Najlepsze ścieżki dźwiękowe z gier wideo w 2022 roku

Najlepsze ścieżki dźwiękowe z gier wideo w 2022 roku

Ścieżki dźwiękowe do gier wideo przeszły długą drogę, gdy branża dojrzała, ewoluując od kompozycji ograniczonych przez prymitywny sprzęt do wspaniałych przykładów kreatywnej inżynierii dźwięku, która pomaga nadać grze jej tożsamość. Najlepsze wyniki to te, które natychmiast pomagają rozpoznać konkretną grę, dobrze wpasować się w projekt tych tytułów i żyć bez czynszu w twojej głowie długo po odłożeniu kontrolera: elementy, które osiągnęły najlepsze ścieżki dźwiękowe 2022 roku. , jak wybrać najlepszą ścieżkę dźwiękową? Przeglądając wiele albumów gier wideo i celebrując je wszystkie. Nie ma łatwego sposobu na wybranie jednego zwycięzcy w tej przestrzeni, ponieważ gusta różnią się w zależności od osoby, ale możesz zebrać mieszaną kolekcję ścieżek dźwiękowych i podkreślić ich wkład w tworzenie jednych z najlepszych audiopodróży roku. Od dynamicznej, skoncentrowanej na bogobójstwie akcji God of War Ragnarok, po energiczne bity Neon White, te gry były tak samo zabawne do słuchania, jak i do grania.

God of War Ragnarok

Autor: Bear McCreary W ścieżce dźwiękowej God of War Ragnarok jest ukryte poczucie smutku – ponure nuty i apokaliptyczne tony, które łatwo wychwycić. Jednak gdy sytuacja tego wymaga, ten wynik przynosi grzmot. Introspekcyjne i wybuchowe zakończenie wyprawy Kratosa do krajów nordyckich żongluje wieloma tematami podczas eksploracji królestw i przygotowań do wojny. Nieczęsto słyszy się, jak ścieżka dźwiękowa gry przechodzi od mitycznej akcji do zaskakująco delikatnych momentów refleksji, ale God of War Ragnarok robi to z energią wspieraną przez Muppet.

Horyzont Zakazany Zachód

Joris de Man, Niels van der Leest, Oleksa Lozowchuk i The FlightLike God of War Ragnarok muzyka jest istotną częścią świata Horizon Forbidden West. Utwory te, będące połączeniem klimatycznych dźwięków i pięknie napisanych tekstów, są równie urzekające jak podróż Aloy i ożywiają historię. Jest tu spokój i akcja, a także tajemnicze melodie i subtelne symfonie, które są wykorzystywane z niesamowitym efektem, aby nadać najnowszej grze Horizon prestiżowy charakter i brzmienie.

Sonic Frontiers

Autorzy: Tomoya Ohtani, Kenichi Tokoi, Takahito Eguchi, Rintaro Soma, Kenji Mizuno, Kanon Oguni i Hiroshi Kawaguchi Bufet dźwięków, których możesz słuchać, Sonic Frontiers ma mnóstwo wysokoenergetycznych utworów, ostrych rockowych hymnów dla swojego gigantycznego szefa walki i dziwaczne melodie nawiązujące do 16-bitowej ery ulubionej maskotki firmy Sega. Poza tymi chwytliwymi melodiami, jest też dużo bardziej zrelaksowana i lo-fi atmosfera, która uzupełnia pustkowie Wysp Starfall: wybór kojącej i medytacyjnej muzyki, która zachęca do zatrzymania się na chwilę i rozkoszowania się pięknem otaczającej cię krainy .

Kult Baranka

Autor: Narayana „River Boy” Johnson W całym Cult of the Lamb rozsiane są przerażające akty chaosu i deprawacji, ale wszystkie są zrobione w rytm jednej z najlepszych ścieżek dźwiękowych roku. Zwodniczo relaksujący, ale pełen złowrogich podtekstów, kompozytor Cult of the Lamb, Narayana „River Boy” Johnson, dostarcza zarówno chłodnych bitów, jak i bardziej intensywnych muzycznych przerywników, które wzmacniają wszystkie sekty i przemoc, które pojawiają się na ekranie.

Opowieść o zarazie: Requiem

Autor: Olivier Deriviere Podobnie jak sama gra, muzyka A ​​Plague Tale: Requiem w każdej nucie zawiera motywy brutalnej przemocy, beznadziejności i rozpaczy. To ciężki wynik do słuchania, ale mający ponure poczucie rzeczywistości w swoim projekcie, który jest niezbędny dla całej zagłady i mroku napotkanego w grze. Dzięki wielokrotnie nagradzanemu chórowi dodającemu nowe warstwy uduchowionego smutku, efekt końcowy jest niezaprzeczalnie melancholijny, ale także niesamowicie czarujący do słuchania.

neonowa biel

By Machine GirlNeon White kładzie nacisk na szybkość, precyzję i moc, a ścieżka dźwiękowa fantastycznie podkreśla te motywy. Kiedy lecisz w przestworza i przeskakujesz przez demoniczne bariery, album Machine Girl to niebiańska kolekcja subtelnych, ale wpływowych dźwięków, które popychają cię do ciągłego doskonalenia się i rozwoju w każdym biegu. Jedna z najlepszych gier roku, Neon White to wizualna i dźwiękowa rozkosz do wchłonięcia.

Niebieski pamiętnik

Joel Corelitz Gdybyście potrzebowali jednego słowa do opisania brzmień A Memoir Blue, byłoby to „duchowe”. Jedno słowo to jednak za mało, ponieważ ta kolekcja zniuansowanej i prowokującej do myślenia muzyki oddaje idee zawarte w interaktywnym materiale źródłowym, nawiązując do motywów utraconego dzieciństwa, niszczycielskiej ceny sukcesu i emocjonalnej narracji. Tragiczna, ale z iskierką nadziei, pełna wdzięku ścieżka dźwiękowa Joela Corelitza pozostanie w pamięci na długo po napisach końcowych.

Dojazd do Yomi

Cody Matthew Johnson i Yoko Honda Niesamowicie piękna kolekcja utworów, ścieżka dźwiękowa Trek to Yomi to wehikuł czasu, który przenosi cię z powrotem do bardziej śmiercionośnej epoki w historii Japonii. Deweloper Flying Wild Hog zwerbował kompozytorów Cody’ego Matthew Johnsona i Yoko Hondę do stworzenia tej samurajskiej ścieżki dźwiękowej, a duet opracował unikalne brzmienie, które włączyło do swojego projektu starożytny japoński folklor, kulturę i instrumenty z epoki Edo. Trek to Yomi nie tylko niesie historyczną warstwę dźwiękową dzięki temu kierunkowi, ale każdy utwór jest pisanką historii, która wzbogaca wrażenia słuchowe.

Pierścień Eldenów

Autorzy: Yuka Kitamura, Tsukasa Saitoh, Shoi Miyazawa, Yoshimi Kudo i Tai Tomisawa Podobnie jak sama gra, ścieżka dźwiękowa Elden Ring to elegancka rozpacz połączona z epicką akcją: katedra gotyckich dźwięków i dynamicznych utworów orkiestrowych. Podczas gdy niebezpieczny świat, w którym żyjesz, ma mnóstwo nastrojowych dźwięków do pochłonięcia, to charakterystyczne walki z bossami od From Software naprawdę dają luz. Każda bitwa maluje hipnotyzujący obraz dźwiękowy, który zwiększa zaciekłość tych bitew i sprawia, że ​​​​doświadczenie staje się mityczne, a każde szarpnięcie struny skrzypiec lub podmuch instrumentów dętych blaszanych potęguje epicką skalę twoich zmagań o podbój Krain Pomiędzy.

