Zapomniałeś PUK: mimo to odblokować kartę SIM?

Zapomniałeś PUK: mimo to odblokować kartę SIM?

Oprócz PIN-u i własnego numeru telefonu, PUK to jeden z najważniejszych ciągów cyfr, który warto mieć w głowie lub przynajmniej zapisać na kartce papieru w związku ze swoim smartfonem. Jeżeli PIN zostanie wprowadzony błędnie trzykrotnie, telefon komórkowy można odblokować jedynie za pomocą kodu PUK. Ale co możesz zrobić, jeśli zapomniałeś kodu PUK?

Czy kartę SIM można nadal odblokować bez kodu PUK?

Czy można odblokować smartfon bez PUK?

Bez kodu PUK nie ma możliwości odblokowania smartfona. Jeśli zapomniałeś lub zgubiłeś numer, musisz go poszukać. Pomoże Ci w tym konto klienta lub obsługa klienta Twojego operatora telefonii komórkowej.

„PUK” oznacza „Osobisty klucz odblokowujący„. To jest jeden ośmiocyfrowy numer, który jest potrzebny do odblokowania kart SIM. Podanie kodu PUK wymagane jest w przypadku podania PIN-u karty SIM trzy razy wpisano błędnie stał się. Jeśli odpowiednie zapytanie nie pojawi się, użyj kodu **05PUKNowy PIN*Nowy PIN#. Czasami kod jest również „Super PIN” zwany. W zależności od dostawcy musisz także szukać wskazania o tej nazwie. Numer ośmiocyfrowy zwykle znajduje się w Dokumenty umowy kartę SIM. Kod PUK możesz także sprawdzić na koncie klienta swojego operatora telefonii komórkowej. Jeśli zapomniałeś numerów, po prostu zaloguj się do swojego przeglądu online i poszukaj informacji w danych klienta. W zależności od operatora komórkowego możesz przywrócić PUK, jeśli kilka razy wpisałeś ten kod błędnie. Zwykle ma się do tego prawo 10 prób.

PUK zagubiony: pomoc dla o2

Jeśli chcesz przywrócić PUK w O2, zaloguj się do o2online. Wybierz tam „Moje o2” i kontroluj sekcję „Taryfa i karta SIM” Na. Tutaj znajdziesz sekcję „Zarządzaj kartą SIM”, w której możeszSprawdź swój PIN i PUK” Móc. Powyżej “Pokazywać“ możesz wyświetlić kod PUK. Musisz mieć do tego dostęp za pomocą hasła internetowego potwierdzać. Wsparcie o2 może Ci również pomóc, jeśli zapomniałeś PUK. Aby to zrobić, zadzwoń pod numer 55222 ze smartfona lub 0180-4055222 i przygotuj numer klienta o2. Należy pamiętać, że za każde połączenie i każdą informację mogą zostać naliczone opłaty.

PUK przegrał? Możesz to zrobić w Telekom

Możesz także poprosić T-Mobile o PUK w serwisie telefonicznym Deutsche Telekom.

Wymaga to numeru telefonu komórkowego, numeru karty SIM i osobistego hasła klienta. Infolinię można uzyskać pod bezpłatnym numerem infolinii 0800-33 02202 (sieć stacjonarna) lub pod numerem 2202 (telefon komórkowy) Uwaga: za wydanie kodu PUK Telekom pobiera opłatę w wysokości 14,95 €.

Zapomniałem PUK: co robić? Rozwiązanie dla Vodafone i innych dostawców

Kod PUK można także sprawdzić online w Vodafone. Zaloguj się do MeinMobilfunk i przejdź do sekcji „Urządzenia”, a następnie „Karta SIM” Na. Tutaj znajdziesz wybór “Zobacz SuperPIN/PUK„. Jeżeli kod PUK nie jest jeszcze wyświetlony, po prawej stronie możesz wybrać numer telefonu komórkowego, dla którego zapomniałeś kodu PUK. Jeśli nie masz dostępu do danych swojego telefonu komórkowego online, skontaktuj się z serwisem operatora telefonii komórkowej również tutaj: 12 12 (z sieci Vodafone), 0800 172 12 12 (ze wszystkich pozostałych niemieckich sieci). Również w tym przypadku mogą obowiązywać opłaty za przekazanie kodu PUK przez telefon.

Jeśli sugerowane tutaj rozwiązania przywracania PUK, o których mowa tutaj, nie pomogą, Ty też możesz do najbliższego sklepu operatora telefonii komórkowej otworzyć. Zachowaj swoje dowód osobisty i idealnie numer klientar i durządzenie z zablokowaną kartą SIM gotowy. Oczywiście, że ty też możesz u wszystkich innych dostawców Twój PUK przez telefon zapytać. Niezbędny numer usługi można znaleźć w dokumentach umowy lub przeszukując Internet. Tutaj potrzebne jest hasło klienta, które zostało utworzone podczas rejestracji. stać się alternatywą dane osobowe w celach legalnych zapytał. W ostateczności masz Zamów nową kartę SIM. W takim przypadku ważne jest, aby zachować kod PUK na przyszłość, aby numery były gotowe na wypadek sytuacji awaryjnej.

Powiemy Ci również, jak zmienić PIN na Androidzie. Mamy również instrukcje dotyczące blokowania aplikacji na Androida za pomocą kodu PIN. Aby uchronić się przed pułapką naciągania, przeczytaj, jak skonfigurować u nas blokadę dla osób trzecich.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android