najpóźniej koniec kwietnia lub początek maja czy już czas

Ponieważ nie wiadomo jeszcze, gdzie wkrótce wyląduje „Marvel’s Cloak & Dagger”, użytkownicy powinni nie wahaj się i rzuć okiem (obejrzyj na Amazon Prime Video).

Czy Disney+ uderzy?

Przy odrobinie szczęścia Amazon przeniesie serial tylko do finansowanego z reklam formatu „Freevee”, jeśli nie masz szczęścia jako klient Amazona, konkurencja uderzy. Kto wie, może”Marvel’s Cloak & Dagger bezpośrednio na Disney+, jak seria Marvel Netflixa w zeszłym roku. Po krótkiej przerwie możesz teraz zobaczyć je zebrane na Disney+.

A o czym właściwie jest serial, o czym może nie wiedzieć nawet wielu fanów MCU? Amazon opisuje Zawartość następująco:

„Najnowsi nastoletni superbohaterowie z uniwersum Marvela są zależni od światła i cienia. Tandy Bowen (Olivia Holt) i Tyrone Johnson (Aubrey Joseph) łączy nie tylko wspólny tragiczny los, ale także spektakularne moce: Tandy ma zdolność przekształcania światła w sztylety, podczas gdy Tyrone spowija innych ludzi nieprzeniknioną ciemnością. Tylko wtedy, gdy grają razem jako „Cloak & Dagger”, rozwijają swój pełny potencjał, który wkrótce zostaje zagrożony przez rodzące się do siebie uczucia”.

Każdy, kto zgubił ślad MCU, powinien zajrzeć tutaj w przyszłości:

Serial wywarł na widzach mieszane wrażenie. IMDb zarejestrowało całkiem sporo średnio 6,6 na 10 punktów. Na Rotten Tomatoes widzowie są podobnego zdania i przyznają tylko 66 proc. Nawet zawodowi krytycy byli pod wrażeniem w 87 procentach. Najlepiej zrobić sobie zdjęcie i obejrzeć serial póki jeszcze jest taka możliwość.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech