W erze inteligentnych głośników czasami Bluetooth wciąż króluje

W erze inteligentnych głośników czasami Bluetooth wciąż króluje

Zak Khan / Android AuthorityMoże istnieć naturalna grawitacja w kierunku inteligentnych głośników, jeśli kupujesz domowe audio w 2022 roku. Sterowanie głosem i przesyłaniem jest z natury przydatne – nawet Sonos ma teraz własnego asystenta głosowego – a firmy takie jak Amazon i Google oferują niskie -kosztują głośniki, które przewyższają ich wagę, aby wprowadzić Cię w drzwi ich inteligentnych ekosystemów domowych. Tak, wiele audiofilskich głośników nadal pomija inteligentne funkcje, ale nawet prestiżowe firmy, takie jak Bang & Olufsen, wdrażają technologie, takie jak AirPlay i Google Cast. Istnieją jednak wady inteligentnych głośników, a czasami prosty głośnik Bluetooth może być lepszy opcja. Dlatego.
Wybrane przez Sound Guys: Najlepsze głośniki Bluetooth, które możesz kupić

Prostota Bluetooth

Głośnik Bluetooth Megaboom 3 UERozpoczęcie odtwarzania na inteligentnym głośniku może czasami być drobnym kłopotem, w zależności od tego, jak dobrze współpracuje. Kiedy działa, jest genialny — proszenie o piosenkę i słuchanie jej od razu wydaje się magiczne, a przesyłanie za pomocą aplikacji takiej jak Spotify może włączyć kilka unikalnych funkcji, takich jak dźwięk w wielu pomieszczeniach. Aplikacje mogą jednak czasami nie wykrywać inteligentnych głośników, a nawet wtedy, gdy masz niezawodne połączenie, zwykle wybranie wyjścia i nawiązanie połączenia zajmuje kilka chwil. W międzyczasie polecenia głosowe mogą być propozycją na chybił trafił, na którą ma wpływ Twój akcent i wybór muzyki. Na przykład szkockie akcenty są notorycznie trudne do zrozumienia dla asystentów i powodzenia w pytaniu o wykonawcę lub piosenkę o zagranicznej nazwie. Jeśli chcę posłuchać Nachtmahra, nie zawracam sobie głowy pytaniem na głos — przeskakuję od razu do aplikacji Spotify. Włącz głośnik, uruchom dźwięk w aplikacji i bum, słuchasz. Głośniki Bluetooth muszą być sparowane i często można je sparować tylko z jednym urządzeniem na raz, ale kompromisem jest prostota. Włącz głośnik, uruchom dźwięk w aplikacji i bum, słuchasz. Nie jesteś ograniczony do określonych aplikacji i nie musisz konfigurować ustawień dla platformy takiej jak Amazon Alexa lub Google Assistant. Może to być szczególnie przydatne, jeśli kupujesz głośnik dla kogoś, kto ma mniejszą wiedzę techniczną, na przykład dziecko lub starszy rodzic. Ale nawet my, dziennikarze techniczni, czasami chcemy przejść do sedna, powiedzmy, czy włączamy muzykę na szybki prysznic lub gotowanie na podwórku.

Większa kontrola w środowiskach społecznych

Zdjęcie przenośnego głośnika bluetooth UE Hyperboom.Adam Molina / Android AuthorityWydaje się, że często ignorowana prawda jest taka, że ​​inteligentne głośniki są świetne tylko wtedy, gdy mieszkasz solo lub z ludźmi, którym możesz zaufać, że nie przejmą Twojej muzyki. Ponieważ usługi muzyczne zwykle ograniczają Cię do przesyłania strumieniowego na jednym urządzeniu na raz, dziecko, współlokator lub ktokolwiek inny w domu może łatwo przerwać słuchanie za pomocą polecenia głosowego — na przykład wtedy, gdy mój syn przypadkowo zatrzymał ścieżkę dźwiękową z siłowni na moim telefon, żeby mógł usłyszeć Elmo z powrotem w łóżku. Chociaż czasami możesz przypisać oddzielne konta muzyczne do osobnych profili głosowych, nie wszyscy wiedzą, jak to zrobić, i nie wszyscy chcą lub mogą tworzyć dodatkowe konta.
Widzieć: Jak skonfigurować profile głosowe Amazon Alexa Z zabezpieczeniami głosowymi lub bez nich, pojawia się problem, że ktoś przesyła do głośnika, gdy chcesz go użyć lub zachować ciszę. Odkryłem, że przesyłanie jest mniej problematyczne – wymaga świadomego zamiaru i urządzenia w tej samej sieci Wi-Fi co głośnik – ale nadal jest to problem. Inteligentne głośniki są świetne tylko wtedy, gdy mieszkasz solo lub z ludźmi, którym możesz zaufać, że nie przejmą Twojej muzyki. Wszystkie te zmartwienia znikają dzięki Bluetooth. Oczywiście istnieje możliwość nadużyć poprzez ponowne parowanie lub połączenia z wieloma urządzeniami (gdy głośniki je obsługują), ale bariery są wystarczająco wysokie, aby głośniki Bluetooth były lepsze w ograniczaniu dostępu.

