Czego można się spodziewać po marcowym wydarzeniu Apple „Peek Performance”

Czego można się spodziewać po marcowym wydarzeniu Apple „Peek Performance”

Apple przygotowuje się do pierwszego wydarzenia na żywo, które odbędzie się w 2022 roku we wtorek, 8 marca o godzinie 13:00 czasu wschodniego. Firma wysłała e-maile z zaproszeniem do prasy na wydarzenie zatytułowane „Peek Performance”, a plotki zdecydowanie sugerują, że Apple ogłosi nowy iPhone SE trzeciej generacji z 5G. iPad Air może również otrzymać nową aktualizację specyfikacji podczas imprezy, z aktualizacjami zarówno do 5G, jak i procesora Bionic A15, podobnie jak w zeszłym roku iPad Mini. Inna plotka sugeruje, że może nadejść aktualizacja Apple Silicon „M2” wraz z przeprojektowanym MacBookiem Air. Nowe komputery Mac, w tym Mac Mini z aktualizacją procesora M1 Pro / M1 Max, mogą również zostać pokazane, a nowy sprzęt iMac i Mac Pro podobno jest w toku – ale prawdopodobnie pojawią się one jeszcze w tym roku. Niezależnie od przypadku, 8 marca możemy zobaczyć co najmniej jeden z tych nowych komputerów Mac. To nie wszystko, co Apple może ogłosić we wtorek, więc przygotuj swoje oczekiwania dotyczące wydarzenia Apple, czytając o wszystkich plotkach i szczegółach poniżej.

iPhone SE 2 z 2020 roku może otrzymać odświeżenie 5G Zdjęcie: Vjeran Pavic / The Verge

iPhone SE 3 z 5G

Oczekuje się, że nadchodzący iPhone SE trzeciej generacji zastąpi model 2020 jako nowa, przyjazna dla budżetu opcja iPhone’a. Pierwszy iPhone SE pojawił się w 2016 roku i był dostępny przez cztery lata, co oznacza, że ​​linia SE ma na celu szybszą zmianę tempa. Według wiarygodnego analityka i przeciekacza Ming-Chi Kuo, iPhone SE 3 prawdopodobnie będzie zawierał najnowszy chip A15 Bionic, 5G z falą milimetrową, pamięć podstawową 64 GB z opcjami 128 GB / 256 GB i zachowa wygląd i kolory obecnego modelu. Kuo udostępnił informacje za pośrednictwem Twittera na zweryfikowanym koncie, które do tej pory pozostawało ciche.

iPhone SE 2020 oferował szokująco dobrą wartość z najnowszym chipsetem, ale jego żywotność baterii nigdy nie była gwiazdą pokazu. Teraz, gdy amerykańscy operatorzy chcą tylko telefonów z 5G na swoich półkach, żywotność baterii w nowym iPhonie SE byłaby większym problemem – zwłaszcza jeśli współczynnik kształtu pozostanie taki sam. Obecne nadwozie iPhone’a SE modeluje iPhone’a 8, ale jego starzejący się język projektowania sięga 2014 roku wraz z iPhonem 6. Możliwe jest również, że iPhone SE mógłby pożyczyć kształt iPhone’a 13 Mini. Ze względu na doniesienia o niższej niż oczekiwano sprzedaży iPhone’a 12 Mini, podobno iPhone 13 Mini może być ostatnim kompaktowym telefonem z głównej linii Apple. Ale tak jak iPhone SE z 2016 roku zachował kompaktową konstrukcję iPhone’a 5s, a iPhone SE z 2020 roku skopiował mniejszy projekt iPhone’a 8, iPhone SE może stać się nowym domem dla Mini. Nie ma jeszcze informacji o cenie, ale nie spodziewaj się obniżki do ceny początkowej 399 USD. Modemy 5G są nadal drogie, więc początkowa opcja przechowywania 64 GB ma sens, jeśli cena ma pozostać nienaruszona. Touch ID obniżyłby również koszty, gdyby projekt pozostał.

iPad Air i nowy iPad Mini 2020 mają taki sam wygląd i kształt jak iPad Pro

Oczekuje się, że iPad Air otrzyma 5G i nowy procesor Zdjęcie: Vjeran Pavic / The Verge

Powiew świeżego iPada Air

iPad Air został przeprojektowany w stylu iPada Pro w 2020 roku: ma płaskie krawędzie, cienkie ramki, obsługę Apple Pencil 2, USB-C i nowy przycisk usypiania / budzenia Touch ID. Ale wciąż świeży projekt jest już w tyle: iPad Mini z zeszłego roku podążał za projektem iPada Air, ale ulepszył go z najnowszym procesorem A15 Bionic i opcjami danych 5G (choć tylko poniżej 6 GHz i bez obsługi fal milimetrowych ). Dlatego sensowne jest, aby Apple wprowadził zaktualizowanego iPada Air z najnowszym procesorem A15 Bionic i opcją 5G – a być może również na środku sceny. I chociaż FaceID byłby mile widziany, nie oczekuj żadnych innych zmian.

