Amazon Alexa – zmień nazwę i słowo aktywacyjne

Amazon Alexa – zmień nazwę i słowo aktywacyjne

Urządzenia Echo od Amazona należy zaadresować za pomocą „Alexa”. Możesz jednak zmienić nazwę Alexy i zaadresować urządzenie innym słowem aktywacyjnym. Głos można również zmienić. GIGA pokazuje, jak zmienić imię Alexy.

Można by pomyśleć, że możesz po prostu nadać Alexie inne imię, a wtedy ona posłucha – w końcu za tym stoi komputer adaptacyjny, prawda? To nie jest takie proste. Ze względu na ochronę danych urządzenia najpierw nasłuchują słowa aktywacyjnego, zanim połączą się z Internetem. Odpowiedzialny za to chip jest bardzo prosty i może zrozumieć tylko kilka nazw Alexy. W ten sposób zmieniasz zaznaczenie…

Zmień imię Alexy i aktywuj ją innym słowem w przyszłości

Oczywiście możesz zmienić nazwę Alexa i do tej pory dostępne były cztery słowa aktywacyjne. Oprócz „ Alexa ” możesz również zaadresować swoje urządzenie Echo za pomocą „Komputer ”, „ Echo ” i „ Amazon ”. Wkrótce powinno być też możliwe, by zamiast tego po prostu krzyczeć „Ziggy”. Równie łatwo możesz zmienić język Alexa.

Możesz zmienić nazwę Alexy tylko na urządzeniach Echo. Jeśli na przykład używasz asystenta Amazona w swoim kiju Fire TV, słowa aktywacyjnego nie można tam przełączać.

amazon-alexa-namen_giga

Jak zmienić słowo aktywacyjne Alexa:

Otwórz aplikację Alexa na swoim smartfonie. W systemie iOS musisz teraz dotknąć trzech kropek powyżej, aby otworzyć menu. W Androidzie są to trzy poziome linie, pod którymi napisane jest „Więcej”. Wpisując w menu wybierz "Ustawienia", a następnie "Ustawienia urządzenia". Wybierz urządzenie Echo, którego nazwę Alexa chcesz zmienić, a następnie dotknij pola „ Status ”. W następnym oknie przewiń w dół do sekcji „ Słowo aktywujące ” i dotknij go. Wyświetlana jest tam również nazwa „Alexa ”, której aktualnie słucha. Teraz możesz wybrać to, które chcesz, spośród czterech dostępnych słów aktywacyjnych – „Ziggy” zostanie dodany wkrótce.

Otrzymasz teraz komunikat, że zmiana nazwy Alexa może potrwać kilka minut. Aby to zrobić, musisz „przełączyć przełącznik” przez Internet, że tak powiem. Wtedy możesz nazwać swoje urządzenie tak fajnym, jak na przykład Captain Kirk z „Komputerem”.

Jak możesz dać Alexie męski głos?

Od aktualizacji z listopada 2022 r. Alexa może dać ci męski głos. Opcja stopniowo pojawia się na każdym urządzeniu Echo, a następnie możesz przełączać się między znajomym żeńskim i nowym męskim głosem za pomocą polecenia głosowego lub w aplikacji Alexa.

Tak brzmią głosy w porównaniu:

W osobnym artykule podsumowaliśmy, jak zmienić głos Alexy między żeńskim a męskim.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech