Usuń konto Telegram – 2 sposoby

Usuń konto Telegram – 2 sposoby

Nie możesz natychmiast usunąć swojego konta Telegram w aplikacji, ale musisz skorzystać z objazdu za pośrednictwem przeglądarki. GIGA pokazuje, jak możesz usunąć swoje konto Telegram, a także wyjaśnia, jakie to ma skutki.

Wersja: 9.4.9

Języki Niemiecki

Platformy: Android

Polityka prywatności Telegrama nie spełnia obietnic. Zbyt wiele luk w zabezpieczeniach sprawia, że ​​wybór komunikatora jest złą decyzją. Również z tego powodu powinieneś pomyśleć o usunięciu konta Telegram. Tutaj dowiesz się, jak to działa i jakie są tego konsekwencje.

Usuń konto Telegram przez aplikację – przez „Samozniszczenie”

W aplikacji Telegram nie ma możliwości bezpośredniego usunięcia konta, ale istnieje „licznik samozniszczenia”.

Źródło obrazu: GIGA

Jak usunąć konto Telegram w aplikacji:

Uruchomiony telegram i otwiera menu.Dotknij „Pomysły“.Otwiera pozycję menu “prywatność i ochrona„.Przewiń w dół do”Usuń moje konto„. Pojawi się po o której godzinie nieaktywności Twoje konto powinno zostać automatycznie usunięte.Dotknij „Jeśli nieaktywne dla‘, aby wybrać, po jakim czasie konto Telegram powinno wygasnąć.

Niestety masz możliwość usunięcia konta dopiero po 1, 3 lub 6 miesiącach i 1 roku. Jeśli więc wybierzesz 1 miesiąc i nie będziesz już używać Telegrama w tym czasie, konto zostanie usunięte.

Natychmiast usuń konto Telegram

Źródło obrazu: GIGA / Zrzut ekranu

Jeśli masz już dość i chcesz natychmiast usunąć swoje konto Telegram, można to zrobić tylko za pośrednictwem strony internetowej w przeglądarce.

Otwiera stronę usuwania konta Telegram. Wprowadź Numer telefonu Twojego smartfona w formacie międzynarodowym bez spacji i myślników, np. +491717654321, a następnie kliknij „Następny„.
+49 oznacza Niemcy, a następnie Numer kierunkowy bez zera.Teraz strona rozwija się i zawiera kolejne pole wprowadzania dla „Kod potwierdzający„. Otrzymasz ten kod potwierdzający na swoim koncie Telegram. Wprowadź kod w odpowiednim polu i kliknij przycisk „Zalogować się„.Teraz zignoruj ​​wszystko inne i kliknij”Usuń konto„. Następuje zapytanie bezpieczeństwa, w którym ponownie klikasz „Tak, usuń moje konto“ trzeba kliknąć.

To wszystko, usunąłeś swoje konto Telegram. Przy następnym wywołaniu aplikacji zostaniesz ponownie powitany przez ekran startowy i możesz skonfigurować go od zera.

Wideo: najlepsze alternatywy dla WhatsApp

Oznacza to usunięcie konta Telegram

Źródło obrazu: GIGA / Zrzut ekranu Przede wszystkim zamknięcie konta Telegram oznacza, że ​​wszystkie Twoje wiadomości, zdjęcia, filmy i kontakty znajdujące się na serwerach Telegram zostaną usunięte.Zostaniesz również usunięty ze wszystkich utworzonych przez siebie grup i kanałów Telegram lub dołączył. Jeśli nadal są tam alternatywni administratorzy, mogą nadal opiekować się grupami, w przeciwnym razie zostaną osieroceni. Konto nie może zostać przywrócone! Powiązane z nim dane zniknęły. Przez kilka dni możesz nie być w stanie ponownie zalogować się przy użyciu tego numeru telefonu komórkowego.

Zasadniczo jednak możliwe jest usunięcie konta Telegram, przeprowadzając w ten sposób swego rodzaju „czyszczenie danych” na serwerach, a następnie ponowną rejestrację. W naszych testach możliwa była ponowna rejestracja z tym samym numerem natychmiast po usunięciu.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android