Nowy MacBook Air z chipem M1

Czy możesz powiedzieć, czy to jest MacBook Air Intel czy M1? Mam nadzieję, że wkrótce będziesz mógł to powiedzieć, ogłaszając przeprojektowany MacBook Air M2. Fot. Vjeran Pavic / The Verge

Przeprojektowany MacBook Air z nowym procesorem M2

Możliwe, że Apple zapowiada na tym wydarzeniu nowy MacBook Air z nowym chipem M2. Obecny projekt MacBooka Air pochodzi z 2018 roku i był testem dla debiutu chipu Apple M1 w 2020 roku. Sprawdziliśmy obecnego MacBooka Air z M1 jako jeden z najlepszych laptopów, jakie można było kupić w 2020 roku, z wynikiem, który został obniżony brak doskonałości tylko ze względu na mniej niż gwiezdną kamerę internetową. Ale teraz jest rok 2022 i mamy świeżo zaktualizowane projekty MacBooka Pro z lepszymi ekranami i lepszym aparatem, których można się spodziewać, że wkrótce pojawi się MacBook Air. Może nawet mieć wycięcie.

Maksymalnie na komputerach stacjonarnych M1 Mac

Plotki głosiły, że nowy Mac Mini pojawi się pod koniec ubiegłego roku, ale nigdy się nie pojawił. Obecnie jedynym sposobem na wykorzystanie mocy najnowszych chipów M1 Pro i M1 Max są najnowsze modele MacBooka Pro. Nowy Mac Mini z najnowszymi opcjami procesora mógłby to zmienić. Obecny projekt Maca Mini pochodzi z 2010 roku, który miał być wystarczająco duży, aby zmieścił się w nim napęd optyczny. Najwyższy czas, abyśmy otrzymali nową obudowę Mac Mini, ale jeśli tego nie zrobimy, to miejmy nadzieję, że przynajmniej ponownie otrzymamy wykończenie w kolorze kosmicznej szarości. Mogliśmy nawet zobaczyć Maca Mini podzielonego na opcję pro i standardową z nowym procesorem M2. W tej chwili jest tylko jedna opcja iMac z procesorami M1, ale ma tylko 24-calowy ekran. Jeśli nie zobaczymy nowych większych komputerów iMac we wtorek, możemy zobaczyć to jeszcze w tym roku. Rok temu zaprzestano produkcji iMaca Pro, co byłoby ciekawą niespodzianką, chociaż nie było żadnych przecieków w łańcuchu dostaw, które wskazywałyby na zbliżającą się nową wersję. Jest też Mac Pro, który nie ma jeszcze opcji M1 — i chociaż podobno jest w toku, nie wstrzymuj oddechu na to we wtorek.

Apple TV oraz więcej programów i filmów

Ostatnim razem, gdy Apple zorganizowało wydarzenie w marcu, miało miejsce w 2019 roku, prezentacja na żywo prezentująca nowe usługi premium Apple, takie jak Apple TV Plus. Trzy lata później jest bardzo możliwe, że Apple może zaprezentować nowe programy telewizyjne lub filmy, tak jak miało to miejsce we wrześniu ubiegłego roku.

Jeszcze jedna rzecz?

Niektóre spekulacje w znaczeniu tytułu zaproszenia na wydarzenie Apple „Peek Performance” wskazuje na słowo „Peek” jako nazwę produktu VR/AR. Chociaż od dawna plotkuje się, że zestaw słuchawkowy Apple nie będzie gotowy do 2023 r., być może jest szansa, że ​​Apple może zaskoczyć i zachwycić – tylko nie spodziewaj się, że w najbliższym czasie pojawi się Apple Car. Oczekuje się również, że Apple wyda kilka aktualizacji oprogramowania: iOS 15.4, który umożliwia odblokowanie iPhone’a z funkcją Face ID podczas noszenia maski, a także aktualizację macOS Monterey plus iPad OS 15.4, która w końcu umożliwi iPada na Maca przechodzenie przez funkcję Universal Control. Sprawdź wszystkie najnowsze wiadomości Apple, które pojawiają się tutaj na The Verge.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android