Nikt nie ratuje świata

Jim Guthrie „Nobody Saves the World” Jima Guthrie to efektowne słuchanie, wybór uderzeń i rytmów, które grają jak walka na miecze między mistrzami, jeśli używali nut do pojedynku. To retro uczta dla uszu, która brzmi jak oldskulowa przygoda z nurkowaniem w lochach połączona z precyzyjną inżynierią dźwięku, a każdy utwór tworzy psotną atmosferę, gdy zagłębiasz się w zapomniane jaskinie i zamki. W tej dziwacznej kolekcji utworów jest wpleciona wesołość, która doskonale komponuje się z i tak już wspaniałą grą.

Mario + Rabbids: Iskry nadziei

Autorzy: Grant Kirkhope, Yoko Shimomura i Gareth CokerDzięki zespołowi A utalentowanych kompozytorów kierującym tym projektem, Mario + Rabbids: Sparks of Hope ma tutaj fenomenalne brzmienie. Zabawa jest słowem kluczowym, ponieważ ta ścieżka dźwiękowa ma warstwy zabawnego uroku, subtelnie współistniejące z bardziej imponującymi tematami. Mimo że będziesz kontrolować tylko garstkę postaci w danym momencie, Sparks of Hope sprawi, że poczujesz się, jakbyś dowodził armią dzięki imponującym, przyjaznym rodzinie dźwiękom, które oddają głupią energię Kórlików i nieprzemijający urok Mario.

Rycerze Gothamu

By The Flight i Joris de ManGotham Knights mogli być w najlepszym razie przeciętnym superbohaterem, ale przynajmniej jego ścieżka dźwiękowa zawiera dynamiczny duet, który zapewnia nokautujący cios dźwiękowy. To czysta energia Caped Crusader ze złowrogimi szarpanymi strunami i unikalnymi instrumentami używanymi do stworzenia atmosfery miasta oblężonego przez nikczemne siły, tworząc kinowe wrażenia dźwiękowe. Poza tym to jedyna ścieżka dźwiękowa z 2022 roku z fantastycznym coverem „Livin’ La Vida Loca”.

Pokemony Scarlet i Violet

Uwaga: Nintendo nie udostępniło jeszcze oficjalnie tego albumu za pośrednictwem transmisji strumieniowej. Autorzy: Toby Fox, Junichi Masuda, Go Ichinose i Minako Adachi Najnowsze popularne gry Pokemon mogły zostać wprowadzone na rynek z kilkoma poważnymi problemami technicznymi, ale przynajmniej seria kontynuuje tradycję niesamowite wyniki. Od porywających motywów bitewnych po kojące klimatyczne utwory podczas odkrywania nowych granic, zestaw dźwięków Pokemon Scarlet i Violet to nie tylko certyfikowane hity; są również zdumiewającą fuzją rytmów techno i tradycyjnych instrumentów, które doskonale łączą się z tematem gry, jakim jest czas, natura i zderzenie tych przeciwstawnych sił. Gdy kompozytor Undertale i Deltarune, Toby Fox, dołączył do weteranów Pokemonów, pejzaż dźwiękowy Pokemon Scarlet i Violet został zbudowany z talentem do głównych wydarzeń.

Wojownicze Żółwie Ninja: Zemsta Shreddera

Autor: Tee Lopes Z kultowego motywu, który otrzymał świeżą aktualizację energetycznych utworów, takich jak „The Wrecking Crew” i „Dinosaur Stampede”, Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge przedstawia fachowo wykonaną muzykę, która sprawi, że wzniesiesz skorupę w całym Nowym Jorku. Nie brzmiałoby to nie na miejscu w grze SNES, ale jest tu współczesny akcent, który przenosi tę ścieżkę dźwiękową na inny poziom. Z dodatkowym utworem z Raekwon i Ghostface Killa z Wu-Tang Clan, ten album nie jest niczym do zadzierania.

Kopanie łopaty rycerza

Autor: Jake KaufmanShovel Knight zyskał w tym roku blask, gdy Shovel Knight Dig zobaczył, jak bohater z łopatą wkracza do 16-bitowego królestwa fantazji. Aby dopasować oprawę graficzną, kompozytor Jake Kaufman przywołał nostalgię za erą SNES i Sega Genesis za pomocą pulsujących chiptunów i bitów, tworząc energetyczną mieszankę, przy której nie można się powstrzymać. Bardziej zrelaksowane melodie świetnie sprawdzają się w tworzeniu odprężającej atmosfery, którą każdy może polubić.

