Wszyscy chcemy nowego tabletu Nvidia Shield, a teraz jest idealny czas

Wszyscy chcemy nowego tabletu Nvidia Shield, a teraz jest idealny czas

Hadlee Simons / Android Authority Urządzenia telewizyjne Nvidia Shield od dawna są uważane za najlepsze gadżety do przesyłania strumieniowego Android TV i nietrudno zrozumieć, dlaczego. Oferują dobry poziom mocy i mnóstwo przydatnych funkcji oprogramowania, podczas gdy Nvidia zapewniła wieloletnie zobowiązanie do aktualizacji, które z łatwością pokonuje każdy telefon z Androidem na rynku. Nie był to jednak pierwszy produkt Nvidii Shield. Entuzjaści Androida od dawna pamiętają, że tablet Nvidia Shield był pierwszym urządzeniem firmy Shield. Wyposażony w procesor Tegra K1, wyświetlacz 1920 x 1200, rysik i konfigurację z czterema głośnikami, pierwszy i jedyny tablet Nvidii był prawie tak dobry, jak wrócił w 2014 roku. Od tej pierwszej próby minęło wtedy osiem długich lat, ale czas może być odpowiedni dla tabletu Shield w 2022 roku.

Większość elementów do gry jest tutaj

Kontroler TV NVIDA Shield IO w rękuDzisiejszy krajobraz tabletów różni się od 2014 roku na dwa kluczowe sposoby, jeśli chodzi o gry. Po pierwsze, strumieniowanie gier odnotowało znaczny wzrost jako alternatywa dla lokalnych gier. W 2014 r. Sony Remote Play i aplikacje innych firm na komputery PC były jedynymi sposobami strumieniowania gier na telefonie przez połączenie bezprzewodowe. NVIDIA ma również w ofercie własną, długo działającą usługę gier w chmurze, nazwaną Geforce Now. Platforma umożliwia zdalne przesyłanie strumieniowe własnej biblioteki gier za pośrednictwem własnych potężnych serwerów Nvidii. Co najlepsze, Geforce Now obsługuje wiele witryn z grami, takich jak Steam, Epic Game Store i Ubisoft Connect. Bez względu na wybraną usługę, dzisiejsze tablety doskonale nadają się do gier przenośnych. Android ma obsługę gier, usług przesyłania strumieniowego i kontrolera. Obsługa kontrolerów to kolejny obszar, w którym nastąpił duży postęp od początków Androida. Platforma Google obsługuje kontrolery od Honeycomb i Ice Cream Sandwich, ale obsługa gier to już inna historia. Na szczęście w dzisiejszym Sklepie Play nie brakuje gier zgodnych z kontrolerami, z takimi hitami jak Alien: Isolation, Apex Legends Mobile, Call of Obowiązek: Mobile, Dead Cells, GRID Autosport i Stardew Valley na czele. Nie zaszkodzi, że nowsze kontrolery, takie jak piloty Nintendo Switch i PS5 DualSense, są również kompatybilne z platformą. Dzisiejsze telefony do gier oferują również całkiem solidne oprogramowanie do remapowania, umożliwiające korzystanie z przycisków naramiennych urządzenia w grach, które w rzeczywistości nie mają gamepada wsparcie w pierwszej kolejności. Więc z pewnością mamy bardziej przyjazne środowisko dla kontrolerów.

Świat (i Google) znów troszczą się o tablety

Urządzenia z Androidem 12LJoe Hindy / Android Authority Innym powodem, dla którego Nvidia wskoczyła na modę, jest to, że tablety z Androidem odżyły w ciągu ostatnich kilku lat, w dużej mierze dzięki pandemii. Kategoria urządzeń zniknęła pod koniec 2010 roku, a światowy rynek spadł o 1,5% rok do roku w 2019 roku do 144 milionów sztuk, rok przed pandemią. Spadek ten nie brzmi zbyt źle, ale IDC poinformowało, że w 2014 r. sprzedano 229,6 mln sztuk tabletów. Dla porównania, globalne dostawy tabletów osiągnęły poziom 163,5 mln sztuk w 2020 r. i 168,5 mln sztuk w 2021 r. Tempo to może osłabnąć po czwartym kwartale 2021 r. roczny spadek, ale żelazo wciąż jest wystarczająco gorące, aby Nvidia mogła uderzyć własnym tabletem Shield. W końcu konsumpcja mediów, jedna z mocnych stron linii Nvidia Shield, była jednym z kilku kluczowych czynników napędzających to odrodzenie. Rynek tabletów odnotował rekordowy wzrost, podczas gdy Google (w końcu) dopracowuje stronę oprogramowania. Ponowne zainteresowanie tabletami zbiega się również z odmłodzonymi wysiłkami Google, aby skupić się na współczynniku kształtu. Właściciel platformy ujawnił Androida 12L w październiku 2021 roku, celując w tablety, składane i inne urządzenia z Androidem z dużymi ekranami, z których wszystkie są wprowadzane do Androida 13. Potwierdził również na konferencji programistów I/O 2022, że będzie aktualizowany 20 własnych aplikacji z interfejsami dostosowanymi do tabletów. Myślę, że lepiej bardzo późno niż wcale, ale mamy nadzieję, że Google utrzyma tę dynamikę.
Czytaj więcej: Google jest na właściwej ścieżce, jeśli chodzi o zegarki i tablety, ale jest jeszcze więcej do zrobienia. W związku z rozkwitem rynku tabletów i wprowadzeniem przez firmę Google prac nad oprogramowaniem, mamy tu solidne podstawy dla przyszłych wydań tabletów w ogóle.

