Shadow Warrior 3 wskazówki dla początkujących

Shadow Warrior 3 wskazówki dla początkujących

Shadow Warrior 3 to napędzana adrenaliną przejażdżka po brutalnie chaotycznym świecie. Pełna demonów, mądrych bogów i bohater pozornie wyrwany z kiepskiego filmu o grindhouse’ie, ta młodzieńcza, ale przede wszystkim zabawna strzelanka nie daje sobie rady. Zasadniczo Shadow Warrior 3 oferuje szaloną jazdę z kilkoma trudnymi zwrotami akcji. Większość czasu w Shadow Warrior 3 spędzisz strzelając i unikając pocisków w różnych środowiskach przypominających arenę. Jako Lo Wang musisz wiedzieć, jak prawidłowo używać różnych rodzajów broni, biorąc udział w dynamicznej walce podobnej do Doomu id Software. Tym, co czasami utrudnia to zadanie, jest liczba i różnorodność wrogów, którzy pojawiają się podczas danego starcia. Na szczęście Shadow Warrior 3 oferuje szereg narzędzi opartych na nowej mechanice gry, które nie tylko pomagają powstrzymać śmierć, ale także brutalnie rozprawiać się z wrogami. Oto kilka sposobów, w jakie możesz wykorzystać te narzędzia na wczesnym etapie.

Użyj swojej katany, aby przeładować

Shadow Warrior 3 zawiera odnowiony system walki. Krwawe zabójstwa, zagrożenia środowiskowe, wysoce kinetyczne wymiany ognia — to bardziej przypomina Doom Eternal niż poprzednie gry Shadow Warrior. To powiedziawszy, twórcy z Flying Wild Hog zadbali o to, aby pewne elementy, takie jak broń do walki w zwarciu, trzymali na czele. Obejmuje to wierną katanę Lo Wanga. Ta broń może szybko wypatroszyć wrogów. Otrzymuje nawet ulepszenie żywiołów, które pozwala mu zadawać obrażenia od elektryczności, ognia i lodu. To, co sprawia, że ​​katana jest tak cennym narzędziem, to możliwość przeładowania broni. Shadow Warrior 3 pozwala graczom szybko przełączać się między kataną a bronią, którą aktualnie trzymasz, naciskając odpowiedni przycisk ataku. Naciśnięcie lewego przycisku myszy/prawego spustu spowoduje wystrzelenie broni, podczas gdy naciśnięcie prawego przycisku myszy/prawego zderzaka spowoduje wymachiwanie twoją kataną (odpowiednio na PC i konsolach). Podczas tej szybkiej zmiany, z pistoletu na katanę iz powrotem, gra przeładowuje twoją broń.Szybkie przeładowanie katany jest szczególnie przydatne podczas walk z bossami. Ta mała mechanika jest świetnym sposobem na zarządzanie amunicją podczas walki, ponieważ neguje czasami długą animację przeładowania; zamiast czekać, aż Lo Want powoli przeładuje Karmazynowy Byk (granatnik), możesz przełączać się między nim a kataną, aby natychmiast załadować broń podczas biegania.

