Yeelight Cube to nowa, fajna, inteligentna lampa zasilana materią, którą można ustawiać jeden na drugim

Yeelight Cube to nowa, fajna, inteligentna lampa zasilana materią, którą można ustawiać jeden na drugim

C. Scott Brown / Android AuthorityPrawie każda duża firma ma teraz inteligentne oświetlenie. Niezależnie od tego, czy są to żarówki, oprawy czy lampy, łatwo jest znaleźć wszystkie rodzaje świateł, które łączą się z inteligentnym domem. Co jednak, jeśli chcesz czegoś bardziej wyjątkowego? Micron ma kilka fajnych rzeczy, które przyklejasz do ściany, ale teraz Yeelight (podmarka Xiaomi) ma zabawną rzecz, którą możesz trzymać na biurku — Yeelight Cube. Yeelight Cube to, jak sama nazwa wskazuje, kostka- inteligentna lampa w kształcie, którą można dostosować. Zadebiutował na CES i zdobył miejsce na naszej liście najlepszych produktów na CES 2023, ale teraz miałem okazję przetestować jeden we własnym domu, aby w pełni zobaczyć jego funkową dobroć w akcji.

Yeelight Cube: Co to jest i co robi?

Kostka Yeelight 5C. Scott Brown / Android AuthorityThe Cube ma trzy wersje: Spot, Matrix i Panel. Najpierw podłączasz jedną z kostek do zasilanej stacji dokującej. Następnie możesz połączyć do pięciu kolejnych kostek z pierwszą kostką, tworząc linię (lub wieżę) świateł. Połączenie odbywa się za pomocą magnesów, a każdą lampę można wymieniać podczas pracy, dzięki czemu można mieszać i dopasowywać style według własnego uznania bez żadnego wysiłku. Lampa Spot ma na górze lampę, która emituje promienie w górę, tworząc dynamiczne oświetlenie odbijające się w całym pomieszczeniu. Matrix pozwala sterować różnymi punktami świetlnymi na froncie kostki. Wreszcie Panel ma prosty przedni panel, który można dostosować za pomocą różnych kolorów i jasności.
Kostka Yeelight 2Kostka Yeelight 4
Wszystkim sterujemy za pomocą aplikacji Yeelight Station, która jest dostępna na Androida i Windowsa. Istnieją gotowe sceny, które można wybrać z aplikacji. Możesz także przeglądać te sceny za pomocą przycisku dotykowego na stacji dokującej. Sceny będą znane każdemu, kto wcześniej korzystał z inteligentnych świateł RGB: jest fala tęczy, jedna naśladująca ogień, druga naśladująca opadający zielony kod z Matrixa itp. Mówiąc o tym, jeśli masz co najmniej cztery kostki Matrixa, możesz stworzyć zegar cyfrowy, tak jak ja — spójrz na zdjęcie na końcu tego artykułu, aby je zobaczyć. To było tak proste, jak przełączenie przełącznika w aplikacji i wybranie preferowanego schematu kolorów. Oczywiście możesz także tworzyć własne sceny. Aplikacja Yeelight Station jest bardzo łatwa w użyciu. Miałem trochę problemów z ustawieniem wszystkiego, ale produkt jest całkiem nowy, więc należy się tego spodziewać. Kiedy już wszystko działało, tworzenie i edytowanie scen było dziecinnie proste. Wreszcie kostki mogą również synchronizować się z dźwiękami w pokoju. Jeśli odtwarzasz muzykę, możesz zmienić kostki w rytm rytmu.

Matter smarts, Chroma i przechowywanie danych

Kostka Yeelight 3C. Scott Brown / Android Authority Yeelight Cube obsługuje materię od razu po wyjęciu z pudełka. Oznacza to, że te światła będą działać ze wszystkimi inteligentnymi domami, niezależnie od aktualnej platformy. Mam inteligentny dom obsługiwany przez Asystenta Google. Podłączenie Yeelight Cube do aplikacji Google Home wymagało zeskanowania kodu QR Matter wydrukowanego na stacji dokującej. To dodało go bezpośrednio do Google Home bez żadnego wysiłku. Będąc w aplikacji Home, mogłem tworzyć procedury, dodawać je do pokoju i używać poleceń głosowych Asystenta Google, aby włączać i wyłączać Yeelight Cube. Ponadto Yeelight Cube jest kompatybilny z Razer Chroma. Jeśli należysz do kultu trzech węży, możesz dodać kostkę do Synapse i zsynchronizować ją z innymi urządzeniami peryferyjnymi Razer. Oznacza to, że trzy różne kostki mogą również synchronizować się z grą na komputerze PC. Należy jednak zauważyć, że korzystanie z aplikacji Yeelight Station na Androida wymaga niepokojącego wyboru podczas pierwszej instalacji. Gdy uruchomisz aplikację, najpierw zapyta, gdzie chcesz zapisać swoje dane: w Chinach kontynentalnych czy w Singapurze. Jeśli wybierzesz Singapur, ostrzeżenia mówią, że ten wybór może obniżyć jakość aplikacji — oczywiście jest to próba nakłonienia Cię do przechowywania danych w Chinach. Na szczęście osoby, które nie czują się komfortowo z chińskim przechowywaniem danych, mogą zaznaczyć pole wyboru przy tym ostrzeżeniu i przechowywać swoje dane w Singapurze. Nie zauważyłem żadnych problemów z robieniem tego.

Yeelight Cube: Cena i sposób zakupu

Kostka Yeelighta 6C. Scott Brown / Android Authority Obecnie Yeelight Cube jest produktem Indiegogo. Najtańszą konfiguracją jest zestaw startowy, który obecnie ma cenę „Super Early Bird” wynoszącą 114 USD. Jest wyposażony w stację dokującą i jeden z każdego z trzech stylów kostek. W sprzedaży detalicznej Yeelight powiedział nam, że koszt zestawu podstawowego – ze stacją dokującą i jedną kostką – będzie kosztował 75,99 USD, a każda dodatkowa kostka będzie kosztować 45,99 USD. Oznacza to, że zestaw startowy pozwala zaoszczędzić ponad 33% od przyszłych cen detalicznych, więc korzystaj z niego, póki możesz. Inteligentna lampa Yeelight Cube jest dostarczana na cały świat, w tym do Stanów Zjednoczonych. Wysyłki powinny rozpocząć się w kwietniu 2023 r. Yeelight CubeKostka YeelightaYeelight Cube Obsługa materii • Możliwość wymiany podczas pracy • Mnóstwo fajnych ustawień Inteligentne kostki świetlne z możliwością wymiany podczas pracy dodadzą szyku Twojemu biurku Yeelight Cube oferuje trzy style oświetlenia: punktowe, panelowe i matrycowe. Możesz połączyć ze sobą do sześciu takich kostek, aby stworzyć unikalny stos (lub wieżę) inteligentnych świateł. Ponieważ są zdolne do obsługi materii, te światła będą działać z każdą istniejącą konfiguracją inteligentnego domu! Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android