Recenzja Samsung Chromebook 4 Plus: absolutne minimum w niskiej cenie

Recenzja Samsung Chromebook 4 Plus: absolutne minimum w niskiej cenie

Samsung ma obecnie jedne z najlepszych opcji Chromebooków na rynku. W jego szeregach znajduje się Samsung Chromebook 4 Plus. To niedroga opcja Chromebooka, która obiecuje solidny zestaw specyfikacji i przejrzysty wygląd. Samsung Chromebook 4 Plus to solidna alternatywa dla tanich laptopów z systemem Windows i jest świetnym Chromebookiem dla studentów. Więcej informacji znajdziesz w recenzji Chromebooka 4 Plus firmy Android Authority.

Co musisz wiedzieć o Samsung Chromebook 4 Plus

Palash Volvoikar / Android Authority
Samsung Chromebook 4 Plus (4 GB RAM/32 GB eMMC): 299,99 USD
Samsung Chromebook 4 Plus (6 GB RAM/64 GB eMMC): 349,99 USD
Samsung Chromebook 4 Plus (4 GB RAM/128 GB SSD): 379,99 USD Samsung Chromebook 4 Plus to większa wersja 11,6-calowego Chromebooka 4 i ma 15,6-calowy wyświetlacz Full HD. Dostępne są trzy konfiguracje przechowywania/pamięci wymienione powyżej. Jest to tani Chromebook, który jest przeznaczony dla osób potrzebujących prostego komputera i jest tanią opcją dla studentów. Został wydany w 2019 roku i pozostał konkurencyjną opcją w budżetowej przestrzeni Chromebooka, a cena detaliczna zbliża się do Znak 200 dolarów w regularnych rabatach. Chromebook 4 Plus jest dostępny w jednym kolorze: Platinum Titan.

Co jest dobre?

Klawiatura Samsung Chromebook 4Palash Volvoikar / Android AuthoritySamsung Chromebook 4 Plus ma dość elegancki wygląd. Chociaż jest to niedrogie urządzenie, nie wygląda ani nie wydaje się tanie. Sama konstrukcja jest z poliwęglanu, ale pokrywa jest metalowa, co nadaje laptopowi raczej luksusowy wygląd. Wszystkie punkty styku również wydają się solidne, a gładzik jest wystarczająco duży. Przetestowaliśmy wersję 4 GB/32 GB i wydajność nie wydawała się słaba, jeśli wziąć pod uwagę to, z czym pracujesz. Procesor w tym to Intel Celeron N4000. Jest to układ niskiego poziomu, który jest mniej wydajny niż Core i3 i i5, które są obecnie dostępne na wielu Chromebookach, ale wystarczający, zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę tego Chromebooka. Wybór portu nie jest zły, zwłaszcza po wrzuceniu portu USB-A 3.0. Samsung Chromebook 4 Plus jest lepszy niż większość laptopów, które można znaleźć w tej cenie. Na szczęście system operacyjny Chrome radzi sobie z przeglądaniem stron internetowych w przeglądarce Google Chrome lepiej niż komputer z systemem Windows o podobnej specyfikacji. Jako urządzenie do przeglądania stron internetowych, Samsung Chromebook 4 Plus wypadł całkiem nieźle podczas moich testów. Moje obciążenie pracą było raczej lekkie i wymagało otwarcia około 10-12 kart w Google Chrome, z Gmailem, YouTube, WordPress, Dokumentami Google i kilkoma innymi witrynami. Występ był w porządku, aby przetrwać dzień bez większych frustracji. Klawiatura też jest całkiem fajna. Klawisze mają teksturowane wykończenie i ukośne wgłębienie, dzięki czemu można je wygodnie pisać. Przystępne cenowo laptopy zwykle tanieją na klawiaturach, ale Chromebook 4 Plus przoduje w tej kategorii, zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę.
Zobacz także: najlepsze Chromebooki poniżej 300 USD

Co nie jest takie dobre?