Nadaj priorytet swoim finiszerom

Nowy system finiszera dodaje ciekawą zmarszczkę. Na pierwszy rzut oka przypominają krwawe egzekucje z ostatnich gier z serii Doom. Wypełnij ładunek kończący, zbierając kule (znalezione w otoczeniu lub upuszczone przez wrogów), aby ostatecznie zabić wrogów, aby zdobyć zdrowie i amunicję. Jednak w Shadow Warrior 3 ta mechanika idzie o krok dalej dzięki wprowadzeniu przedmiotów gore. Za każdym razem, gdy zabijesz wroga w tej grze, zostaniesz nagrodzony narzędziem gore, bronią lub jakimś wzmocnieniem. Każdy z nich ma szalenie inny efekt. Na przykład, egzekucja wroga opartego na lodzie pozwoli ci użyć jego mózgu jako bomby zamrażającej. To fajny efekt, który może dać ci trochę oddechu podczas walki, ale czy był to najlepszy wybór w tej sytuacji? Cóż, to zależy.Wyrzutnia roju wystrzeliwuje grad fajerwerków w pechowych wrogów. Wyrzutnia roju wystrzeliwuje grad fajerwerków w pechowych wrogów. Niektórych wrogów można zabić jednym ładunkiem. Inni mogą zająć dwie lub więcej kul, co oznacza, że ​​będziesz musiał zebrać więcej kul, zanim będziesz mógł je ukończyć. Ale tylko dlatego, że zabrali więcej mocy, aby obalić, nie oznacza to, że zostaniesz nagrodzony najlepszym narzędziem. Zabicie demona Hattori zapewni ci na kilka sekund Ostrze Hattori – potężny miecz, który może szybko zniszczyć pokój pełen wrogów. Z drugiej strony dostaniesz Brain Tonic za pokonanie chrząka Shogai. Ten przedmiot nie tylko daje ci 200 HP, ale także sprawia, że ​​jesteś odporny na obrażenia przez pięć sekund. Możesz użyć swoich finiszerów, aby wyeliminować trudnych do pokonania wrogów, użyć ich do krótkotrwałego władania potężną bronią lub utrzymania się przy życiu. Tylko upewnij się, że wybierasz właściwe narzędzie Gore dla każdego spotkania.

Odbierz nagrody za wyzwanie

System poziomów w Shadow Warrior 3 jest oparty na kulach. Zabijanie wrogów nie daje punktów doświadczenia. Zamiast tego musisz znaleźć srebrne i fioletowe kule, aby ulepszyć odpowiednio swoją broń i Lo Wanga. Niektóre z nich można znaleźć w otoczeniu, albo na drodze przez poziom, albo tuż poza utartą ścieżką. Inni nagradzani są wypełnianiem wyzwań.Odbierz te nagrody za wyzwania, aby awansować.Odbierz te nagrody za wyzwania, aby awansować. Same wyzwania są raczej oczywiste. Oddaj kilka strzałów w głowę z broni, użyj pułapek środowiskowych, aby zabić określoną liczbę wrogów i tak dalej. Biorąc jednak pod uwagę wybuchową naturę Shadow Warrior 3, łatwo jest przeoczyć monity ostrzegające o ich ukończeniu – były chwile, kiedy mój ekran był tak wypełniony krwią i wnętrznościami, że nie zauważyłem małych okienek ostrzegawczych, które od czasu do czasu się pojawiały . Pamiętaj, aby od czasu do czasu sprawdzać menu wyzwań, aby upewnić się, że nie przegapisz kilku ulepszeń.

Zacznij od odpowiednich ulepszeń

Mówiąc o ulepszeniach, nie ma żadnych złych wyborów, jeśli chodzi o zdobywanie poziomów w Shadow Warrior 3. Są takie, które zalecamy wcześniej niż później. Jest to szczególnie ważne, jeśli chcesz przygotować się na bardziej wstrząsające starcia w grze. Ulepszenia amunicji odradzania i zdrowia odradzania są koniecznością. Ci dwaj zapewnią więcej zdrowia i amunicji za każdym razem, gdy zaatakujesz wroga. Chciałem też na początku zdobyć wszystkie ulepszenia amunicji do broni. Biorąc pod uwagę, że za każdym razem, gdy podnosisz amunicję w tej grze, trafia ona do każdej broni w twoim ekwipunku, te ulepszenia pozwolą ci dłużej walczyć.Wzmocniony Lo Wang to zdrowy... Wang?Wzmocniony Lo Wang to zdrowy… Wang? Ulepszenia żywiołów też są świetne. W Shadow Warrior 3 nie ranią cię twoje eksplozje, w tym te spowodowane strzelaniem do beczek rozrzuconych na poziomie. Zranią jednak twoich wrogów. Ulepsz obrażenia od żywiołów lub promień wybuchu, aby pokonać grupę demonów przy niewielkim wysiłku. Na koniec zdobądź ulepszenie Wzmocnienie zdrowia (musisz najpierw odblokować falę uderzeniową Ostatni bastion). To zwiększy twoje podstawowe zdrowie do 125. Oczywiście są inne ulepszenia, które są warte twojego czasu. Ale to są te, do których strzeliłbym jako pierwszy.