Zabłąkany

Autor: Yann Van Der Cruyssen W grze, która odnotowała ogromny wzrost liczby kotów domowych uderzających w telewizory, ścieżka dźwiękowa Stray ma w sobie koci charakter, który przyciąga ciekawość ulubionego czworonożnego wichrzyciela wszystkich. W każdej piosence przewija się również opuszczony i obcy motyw, wzmocniony bardziej intensywnymi utworami, które brzmią, jakby były pełne kociej energii. Relaksująca, tajemnicza i wybuchowo żywa suita muzyczna Stray jest zarówno kojąca, jak i hipnotyzująca.

Ghostwire: Tokio

Autor: Masatoshi Yanagi Subtelny opis dźwięków, które usłyszysz w Ghostwire Tokyo, ponieważ ta gra zawiera ścieżkę dźwiękową, która nieustannie podąża za tobą, nawiedzając każdy twój krok podczas eksploracji Shinjuku. Są też momenty, kiedy uderza w uszy mocnymi bębnami i fletami. Dla każdego, kto jest fanem japońskiego folkloru, klasycznych instrumentów i muzyki, która wydaje się być pełzającym strachem, który powoli się do ciebie zbliża, Ghostwire Tokyo to obowiązkowa pozycja do słuchania.

Kroniki Xenoblade’a 3

Uwaga: Nintendo nie udostępniło jeszcze oficjalnie tego albumu za pośrednictwem transmisji strumieniowej. Autorzy: Yasunori Mitsuda, Manami Kiyota, Kenji Hiramatsu i ACE Kiedy masz grę, która może pochłonąć dziesiątki godzin twojego życia, będziesz potrzebować wyniku który może dorównać temu w dziale długowieczności. Z dołączoną gwiazdorską obsadą kompozytorów, wspaniała gra RPG science-fiction firmy Nintendo brzmi lepiej niż kiedykolwiek dzięki różnorodności oferowanej tutaj. Od delikatnych instrumentów dętych drewnianych po wybuchowe instrumenty dęte blaszane, Xenoblade Chronicles 3 gra przy dźwiękach gigantycznej kolekcji muzyki, która jest elegancka, energiczna i hipnotyzująca.

MultiVersus

Autorzy: Stephen Barton, Gordy Haab i Edouard Brenneisen Jako arena, na której mogą stawić czoła jedne z najpotężniejszych sił w popkulturze, to naturalne, że MultiVersus zapewnia cios dzięki ścieżce dźwiękowej, która nadaje każdemu awanturnikowi własny, charakterystyczny dźwięk. Od motywu Batmana, który nie brzmiałby nie na miejscu w filmie Dark Knight w reżyserii Tima Burtona, po motyw Adventure Time, który doskonale oddaje ducha przygód Finna i Jake’a, szafa grająca MultiVersus jest pełna znanych, ale świeżych orkiestrowych wersji fanów -ulubione piosenki.

Metal: Hellsinger

By Two Feathers To, co sprawia, że ​​ścieżka dźwiękowa Metal: Hellsinger jest tak imponująca, to sposób, w jaki została włączona do samej struktury gry. Metal: Hellsinger, z brutalnymi bitami do zabicia, popycha cię do zanurzenia się w rytm najcięższego metalu, synchronizując ruchy i ataki z rytmem muzyki. Już samo to sprawia, że ​​jest to wyróżniający się pretendent w tym roku, ale dzięki death metalowym arystokratom, takim jak Randy Blythe, Serj Tankian, Tatiana Shmayluk, Matt Heafy i innym współtworzącym ścieżkę dźwiękową, jest to najważniejsza rola melodyjnych krzyków. Omówione tutaj produkty zostały niezależnie wybrane przez naszych redaktorów. GameSpot może otrzymać część przychodów, jeśli kupisz coś polecanego na naszej stronie.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
games