Testowane słuchawki przewodowe – te modele są naprawdę dobre

Testowane słuchawki przewodowe – te modele są naprawdę dobre

Słuchawki przewodowe nadal będą popularne w 2022 roku – nie bez powodu. Przedstawiamy cztery wskazówki dotyczące zakupów z kategorii dousznych, nausznych i nausznych.

Słuchawki przewodowe: to są zalety

Nokia 8 Sirocco ze słuchawkami (Zdjęcie: GIGA)

Przede wszystkim pojawia się pytanie: po co w dzisiejszych czasach nadal kupować słuchawki przewodowe, kiedy wszystko wydaje się być zastąpione przez bezprzewodowe modele Bluetooth? Cóż, to „najwyraźniej” jest sednem sprawy. Słuchawki bezprzewodowe oferują szereg zalet, które nadal mają zastosowanie:

potrzebujesz przewodowych słuchawek brak własnego zasilania (akumulatora) i pobierają energię bezpośrednio z odtwarzacza (np. tabletu) za pomocą kabla jack. Z drugiej strony słuchawki Bluetooth muszą być regularnie ładowane – aż do wyczerpania (często na stałe zintegrowanego) akumulatora i przestanie się go ładować. Słuchawki przewodowe brzmią lepiej – a przynajmniej mają taki potencjał. Dlaczego? Transmisja muzyki przez Bluetooth jest skompresowana cyfrowo i dlatego jest stratna, ale transmisja muzyki przez kabel nie jest. Przy szczególnie wysokiej jakości modelach i dobrych nagraniach może to mieć decydującą różnicę w jakość dźwięku robić. Dlatego w profesjonalnych studiach nagraniowych nadal można znaleźć tylko słuchawki przewodowe. spowodować słuchawki przewodowe brak opóźnień. Z wyjścia jack źródła analogowy sygnał muzyczny jest przesyłany kablem do konwerterów w słuchawkach z prędkością błyskawicy – ​​bez żadnych opóźnień, o których warto wspomnieć. Każdy, kto gra na elektronicznym instrumencie muzycznym lub DJ, zna ten problem: nawet najniższa latencja (przy transmisji Bluetooth) ma destrukcyjny efekt. Temat może być również odpowiedni dla zapalonych graczy. Dlatego w razie wątpliwości obowiązuje również zasada: kabel jest królem. Słuchawki przewodowe to w większości coś taniej niż porównywalne pod względem dźwięku modele Bluetooth. Bez baterii, bez przetwornika cyfrowo-analogowego (DAC), bez komponentów wzmacniacza – słuchawki przewodowe tego nie potrzebują. To pozostawia producentowi większy budżet na lepsze przetworniki i materiały (np. nauszniki). Słuchawki przewodowe są w stylu retro i biodro ponownie. Tak jak moda wraca do minionych dekad, tak (rzadko) powraca do świata technologii. Wskrzeszone płyty winylowe lub wygórowane ceny używanych maszyn taśmowych są tego przykładem. Jeśli chodzi o słuchawki z przewodem, najlepiej rozejrzeć się po hipsterskich twierdzach, takich jak Berlin-Mitte: Obecny „styl Y2K” (więcej informacji na temat Desired) obejmuje również stare dobre słuchawki Apple Earpods z białym kablem.

Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie słuchawek przewodowych?

ten Kup listę kontrolną słuchawek kablowych jest przyjemnie krótki i nieskomplikowany:

Poprawny wtyczka: Najpopularniejszym jest “mini jack” 3,5 mm – zwykle jest to analogowe wyjście słuchawkowe w telefonach komórkowych, tabletach i laptopach. Duże gniazdo jack (6,35 mm) jest czasami spotykane na konsolach mikserskich (lub mikserach DJ). Słuchawki kablowe można również podłączyć do urządzeń bez gniazda jack: albo mają już odpowiednią wtyczkę (Apple Lightning lub USB-C), albo podłączasz odpowiednią Adapter (zewnętrzny wzmacniacz słuchawkowy), który oferuje gniazdo jack 3,5 mm.

Przejściówka Apple Lightning na gniazdo słuchawkowe 3,5 mm

Przejściówka Apple Lightning na gniazdo słuchawkowe 3,5 mm

Cena może być teraz wyższa. Cena z dnia 03.07.2022 03:03

Przejściówka Anker USB-C na gniazdo słuchawkowe 3,5 mm kompatybilna z Samsung S20 i innymi

Przejściówka Anker USB-C na gniazdo słuchawkowe 3,5 mm kompatybilna z Samsung S20 i innymi

Cena może być teraz wyższa. Cena od 07.03.2022 00:09

Długość kabla: W zależności od przeznaczenia powinieneś już mieć prawidłowa długość kabla rachunek. Jeśli używasz słuchawek do oglądania filmu i podłączasz je do odbiornika w telewizorze, teoretycznie musisz połączyć cały salon. Na szczęście są też niedrogie przedłużacze.

Przedłużacz stereofoniczny audio Amazon Basics

Przedłużacz stereofoniczny audio Amazon Basics

Cena może być teraz wyższa. Cena od 07.03.2022 00:08

Poprawny opór: Liczy się „impedancja”, która jest w Ohm (Ω) jest specyficzne. Określa, jak łatwo (= niska wartość) lub trudno (= wysoka wartość) model słuchawek może być napędzany przez wzmacniacz. Urządzenia mobilne, takie jak telefony komórkowe, odtwarzacze MP3 lub tablety, są często wyposażone w nieco słabsze wzmacniacze, dlatego zalecana jest tutaj impedancja słuchawek 32 omów lub niższa. Słuchawki o wysokiej impedancji mogą brzmieć zbyt cicho na słabych gniazdach smartfonów. Z drugiej strony profesjonalne słuchawki z 250 omami można również podłączyć do stołu mikserskiego w studiu lub zewnętrznego wzmacniacza słuchawkowego, ponieważ dostępna jest wystarczająca moc.

Najlepsze słuchawki przewodowe: tak wybrałem rekomendacje

Jak testujemy w GIGA i dlaczego zaufaj naszemu osądowi wyjaśniliśmy tutaj:

Na długo przed wejściem na rynek pierwszych modeli Bluetooth miałem do czynienia ze słuchawkami (w tamtym czasie, logicznie rzecz biorąc, wszystkie z kablem): Mnóstwo testów odsłuchowych, kilka złych zakupów, ale też kilka hitów – słuchawki to nauka w sobie. pokażę ci poniżej cztery modelektóre osobiście mogę polecić z czystym sumieniem i które również zostały pozytywnie ocenione przez światową prasę branżową.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech