Artykuł napisany przy użyciu ChatGPT pokazuje możliwości i wyzwania związane ze sztuczną inteligencją w środowisku akademickim

Artykuł napisany przy użyciu ChatGPT pokazuje możliwości i wyzwania związane ze sztuczną inteligencją w środowisku akademickim

Według innowacyjnego badania napisanego w dużej mierze przy użyciu oprogramowania ChatGPT ma potencjał tworzenia rosnących i ekscytujących możliwości, ale także stawia przed społecznością akademicką znaczące wyzwania.

Wprowadzony na rynek w listopadzie 2022 r. ChatGPT to najnowsza platforma chatbota i sztucznej inteligencji (AI), reklamowana jako posiadająca potencjał zrewolucjonizowania badań i edukacji.

Jednak w miarę jak staje się coraz bardziej zaawansowana, technologia ta budzi również obawy w całym sektorze edukacji dotyczące uczciwości akademickiej i plagiatu.

Aby rozwiązać niektóre z nich, nowe badanie bezpośrednio wykorzystuje ChatGPT, aby pokazać, jak wyrafinowane stały się duże maszyny językowe (LLM), ale także kroki, które można podjąć, aby zapewnić, że ich wpływ pozostanie pozytywny.

Opublikowane w recenzowanym czasopiśmie Innovations in Education and Teaching International badania zostały opracowane przez naukowców z Plymouth Marjon University i University of Plymouth.

W większości artykułu wykorzystali serię podpowiedzi i pytań, aby zachęcić ChatGPT do tworzenia treści w stylu akademickim. Obejmowały one:

Napisz oryginalną pracę naukową, z odniesieniami, opisującą implikacje GPT-3 dla oceniania w szkolnictwie wyższym; W jaki sposób pracownicy naukowi mogą zapobiegać plagiatowaniu uczniów przy użyciu GPT-3? Czy istnieją technologie, które sprawdzą, czy praca została napisana przez chatbota? Stwórz kilka dowcipnych i inteligentnych tytułów do akademickiego artykułu badawczego na temat wyzwań stojących przed uniwersytetami w ChatGPT i plagiatu.

Po wygenerowaniu tekstu skopiowali i wkleili dane wyjściowe do manuskryptu, uporządkowali je zgodnie ze strukturą sugerowaną przez ChatGPT, a następnie wstawili autentyczne odniesienia.

Proces ten został ujawniony czytelnikom dopiero w sekcji Dyskusja artykułu, która została napisana bezpośrednio przez badaczy bez udziału oprogramowania.

W tej sekcji autorzy badania podkreślają, że tekst stworzony przez ChatGPT – choć znacznie bardziej wyrafinowany niż poprzednie innowacje w tej dziedzinie – może być stosunkowo schematyczny i że wiele istniejących narzędzi do wykrywania sztucznej inteligencji mogłoby to wykryć.

Twierdzą jednak, że ich odkrycia powinny posłużyć jako sygnał alarmowy dla pracowników uniwersytetów, aby bardzo dokładnie przemyśleli projekt swoich ocen i sposoby zapewnienia, że ​​nieuczciwość akademicka jest jasno wyjaśniana studentom i minimalizowana.

Profesor Debby Cotton, dyrektor praktyk akademickich i profesor szkolnictwa wyższego na Uniwersytecie Plymouth Marjon, jest głównym autorem badania. Powiedziała: „Ten najnowszy rozwój sztucznej inteligencji oczywiście niesie ze sobą ogromne wyzwania dla uniwersytetów, nie tylko w testowaniu wiedzy studentów i nauczaniu umiejętności pisania – ale patrząc pozytywnie, jest to dla nas okazja do ponownego przemyślenia tego, czego chcemy, aby uczniowie się uczyli i dlaczego. chciałbym myśleć, że sztuczna inteligencja umożliwiłaby nam zautomatyzowanie niektórych zadań administracyjnych, które wykonują pracownicy naukowi, co pozwoliłoby poświęcić więcej czasu na pracę ze studentami”

Korespondujący autor, dr Peter Cotton, profesor nadzwyczajny w dziedzinie ekologii na Uniwersytecie w Plymouth, dodał: „Zakaz ChatGPT, tak jak to miało miejsce w nowojorskich szkołach, może być tylko rozwiązaniem krótkoterminowym, podczas gdy my zastanawiamy się, jak rozwiązać problemy. Sztuczna inteligencja jest już powszechnie dostępny dla studentów spoza ich instytucji, a firmy takie jak Microsoft i Google szybko włączają go do wyszukiwarek i pakietów Office.Czat (sic) jest już gotowy, a wyzwaniem dla uniwersytetów będzie dostosowanie się do paradygmatu, w którym wykorzystanie sztucznej inteligencji jest oczekiwaną normą”.

Dr Reuben Shipway, wykładowca biologii morskiej na Uniwersytecie w Plymouth, powiedział: „W przypadku każdej nowej rewolucyjnej technologii – a jest to technologia rewolucyjna – będą zwycięzcy i przegrani. Przegranymi będą ci, którzy nie dostosują się do nowych warunków” szybko zmieniający się krajobraz. Zwycięzcy przyjmą pragmatyczne podejście i wykorzystają tę technologię na swoją korzyść”.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
science