Zbliżenie na Samsung Chromebook 4Palash Volvoikar / Android Authority Wiele pozytywów tego Chromebooka, które wymieniłem powyżej, wynika z ceny, a zwłaszcza wydajności. Jest przyzwoity dla niedrogiego Chromebooka, takiego jak ten, który prawdopodobnie będzie używany jako urządzenie do przeglądania stron internetowych do użytku domowego lub edukacyjnego, ale nie możesz mieć nadziei, że wykonasz z tym zbyt wiele pracy. Próbowałem wykorzystać Chromebooka 4 Plus do granic możliwości za pomocą wielu Filmy z YouTube’a są uruchomione, ale zaczęło się dusić i upuszczać klatki. Ogólne wrażenia zwolniły, a niska pamięć RAM i słabszy procesor osiągnęły swoje granice. Nieco więcej niż zwykła wielozadaniowość sprawiła, że ​​ta maszyna pokazała swoje ograniczenia. Samsung Chromebook 4 Plus ma również poniżej przeciętnej żywotność baterii. Podczas testów miałem około ośmiu do dziewięciu godzin. To dalekie od najgorszego czasu pracy na baterii, jaki można uzyskać w laptopie, ale jest o jeden lub dwa mniej niż 12-godzinny czas pracy na baterii, który widzieliśmy w wielu Chromebookach. Ekran Chromebooka 4 Plus jest duży, ale kąty widzenia są słabe. Ponadto Chromebook 4 Plus skąpi na ważnym elemencie — kamerze internetowej. Jakość jest rozmyta, a kolory wyglądają na wyblakłe. Nawet biorąc pod uwagę cenę, kamera internetowa mogłaby być nieco lepsza, zwłaszcza że to urządzenie jest skierowane do użytkowników potrzebujących wideokonferencji. Łączność bezprzewodowa jest ograniczona do starszego 802.11ac (obecnie znanego również jako Wi-Fi 5) i Bluetooth 4.0. Nie ma też portu HDMI, co jest zauważalnym pominięciem w przypadku wyboru portu, który skądinąd jest solidny. Na koniec dochodzimy do największego problemu z tym Chromebookiem — ekranu. Chociaż rozdzielczość jest wystarczająco dobra, wyświetlacz jest tanim panelem TN i to pokazuje. Kąty widzenia są tak złe, że przy niższych ustawieniach jasności wpływa to na widoczność około połowy ekranu. To niezbędny element, którego Samsung powinien unikać.
Więcej: najlepsze Chromebooki, jakie możesz kupić

Specyfikacje Chromebooka Samsung 4 Plus

Samsung Chromebook 4 PlusWyświetlacz
15,6-calowy wyświetlacz LED Full HD (1920 x 1080)
Przeciwodblaskowy
Edytor
Procesor Intel Celeron N4000 (1,10 GHz do 2,60 GHz 4 MB pamięci podręcznej drugiego poziomu)
Karta graficzna Intel UHD 600
Pamięć
4 GB/6 GB pamięci RAM LPDDR4
Przechowywanie
32 GB eMMC/64 GB eMMC/128 GB SSD
Bezprzewodowy
802.11ac Wave2 2X2
Bluetooth 4.0
Bateria
3-ogniwowy akumulator litowo-jonowy 39 Wh
Kamerka internetowa
Kamera internetowa HD (1280 x 720)
Porty
2 x USB-C (do 5Gbps, wyjście wyświetlacza 4K, ładowanie)
1 port USB-A 3.0
Czytnik kart microSD
Gniazdo combo wyjścia słuchawek/wejścia mikrofonu
Wymiary i waga
359,7 x 244,9 x 16,5 mm1,7 kg

Recenzja Samsung Chromebook 4 Plus: czy powinienem go kupić?

Samsung Chromebook 4 Plus zamknięty z tyłuPalash Volvoikar / Android AuthorityPod koniec dnia werdykt dotyczący Samsung Chromebook 4 Plus sprowadza się do jego niskiej ceny. Chociaż sugerowana cena detaliczna tego Chromebooka zaczyna się od 300 USD – a często można go znaleźć w cenie 250 USD lub bliższej 200 USD – nadal jest to lepsza opcja dla większości laptopów z systemem Windows w tej cenie, zwłaszcza jeśli chcesz mieć duży ekran. gotowi wydać nieco więcej, dostępnych jest kilka świetnych opcji, zwłaszcza Lenovo Chromebook Flex 5 (429 USD, który często oscyluje blisko 300 USD, oraz model ostatniej generacji (2020) Acer Chromebook Spin 713 (629 USD), który teraz spada do około 330 USD. Są to jednak nadal znacznie wyższe ceny niż 200-250 USD, za które można kupić Samsung Chromebook 4 Plus.
Wymeldować się: Najlepsze oferty na Chromebooka A więc, czy powinieneś kupić Samsung Chromebook 4 Plus? Jeśli masz napięty budżet i potrzebujesz Chromebooka dla młodego ucznia lub dodatkowego urządzenia do użytku domowego, to tak. Nawet dwa lata później Samsung Chromebook 4 Plus zapewnia solidny stosunek jakości do ceny. Jeśli jednak możesz rozciągnąć swój budżet, istnieje wiele innych opcji, które poprawiają działanie systemu operacyjnego Chrome.
Samsung Chromebook 4Samsung Chromebook 4 Plus Bardzo przystępna cenowo opcja Chrome OS od firmy Samsung. Samsung Chromebook 4 Plus to niedrogi Chromebook wyposażony w procesor Intel Celeron N4000 z grafiką Intel UHD 600. Jest to większa wersja 11,6-calowego Chromebooka 4 i ma 15,6-calowy wyświetlacz Full HD, 4 lub 6 GB pamięci RAM oraz 32, 64 lub 128 GB pamięci.Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android