Sekretny sos Nvidii na tabletki

Porównanie Nvidii DLSS w Fortnite, włączanie i wyłączanieNvidia ma również kilka wewnętrznych mocnych stron, które dobrze pasują do przyszłego tabletu. Po pierwsze, urządzenia Shield TV obsługują również skalowanie wideo w górę przez sztuczną inteligencję, zwiększając rozdzielczość filmów do 4K, dzięki czemu można uzyskać bardziej szczegółowy obraz. Podobna technologia superrozdzielczości wideo jest również dostępna w smartfonach takich jak OnePlus i Xiaomi (choć generalnie ukierunkowana na niższe rozdzielczości wyjściowe), więc spodziewalibyśmy się zobaczyć tę technologię na nowym tablecie Nvidia. Kolejna technologia Nvidia, której wdrożenie ma sens na przyszłej planszy jest DLSS (głębokie uczenie superpróbkowania). Technologia ta jest dostępna na komputerach PC z kartami graficznymi Nvidia RTX, wykorzystując dedykowany układ uczenia maszynowego do zwiększania rozdzielczości gier wideo. DLSS ma tę zaletę, że zapewnia ostrzejszy obraz bez konieczności zużywania tony mocy w porównaniu z natywną pracą w docelowej rozdzielczości. Technologia była dyskutowana na temat przyszłego modelu Nintendo Switch i z pewnością wydaje się to dobrym sposobem na zapewnienie lepszych efektów wizualnych na tablecie bez ogromnej utraty wydajności i żywotności baterii. NVIDIA ma również kolejne pióro w czapce, jeśli zdecyduje się przynieść nowy tablet na rynek. Tablety Shield i urządzenia Shield TV mają dostęp do niewielkiej biblioteki gier dostępnych tylko w Shield, przeniesionych z konsoli i komputera. Te gry to Borderlands 2, Half-Life 2, Metal Gear Rising: Revengeance, Resident Evil 5 i Tomb Raider.

Wyzwania stojące przed ponownym uruchomieniem tabletu Shield

Widok wyświetlacza z przodu tabletu Nvidia ShieldHadlee Simons / Android AuthorityByć może największą przeszkodą do pokonania dla tabletu Shield w 2022 roku jest chipset. Nvidia używa Tegra X1 jako swojego ulubionego procesora Android TV od 2015 roku, podczas gdy Nintendo używa chipsetu również w swojej linii konsol Switch. Nie trzeba dodawać, że Tegra X1 jest teraz stara i została wyprzedzona przez konkurencyjne pokroju Qualcomma już od kilku lat. Niestety, firma nie wydała żadnego prawdziwego chipsetu od czasu Tegra X1, a układy Tegra X2 i następcy bardziej skupiały się na przestrzeni motoryzacyjnej. Jedną z istotnych przeszkód na drodze nowego tabletu Shield jest wybór procesora. Wydaje się jednak, że Nvidia pracuje nad odpowiednim chipsetem Tegra zorientowanym na urządzenia mobilne, ponieważ Nintendo prawdopodobnie będzie chciało nowego procesora Tegra do wszystkiego, co pojawi się po Switchu (przy jednoczesnym zachowaniu wstecznej kompatybilności). Na pewno mogliśmy więc zobaczyć, jak firma przejmuje ten procesor dla własnych produktów, zwłaszcza jeśli chce wdrożyć DLSS, co wymaga specyficznego sprzętu Nvidii. Kolejną przeszkodą na drodze do zróżnicowanego doświadczenia jest biblioteka gier. Jasne, Nvidia ma swoje doświadczenie w Geforce Now, ale jest ono również dostępne dla innych urządzeń z Androidem. Firma wcześniej oferowała porty gier na komputery PC i konsole za pośrednictwem swojego domu deweloperskiego Lightspeed Studios, więc te istniejące gry byłyby mądrym dodatkiem. A co z przyszłymi portami tytułów? Niestety, firma powiedziała Android Authority w zeszłym roku, że priorytetowo traktuje „strumieniowanie, w którym możemy zapewnić użytkownikom Shield w pełni funkcjonalne gry komputerowe o wysokiej rozdzielczości zamiast przenoszenia, już teraz”. Wygląda więc na to, że nie możemy liczyć na więcej portów, jeśli firma wypuści nowy tablet Shield. Nie byłoby to konieczne dla urządzenia, ale z pewnością byłby to kolejny punkt sprzedaży.

Czego będzie potrzebował przyszły tablet Shield?

