Słuchawki douszne: Pionier chce wrócić na szczyt

Słuchawki douszne: Pionier chce wrócić na szczyt

Segment premium w popularnej kategorii „prawdziwie bezprzewodowe słuchawki” zajmują wielkie nazwiska, takie jak Apple, Sony i Bose. Ale teraz powraca stary znajomy z Danii, który chce być na szczycie dzięki dwóm nowym modelom i imponującym danym technicznym.

Dzięki modelowi „Elite Sport” (2016) z czujnikiem tętna Jabra stała się jednym z pionierów, jeśli chodzi o całkowicie bezprzewodowe słuchawki douszne do uprawiania sportu. Każdy, kto jest obeznany z branżą, z pewnością pamięta bestsellerowy model „Jabra Elite 65t” (2018, patrz test GIGA), który był wówczas jedną z najgorętszych rekomendacji prasy branżowej. Duńska marka powraca i ma w swoim bagażu dwa nowe słuchawki z redukcją szumów (ANC).

Jabra przedstawia Elite 8 i Elite 10

Elite 10: słuchawki douszne, które na stałe zajęły miejsce w segmencie premium i oferują liczne funkcje (źródło zdjęcia: Jabra)

Modele Elite 8 Aktywny I Elita 10 mają za zadanie poruszyć klasę premium – czyli segment cenowy, w którym Apple AirPods Pro (2. gen.), Sony WF-1000XM5 i Bose QuietComfort Earbuds 2 nadają obecnie przysłowiowy ton. Najwyraźniej stosunkowo niewielka firma zdaje sobie sprawę z dość dużego wyzwania i wrzuca na ring trochę technologii. Jeśli spojrzysz na arkusz danych, to wystarczy, aby wyprzedzić konkurencję w tym czy innym miejscu.

Jabra Elite 8 Aktywny

Elite Active 8 (źródło zdjęcia: Jabra) Jabra Elite 8 Active teraz od 199,99 € w Amazon

Teraz cena może być wyższa. Cena od 09.03.2023 20:31

Według Jabry Elite Active 8 to „najsolidniejsze słuchawki douszne na świecie”. To oczywiście zapowiedź marketingowa – co producent potwierdza także twardymi faktami na swojej stronie informacyjnej. Elite Active 8 przekonuje „we wszystkich wymaganych testach i spełnia Amerykański standard wojskowy dotyczący wytrzymałej elektroniki (810H)„. Nie każde słuchawki douszne mogą to zapewnić. Ostatecznie dla nas, konsumentów, ważne jest, aby zarówno słuchawki, jak i etui były wyjątkowo odporne na wodę i pot – a ta cecha aktywności sportowe jest znaczące.

Adaptive Hybrid ANC automatycznie filtruje hałas otoczenia Technologia połączeń z 6 mikrofonami i siatką chroniącą przed szumem wiatru 6-milimetrowy głośnik Do 8 godzin pracy na baterii (do 32 godzin z etui ładującym i włączoną funkcją ANC) Wielopunktowa łączność Bluetooth Asystent Google, Fast Pair, Microsoft Swift Pair i Spotify Tap Słuchawki douszne: odporne na kurz, wodę i pot zgodnie z IP68 Etui ładujące: pyło i zachlapania zgodnie z IP54 Kolory: karmelowy, granatowy, czarny i ciemnoszary

Zestawy Jabra Elite 8 Active są już dostępne i kosztują 199 euro (sugerowana cena detaliczna).

Jabra Elite 10

Elite 10 (źródło zdjęcia: Jabra) Jabra Elite 10 teraz od 249,99 € w Amazon

Teraz cena może być wyższa. Cena od 09.03.2023 20:29

Obydwa Elita 10 Jabra mówi o „optymalnej kombinacji”. Komfort, dźwięk i telefonia„. Brakuje tu dodatku „Aktywny”, podobnie jak opisana powyżej ekstremalna odporność Elite 8 Active. Dlatego Jabra Elite 10 jest skierowany w mniejszym stopniu do osób uprawiających sport, a bardziej do osób uprawiających sport codzienność zawodowa i prywatna najwyższa wartość komfort noszenia i ustaw jakość dźwięku.

Aby spełnić to wymaganie stosuje się duże zabieraki (10 mm). Elite 10 również obsługuje Dolby Atmos ze śledzeniem Dolby Head. Ciekawa funkcja, która może zapewnić wspaniałe wrażenia z niektórych utworów (takich jak Daft Punk), których proste stereo nie jest w stanie zapewnić. Immersję można zwiększyć także w słuchowiskach radiowych, grach czy filmach – jeśli materiał źródłowy został odpowiednio przygotowany.

Zaawansowana technologia Jabra ANC Półotwarta konstrukcja redukująca ciśnienie w uszach Technologia połączeń z 6 mikrofonami i głośnikiem 10 mm eliminującym szum wiatru Do 6 godzin pracy na baterii (do 27 godzin z etui ładującym i włączoną funkcją ANC) Wielopunktowa łączność Bluetooth Asystent Google, szybkie parowanie, Microsoft Swift Odtwarzanie w trybie parowania i Spotify Tap Certyfikat IP57 Kolory: kremowy, kakaowy, tytanowa czerń, błyszcząca czerń i matowa czerń

Zestawy Jabra Elite 10 są już dostępne i kosztują 249 euro (sugerowana cena detaliczna). Dobrze wiedzieć: Zarówno Elite 8 Active, jak i Elite 10 można zaktualizować w ramach przyszłej aktualizacji oprogramowania sprzętowego Bluetooth o niskim zużyciu energii (LE) i LC3, LC3plus zostały zmodernizowane.

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech