Zapytaliśmy, powiedzieliście nam: system operacyjny Chrome ma wielu stałych użytkowników

Zapytaliśmy, powiedzieliście nam: system operacyjny Chrome ma wielu stałych użytkowników

Kris Carlon / Android Authority System operacyjny Chrome firmy Google jest dostępny od mniej więcej dekady, tworząc niszę w przestrzeni korporacyjnej i edukacyjnej. Ale nadal blednie w porównaniu z systemami Windows i Mac OS, jeśli chodzi o udział w rynku światowym. Rita El-Khoury ostatnio lirycznie opowiadała o swoich doświadczeniach z systemem operacyjnym Chrome w 2022 r., publikując ankietę z pytaniem, czy korzystałeś z tej platformy w ciągu ostatnich rok. Oto jak odpowiedziałeś na to pytanie.

Czy korzystałeś z systemu operacyjnego Chrome w ciągu ostatniego roku?Wyniki

W chwili pisania tego tekstu zliczono zaledwie około 1600 głosów i okazuje się, że około 52% respondentów twierdzi, że cały czas korzysta z systemu operacyjnego Chrome. Znalazło to odzwierciedlenie w komentarzach, a kilku czytelników zauważyło, że aktywnie korzysta z Chromebooka. Tymczasem około 16% ankietowanych czytelników stwierdziło, że od czasu do czasu używa systemu operacyjnego Chrome, a 8% stwierdziło, że używało go rzadko w ciągu ostatniego roku. Wreszcie, ~24% ankietowanych czytelników stwierdziło, że nie wypróbowało systemu operacyjnego Chrome w ciągu ostatniego roku. Jest to zrozumiałe, ponieważ zgadujemy, że ci czytelnicy są zadowoleni z istniejących komputerów z systemem Windows, Mac lub Linux. Niemniej jednak, jak zauważyła Rita w swoim poście, prawdopodobnie powinieneś wypróbować system operacyjny Chrome, jeśli nie używałeś go przez kilka lat. Pomiędzy integracją telefonu z Androidem, narzędziami do adnotacji/przechwytywania ekranu/rzutowania ekranu oraz możliwością uruchamiania aplikacji z różnych platform, istnieje wiele ostatnich dodatków.

Uwagi

Adam Johannes: Zdobądź pixelbook z serwisu eBay, a pokochasz go jeszcze bardziej! Miałem tablicę pikselową. Klawiatura nie wytrzymuje, ale z mostkiem typu g jest idealna. ManFredMann: Czy naprawdę można zakochać się w czymś, co się wcześniej porzuciło? Może nigdy nie przestaniesz tego kochać, ale jest coś w czymś innym, co jest nowe. To także pozwala nam wrócić do początku. Mam tylko nadzieję, że chromos pozostanie tak lekki, jak jest. Niedawno zainstalowałem Chrome OS flex na komputerze stacjonarnym Dell i3 all-in-one drugiej generacji i wszystko śmiga! bluedye17: Miałem Chromebooka w pracy i całkiem dobrze znam się na komputerach, ale dosłownie nie mogłem uzyskać dostępu ani pobrać papieru firmowego w systemie operacyjnym Chrome. Niezmiennie zachowywałem wszystko, co napisałem, jako sam papier firmowy, powodując problemy dla wszystkich. Nie mogłem ogarnąć całej sprawy z systemem plików. W końcu po prostu zapytałem swoją pracę, czy mogę przynieść komputer, a oni pozwolili mi to zrobić. Beardednomad: Na co dzień używam Lenovo Duet 5 jako głównego komputera. Mam też laptopa Microsoft Surface, ale obecnie rzadko go używam. Pomiędzy Linuksem, Androidem i aplikacjami internetowymi niewiele jest rzeczy, których nie można zrobić na Chromebooku. eszklar: Mój przyjaciel pożyczył mi swojego Pixelbooka 2017 na początku października zeszłego roku, kiedy on i jego dziewczyna pojechali na trzytygodniowe wakacje do Paryża we Francji. Podobnie jak ty, Rita, byłem pod wrażeniem tego, jak bardzo rozwinął się system operacyjny ChromeOS. Używałem ChromeOS, aplikacji na Androida ze Sklepu Play, instalowałem kontenery z Linuksem, a także testowałem CrossOver dla ChromeOS. Oddałem Pixelbooka, gdy mój przyjaciel wrócił z wakacji i zastanawiał się, jakiego Chromebooka kiedykolwiek dostanę, i zobaczył laptopa Framework Chromebook Edition. Drogie, ale można zainstalować do 64 GB RAM, dostępne moduły boczne Framework USB-C są niesamowite, a główną płytę główną maszyny można zastąpić „zwykłą” płytą główną w celu zainstalowania systemu Windows lub Linux. To jest to, co wybrałbym dla Rity.


Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android