Zmieniono rozmiar ekranu tabletu Nvidia Shield na licznikuHadlee Simons / Android AuthorityNvidia będzie musiała poprawnie uruchomić zrestartowany tablet Shield, jeśli ma nadzieję osiągnąć krytyczny i/lub komercyjny sukces. Oryginalny tablet Shield z pewnością daje nam kilka wskazówek w tym zakresie. Być może najważniejszą cechą sprzętową tabletu Shield, jaką mamy nadzieję zobaczyć na nowym urządzeniu, jest konfiguracja głośników z czterema głośnikami. Nacisk na cieńsze ramki oznacza, że ​​prawdopodobnie nie zobaczymy pary podwójnych głośników skierowanych do przodu, jak widać na oryginalnym urządzeniu powyżej, ale posiadanie pary głośników na górze i na dole byłoby nadal bardzo mile widziane i zwiększało zużycie treści poświadczenia w wielkim stylu. Oryginalny pad jest dostarczany z rysikiem i dedykowanym gniazdem na rysik, ale nie jestem pewien, czy musimy widzieć obie te opcje na nowym urządzeniu. Jednak widzieliśmy, jak różne tablety są uruchamiane z obsługą rysika i oficjalnym rysikiem własnej firmy (w zestawie lub jako osobny zakup), więc Nvidia ma sens oferować tę obsługę, aby zaspokoić kreatywny i produktywny tłum .
Związane z: Najlepsze tablety w przystępnej cenie, jakie możesz kupić. Zastanawiamy się również nad wielkością ekranu przyszłego tabletu Shield, z oryginalnym 7-calowym wyświetlaczem. Obecna era cienkich ramek oznacza, że ​​Nvidię może sobie pozwolić na spakowanie większego ekranu o tym samym rozmiarze. Firma będzie jednak bezwzględnie musiała zaoferować obsługę wysokiej częstotliwości odświeżania, zarówno w przypadku gier, jak i ogólnie bardziej płynnych wrażeń. To wsparcie znalazłoby się również w Geforce Now, które osiąga maksymalną prędkość 120 klatek na sekundę. Mówiąc o Geforce Now, uważamy, że rozsądnym posunięciem ze strony Nvidii byłoby zaoferowanie właścicielom zrestartowanego tabletu Shield bardziej premium w tym zakresie. Na przykład firma może zaoferować roczny dostęp do poziomu RTX 3080, który oferuje opcje ray tracingu premium, 4K HDR i 120 klatek na sekundę. Potężny sprzęt skoncentrowany na mediach z odrobiną darmowego Geforce Now byłby potężną kombinacją. Inną koniecznością dla przyszłego tabletu Shield jest odpowiednie chłodzenie, aby zapewnić stały poziom wydajności. W końcu widzieliśmy, jak chipsety, takie jak Snapdragon 8 Gen 1 i Exynos 2200, znacznie słabną, gdy patrzymy na wydajność w czasie. Sam format tabletu może pomóc, ale Nvidia powinna idealnie podążać śladami telefonów do gier, takich jak seria Red Magic 7, i oferować wentylator chłodzący, aby zapewnić najlepszą możliwą wydajność podczas długich sesji grania. oferuje oddzielny kontroler, obudowę w stylu Switch z odłączanymi elementami sterującymi lub obudowę Steam Deck ze zintegrowanymi elementami sterującymi. Zgadujemy, że firma zaoferowałaby oddzielny kontroler, aby obniżyć koszty dla tych, którzy chcą tylko samego tabletu. Tak więc dodanie etui folio zdolnego do podparcia tabletu — jak widzieliśmy w przypadku oryginalnego urządzenia — wydaje się rozsądnym pomysłem. Z drugiej strony chcielibyśmy zobaczyć teleskopowy kontroler w stylu Razer Kishi dla urządzenia lub podejście do sterowania w stylu Switch.

Dobry czas na ponowne uruchomienie

Elementy zebrały się w większości w nowym tablecie Nvidia Shield, a rynek ponownie obejmuje łupki, Google koncentruje się na tworzeniu lepszego oprogramowania na Androida na większe ekrany i więcej znanych gier w Sklepie Play (oprócz większej liczby tytułów obsługiwanych przez kontrolery ).

Czy chcesz zobaczyć nowy tablet Shield?

798 głosówTak82%Nie4%To zależy od funkcji/ceny14% Mocne strony Nvidii również wzmacniają argumenty za nowym tabletem, ponieważ urządzenia Shield TV firmy cieszą się kluczowym długoterminowym wsparciem, najlepszymi możliwościami multimedialnymi oraz dostępem do strumieniowego przesyłania gier i wyselekcjonowana biblioteka ekskluzywnych tytułów. Wrzućmy firmową technologię graficzną DLSS, a możemy przyjrzeć się bardzo wyjątkowej propozycji tabletu. Firma graficzna musi jeszcze pokonać kilka przeszkód, takich jak wybór procesora. Ale argumenty przemawiające za nowym tabletem Nvidia Shield z pewnością przewyższają argumenty przeciwko niemu. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android