Ruchliwość

sonos wędruje na zewnątrz trawnika za pomocą głośnika i telefonuChociaż nie wszystkie głośniki Bluetooth to przenośne modele zasilane bateryjnie, wiele z nich tak. To sprawia, że ​​są bardziej elastyczne zarówno w domu, jak i poza nim. Jeśli masz typowy inteligentny głośnik, taki jak Amazon Echo lub Sonos One, możesz go używać tylko tam, gdzie jest Wi-Fi i gniazdko. Z drugiej strony, JBL Charge oparty na technologii Bluetooth działa równie dobrze na plaży, jak w warsztacie lub łazience. Co najważniejsze, „inteligentne” funkcje prawie zawsze znikają w przypadku braku Wi-Fi. Asystenci, tacy jak Alexa, Siri i Google Assistant, nie będą działać dobrze lub wcale bez połączenia z Internetem. Nowa technologia głosowa Sonos pozwala obejść to ograniczenie, ale nawet wtedy możesz sterować muzyką z dala od Wi-Fi tylko wtedy, gdy masz podłączone do telefonu lub tabletu produkty firmy Move lub Roam obsługujące technologię Bluetooth. (Powinniśmy pamiętać, że Sonos nie pozwoli ci korzystać z Bluetooth, chyba że wcześniej skonfigurowałeś głośnik przez Wi-Fi). Nawet jeśli jest Wi-Fi, gdzie się wybierasz, głośniki Bluetooth mogą być wygodniejsze w podróży. Produkty zależne od Wi-Fi muszą być ręcznie podłączane do każdego nowego routera, co może być większym problemem niż jest to warte. Możesz używać telefonu jako hotspotu, ryzykując przekroczenie limitów danych na uwięzi.

Pułapki Bluetooth

Anker Soundcore Flare na zdjęciu od góry do dołu, dzięki czemu logo i diody LED są wyraźnie widoczne.Przed naciśnięciem spustu w głośniku Bluetooth warto pamiętać o wadach. Największe jest oczywiście to, że możesz przegapić te inteligentne funkcje. Nawet jeśli nie interesują Cię polecenia głosowe, tworzenie i sterowanie grupami stereo i wieloma pomieszczeniami jest znacznie łatwiejsze dzięki inteligentnej technologii. Wszelkie funkcje grupowania z głośnikami Bluetooth wydają się być wyłączne dla marki tam, gdzie w ogóle istnieją. A brak smarta oznacza brak integracji z inteligentną automatyką domową i prawdopodobnie nie ma możliwości połączenia się ze streamerem multimediów bez wprowadzania opóźnień. Proste wyjście audio głośników Bluetooth oznacza, że ​​słyszysz wszystko wychodząc z telefonu lub tabletu. Obejmuje to dźwięki interfejsu i dźwięki dowolnej aplikacji, na którą się przełączysz, więc nie możesz ładować rzeczy takich jak gry lub YouTube bez zakłócania muzyki w tle. Połączenia telefoniczne całkowicie zatrzymają dźwięk, dopóki ich nie rozłączysz lub nie wyciszysz. W niektórych przypadkach możesz uzyskać lepszą jakość dźwięku z inteligentnych głośników, ponieważ Wi-Fi oferuje większą przepustowość dla formatów takich jak dźwięk bezstratny i Dolby Atmos. Jeśli jesteś szczególnie wymagającym audiofilem, inteligentne głośniki mogą być sposobem na słuchanie muzyki w domu. Pamiętaj, że najnowsze kodeki Bluetooth zapewniają zaskakująco dobry dźwięk i musisz wydać dużo, aby usłyszeć niuanse bezstratnych formatów.
Kop głębiej: Kodeki Bluetooth 101Ostatnią kwestią jest zasięg. Urządzenia Bluetooth 5.x mogą teoretycznie utrzymywać połączenie do 800 stóp (240 metrów), ale zwykle jest to mniej niż w praktyce ze względu na ściany i inne czynniki. Bluetooth 4.x oficjalnie osiąga szczyt na 33 stopy (10 metrów). Oznacza to, że często musisz trzymać głośnik i jego źródło dźwięku blisko siebie, co może być niewygodne w sytuacjach takich jak imprezy i zajęcia na świeżym powietrzu.

Wolisz inteligentne głośniki, głośniki Bluetooth, czy połączenie obu?

19 głosówInteligentne głośniki11%Głośniki Bluetooth68%Preferuję miks16%Żadne z powyższych – trzymam się tradycyjnych głośników5%

Jakie są perspektywy na przyszłość dla głośników Bluetooth?

Przenośny inteligentny głośnik firmy BosePomimo grawitacyjnego przyciągania inteligentnej technologii, wydaje się, że głośniki Bluetooth zostaną tutaj. Służą one konkretnym interesom, przede wszystkim prostocie i przenośności, a aktualizacje samego Bluetooth zapewniają im aktualność. Nie zaszkodzi, że Bluetooth jest czasami tańszy, chociaż duże baterie mogą zawyżać koszt opcji przenośnych. Oczekuj, że oba typy głośników będą żyć obok siebie, dopóki fundamentalna zmiana nie postawi ich funkcji na równi. Nietrudno sobie wyobrazić, że asystenci offline w stylu Sonos docierają do większej liczby marek lub dzień, w którym dostęp do głosu i przesyłania jest bardziej wyrafinowany. W tej chwili możesz czuć się bezpiecznie, wybierając format najlepiej odpowiadający Twoim potrzebom.
W przyszłym: To jest pierwsze ustawienie, które zmieniam w każdym inteligentnym głośniku Google Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android