Korzystaj ze środowiska

Ta wskazówka występuje w dwóch wersjach. Pierwsza dotyczy mobilności; będziesz chciał wykorzystać otoczenie, aby uciec przed trudnymi sytuacjami. Ostrzał w lewo i w prawo w nadziei na uniknięcie ataków wroga go nie zabije. Musisz być bardziej mobilny. Są ściany, po których możesz swobodnie biegać i platformy, na które możesz skakać. Możesz nawet huśtać się po okolicy za pomocą nowego haka Lo Wanga. Nasza sugestia: użyj ich wszystkich. Nie stój tylko w jednym miejscu i nie walcz. Nie zatrzymuj się. Pomoże ci to nie tylko w unikaniu ataków, ale jest to również jedyny sposób na szybkie uzyskanie zdrowia, amunicji i kul kończących, które pojawiają się / są upuszczane przez wrogów.Kilku wrogów ginie po celnym strzale.Kilku wrogów ginie po celnym strzale. Drugi ma związek z pułapkami środowiskowymi Shadow Warrior 3. Większość obszarów przypominających arenę będzie miała pułapki, które można aktywować, strzelając przyciskiem. Zwab wrogów w te niebezpieczeństwa, strzel w odpowiedni przycisk, a następnie użyj umiejętności parkour Lo Wanga, aby uniknąć niebezpieczeństwa. Spłucz i powtórz, aby uzyskać maksymalną skuteczność.

Użyj odpowiedniej broni

Jedną z rzeczy, które sprawiają, że walka jest trudna, są różne typy demonów w grze. Chociaż możliwe jest użycie jednej lub dwóch broni, aby ich wszystkich pokonać – nigdy nie ma złego czasu na użycie granatnika – niektóre starcia okażą się łatwiejsze, jeśli znasz swojego wroga. Na przykład demony Hattori mogą odbijać pociski swoimi miecze. Tak więc użycie Sidekicks (karabinów maszynowych) przeciwko nim prawdopodobnie nie jest najlepszym wyborem. Przynajmniej dopóki nie przebijesz się przez ich obronę granatami, kataną lub inną bronią o dużej mocy. Sidekicks są jednak idealne do szybkiego poruszania się Slinky Jakku. Z drugiej strony Seeking Shokera to powolni wrogowie unoszący się w powietrzu. To sprawia, że ​​łatwo je trafić Bazyliszkiem, ładowaną bronią podobną do karabinu.

Skup się na głównych wrogach

Większość spotkań w Shadow Warrior 3 jest zakotwiczona przez określoną grupę złych. Niezależnie od tego, czy są nowo wprowadzonym wrogiem, czy zbiorem twardych demonów, skupimy się na nich. Oznacza to, że słabszych wrogów należy w większości ignorować.Upewnij się, że wyeliminujesz dużych facetów tak szybko, jak to możliwe.Postaraj się jak najszybciej pozbyć się wielkich facetów. Niżsi wrogowie, tacy jak Shogai, będą stale odradzać się podczas walki. Idealnie, są po to, by dać ci więcej amunicji i zdrowia – pamiętasz tonik mózgowy? Zabicie ich powinno być środkiem do celu. To o silniejszych wrogów naprawdę musisz się martwić. Upewnij się, że zlikwidujesz ich tak szybko, jak to możliwe, aby powstrzymać nieustanny napływ wrogów.

Eksperyment

Lo Wang ma w zanadrzu mnóstwo sztuczek. Niektóre są bardziej zauważalne niż inne. Wszystkie z nich można łączyć, aby zniszczyć przeciwników. Użyj Chi-Blast, aby wepchnąć wybuchowe beczki we wrogów. Albo jeszcze lepiej, użyj go, aby wepchnąć wrogów w pułapki. Kotwica świetnie nadaje się do ucieczki z trudnego miejsca. Można go również użyć do podciągnięcia się do wroga i wysadzenia go ze strzelby. Kiedyś użyłem granatu disco – przedmiotu, który otrzymałem po wykonaniu finiszera – do stopienia grupy demonów. Lasery z wirującej kuli śmierci nieumyślnie zniszczyły jednak ziemię nad nią, zabijając więcej wrogów, niż zamierzałem. Zasadniczo Shadow Warrior 3 nagradza za kreatywność. I brutalny. Twórczo brutalny. GameSpot może otrzymać prowizję od ofert detalicznych.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
games