Pierścień Eldena: Przewodnik po bitwie bossa Strażnika Drzewa Limgrave

Pierścień Eldena: Przewodnik po bitwie bossa Strażnika Drzewa Limgrave

Jeśli znasz gry From Software, wiesz, że podczas podróży przez Elden Ring nie zabraknie groźnych wrogów. To, czego możesz się nie spodziewać, to napotkanie niezwykle trudnego bossa naziemnego Tree Sentinel, który wędruje tuż za wyjściem z obszaru samouczka. Ale po wynurzeniu się z podziemi i zobaczeniu Limgrave po raz pierwszy, prawdopodobnie natychmiast zauważysz tego olbrzyma na koniu dzierżącego ogromną halabardę i tarczę. Jeśli dałeś Strażnikowi Drzewa Limgrave jakiekolwiek próby bezpośrednio po opuszczeniu obszaru samouczka zauważyłem, że uderza wyjątkowo mocno, a ty prawdopodobnie nie. Jest z pewnością wymagającym wrogiem, z którym najlepiej walczyć po tym, jak udało ci się nieco ulepszyć broń i statystyki, ale to nie znaczy, że jest dosłownie niemożliwy podczas pierwszego starcia. Poza tym za pokonanie go otrzymasz jego Złotą Halabardę, więc im szybciej, tym lepiej, jeśli jest to broń, którą chciałbyś władać. Przyjrzyjmy się kilku wskazówkom, które Ci pomogą.

Przestudiuj jego zestaw ruchów

Każdy boss w grze prawdopodobnie będzie wymagał od ciebie cofnięcia się o kilka kroków i przestudiowania ich wzorców ataków i ruchu, a Tree Sentinel to świetna okazja, aby się tego nauczyć. Jest to doskonałe wprowadzenie do wymagań gry dotyczących unikania i odstępów, które bez wątpienia przetestują odwagę zarówno wielu nowych graczy, jak i weteranów franczyzy. Tree Sentinel ma dwie fazy. Jego pierwsza faza obejmuje głównie ataki halabardą o szerokim zasięgu, które mogą z łatwością trafić cię z bliskiej i średniej odległości. Kiedy wchodzi w swoją drugą fazę – która zaczyna się od około 50% zdrowia – zaczyna wprowadzać garść mocno uderzających ataków tarczowych AOE, czasami faktycznie skacząc w twoją stronę, aby zamknąć lukę. Może to skutkować druzgocącym ciosem, jeśli nie uda ci się go idealnie uniknąć. Uważaj na szarżujący atak Strażnika Drzewa — który obejmuje okres nakręcania, w którym jego koń podnosi nogi, a Strażnik Drzewa trzyma halabardę w dół kąt — ponieważ może unicestwić większość postaci na początku gry. Dodatkowo może odbić magiczne ataki za pomocą swojej tarczy, co sprawia, że ​​walka z nim za pomocą czarów jest nieco trudniejsza, niż można by się spodziewać.

Walka na koniu może zapewnić przewagę

Jeśli potrafisz szybko przystosować się do atmosfery walki konnej, może ci to ogromnie pomóc, poświęcając kilka minut na początku Limgrave na odnalezienie Meliny i zdobycie rumaka Torrenta. Dzięki temu możesz dopasować się do zwinności Tree Sentinel i znacznie ułatwić walkę.Bezlitosny Strażnik Drzewa Ponieważ ten potężny boss jest tak zwinny i nie zajmuje dużo czasu między atakami, Twój cel jest prosty: Utrzymuj dystans, gdy zbliża się do końca i w połowie ataku, a potem ruszaj, gdy zbliża się koniec zaatakuj ciąg, aby wyprowadzić kilka ataków R1, zanim ponownie się wycofasz. Będzie to jeszcze prostsze, jeśli używasz klasy magicznej, ponieważ możesz atakować Strażnika Drzewa z dystansu, po prostu unikając Torrenta z drogi za każdym razem, gdy zacznie się zbytnio zbliżać – chociaż przeczytaj ostatnią wskazówkę kilka ważnych informacji dotyczących tego podejścia.

Wypróbuj tarczę, jeśli walczysz z nim w zwarciu

Jeśli zdecydujesz się nie kupować Torrenta przed zajęciem się Strażnikiem Drzewa, możesz mieć trudności, ponieważ będziesz mieć ograniczone możliwości utrzymywania dystansu od jego różnorodnych szerokich huśtawek i tupotów koni. Najlepiej jest użyć tarczy, aby wchłonąć większość jego ataków. Bez wątpienia będziesz mieć ograniczoną wytrzymałość i być może będziesz w stanie przyjąć tylko jedno lub dwa ciosy, zanim będziesz musiał się wyzdrowieć, ale z pewnością jest to lepsze niż uderzenie halabardą w twarz i śmierć. próba na czas z dużym prawdopodobieństwem doprowadzi do śmierci na tak niskim poziomie. Jeśli jednak uda ci się skrócić ten czas, ogłuszenie, które zapewnia, zapewnia przyzwoity czas na lądowanie trafień R2 lub umiejętności broni za duże obrażenia. Tylko nie bądź chciwy – zawsze wraca z zemstą.

Magia daje przestrzeń, ale to nie wszystkie dobre wieści

Używanie czarów lub zaklęć przeciwko Strażnikowi Drzewa daje ci możliwość pozostania bardziej mobilnym i potencjalnie utrzymywania solidnego dystansu między wami. W okolicy jest nawet kilka miejsc na mapie, które pozwalają na wzniesienie się na wysokość, co może pomóc w zejściu z butelki FP lub ponownej ocenie sytuacji. Zapewniamy jednak, że w końcu znajdzie drogę do większości miejsc, aby przypomnieć ci, że nigdy nie jesteś naprawdę bezpieczny. Najważniejszą częścią tej walki jako użytkownika magii jest pamiętanie, że tarcza Strażnika Drzewa może odbijać twoje zaklęcia z powrotem Ty. Te zaklęcia wracają do ciebie i uderzają niezwykle mocno, więc słabe wyczucie czasu i świadomość podczas rzucania nigdy nie przyniosą pozytywnego rezultatu. Jeśli strzelasz w niego pociskami i widzisz, że jego tarcza zaczyna świecić, przestań atakować na krótki czas, aż się zatrzyma. Gdy wszystko wróci do normy, możesz wznowić zaporę magicznych ataków. GameSpot może otrzymać prowizję od ofert detalicznych.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
games